СЕДМИ клас–10–Заявленията са темата-в гнездо или в системата (25.06.18-01.07.18)

  • 56 340
  • 919
  •   1
Отговори
# 870
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Ако бях прочела цялата трилогия на Талев- може би никога нямаше да имам семейство.
Това сериозно ли Rolling Eyes
И аз това се зачудих. На мен ми харесва. Скоро ги препрочетох.

# 871
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Белинда, в твоя случай 4-тата част ще донесе четвърто дете Wink Айде наздраве с бира! Поне покрай световното бирата профитира!

# 872
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, в твоя случай 4-тата част ще донесе четвърто дете Wink
Е, не така с лошо де Scream
Наздраве! Grinning

# 873
  • София
  • Мнения: 11 982
И аз съм прочела трилогията на Талев. И миналата година празнувахме 20 години от сватбата си. Grinning Направихме страшен купон на морето на един бар на плажа, с майтапчийско подновяване на брачните обети, всички гости, облечени в бяло и пиене и танци до сутринта. Sunglasses

Аз се опитвам да настоявам за задължителната литература, без да изпадам в крайности. Ако нещо им е крайно нечетимо, допускам четене на изучаваните откъси и гледане на филма /ако има/. Хич не съм фен на адаптираните издания, но и с тях се примирявам в някои случаи.

# 874
  • Мнения: 1 072
Здравния картон , задължителен ли е при записването ?На нас не са ни го върнали от предишното  у-ще .

# 875
  • Пловдив
  • Мнения: 9 706
Талев има и трилогия /Самуил/ Blush
Вие сериозно ли сте чели цялата Библия? Ама съвсем цялата? Която е като тухла четворка с тънки листи?
Стар завет и нов завет? С всичките евангелия? Ле-ле ... нечовеци.
У нас имам това https://ciela.com/151-istorii-i-legendi-ot-biblijata.html
И библия имам, но не съм настоявала да я чете.
В темата за 8 клас ми хареса подхода в АК - през лятото трябва да четат това, което им харесва. Задължителната литература се чете през годината. Преразказани и адаптирани произведения от чуждата литература съм ползвала за подготовка на изпити. Даже преподавателите ни го препоръчваха.
Виж материалът за ДЗИ по БЕЛ наистина ще държа да се прочете.

# 876
  • София
  • Мнения: 18 679
Талев има и трилогия /Самуил/ Blush
Ужас, и не я съм я чела! Сега вече го загазих...

# 877
  • София
  • Мнения: 11 982
Талев има и трилогия /Самуил/ Blush

Ама тя не разваля семейства. Joy

# 878
  • Мнения: 5 384
Към Санака
Темата по БЕЛ беше "Добро и зло в поезията на Ботев"дано не греша... , писах до 13,15 ч, при положение, че официално времето бе до 13 ч, изгониха ме културно, казаха, че и повече допълнителни листи няма да ми дадат, да пиша в крайчеца долу. Защо писах толкова много.... Ами, по пътя за изпита в колата четох от тетрадката си първия автор - Ботев-три теми. На самия изпит реших да правя компилации и сглобки от прочетеното с елементи на мои разсъждения и явно съм успяла. Но не ми стигнаха листите и времето, имах още за заключение... Подготвях се 2 мес. само,  при виден литератор, доцент и много, много изтънчен човек, аристократ по душа. Попих нещо от него. Ех, спомени....

# 879
  • София
  • Мнения: 7 053
Точно мислех да пиша, че четирилогията на Талев ми беше едно от най-любимите ученически четива. Изчетох всичко, от корица до корица, в оригинал Joy
Бях си казала, че ако имам дъщеря, ще я кръстя Ния.
Дори "Тютюн", толкова любим на много хора, не можа да ме грабне така.

# 880
  • Мнения: 1 297
Вие не сте добре. Аз четях само необходимото, на момента. И си завърших с хубава диплома, че и после 11 години още. Да не призорвате децата, че ще изпушат.

# 881
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Е, мачът поне завърши интересно. Радвам се, че руснаците победиха. По принцип не гледам футбол, но на този мондиал съм за по-неизвестните отбори.

Бройте и мене в групичката изчела Талев, но любимият ми автор всъщност е Димитър Димов, въпреки противното му отношение към жените Simple Smile. Изчела съм всичко от него, даже в биографията му съм се ровила. А Омир е бил сляп и очевидно е нямал възможност да запише    "Илиада" - така че още преди 2500 г тя се е скандирала, не се е чела. Ако помня вярно май някъде към 5 в от новата ера датират първите запазени ръкописи. Но и днес "Илиада" си звучи актуално, защото извън контекста всъщност това е история за човешкото отмъщение във всичките му измерения и последиците от това. За съжаление нещата не са се променили значително, а и Омир май е останал ненадминат и днес.

Колкото до списъка с книгите в АК, беше нсписано, че англ книги, които ще се изучават не трябват да се четат предварително, не бълг списък. И всъщност за разлика от бълг училища, в АК има минимален успех, който е задължителен - мисля, че ако нямаш над 4,50 си заминаваш, а във всяка бълг гимназия креташ и с тройка. Ей затова някои деца им се налага да четат, а други - минават между капките. Дълбоко се съмнявам и например в Англия да махнат Шекспир или Бърнс, защото са дистанцирани от нас. Класиката за това е класика, защото е непреходна. Нищо няма да им стане на децата ако седнат и попрочетат нещичко. Другата година ще пишат основно есета по литература и не мисля, че могат да представят аргументи върху някоя книга, ако не са я чели. Освен това, може пък и да им хареса Simple Smile.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 20:20 от Manzhelka

# 882
  • София
  • Мнения: 11 982
Камея,

Скрит текст:
Питах, защото аз съм кандидатствала с тема "Любов и омраза в поезията на Ботев". Grinning
ПП. Изписах плътни 20 страници.

# 883
  • Мнения: 132
Здравния картон , задължителен ли е при записването ?На нас не са ни го върнали от предишното  у-ще .
По принцип здравна профилактична карта се издава всяка година и досега сме я носели, когато почнат училище. Би трябвало и сега да е така.

# 884
  • Мнения: 1 231
Здравния картон , задължителен ли е при записването ?На нас не са ни го върнали от предишното  у-ще .
На синът е в къщи, но не е попълван от детската градина! Сигурно ще трябва да ходя до личната.

Общи условия

Активация на акаунт