СЕДМИ клас–10–Заявленията са темата-в гнездо или в системата (25.06.18-01.07.18)

  • 56 393
  • 919
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 111
Ми да, няма нужда да се ходи в гнездото, нямате работа там Simple Smile. Отивате в училището, в което е прието детето на 1 класиране, и там попълвате документ, че то ще участва на 2 класиране, само толкова. Но този документ не е  заявление с желания,  класирането и на 2 етап е по списъка, който вече сте подали до 26-ти юни. Нищо не попълват  САМО родителите на деца, които никъде не са приети, те продължават автоматично да се борят за място на 2 класиране. И е логично, те няма къде да попълнят такъв документ. Вярвам, че в темата няма такива, а и извън нея дано да са малко.
А online може ли?

# 856
  • Мнения: 6
Сега виждам питането. В София не ми казаха, че се ходи в РУО.  С актовете за раждане - оригинали и копия, отивате да запишете единия и на място в у-щето, в което е записан първия, подавате молба да запишете и втория, като с актовете доказвате, че са близнаци. (то , ако трябва да се ходи в РУО , един ден отпуск няма да стигне, ег@си ! Confused)
Ами не знам, в София може би служебно си ги движат нещата гумназия-РУО-гимназия. Така и трябва да е!

Благодаря за информацията, дано да не се налага ходене до РИО...Успех на всички на  класирането!

# 857
  • Мнения: 822
Мернах, че обсъждате адаптирани варианти...аз лично бях от "четящите", щот спираха телевизията и нямаше НЕТ, ама 30 години по късно нещата, които аз някак не успях да поема да ги дам на детето ...ми не съм съгласна да има задължителни списъци, които и не са осъвремени... както каза един от малкото прогресивни учители по БЕЛ (Попов, ако някой го е чивал) ти Илиада опитвала ли си да четеш...тя не е писана, за да се чете .

# 858
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Ми да, няма нужда да се ходи в гнездото, нямате работа там Simple Smile. Отивате в училището, в което е прието детето на 1 класиране, и там попълвате документ, че то ще участва на 2 класиране, само толкова. Но този документ не е  заявление с желания,  класирането и на 2 етап е по списъка, който вече сте подали до 26-ти юни. Нищо не попълват  САМО родителите на деца, които никъде не са приети, те продължават автоматично да се борят за място на 2 класиране. И е логично, те няма къде да попълнят такъв документ. Вярвам, че в темата няма такива, а и извън нея дано да са малко.
А online може ли?
За второ класиране не може, само на място в училището, в което е прието детето. Онлайн може само за първо и трето класиране.

Малката русалка, виж си пощата. Simple Smile

# 859
  • Мнения: 132
Синът ми чете предимно манга и то на английски, защото няма на български. Всяка година с ентусиазъм купувам книгите от списъка, но в повечето случаи са само почнати и почти никога завършени. Сега съм свалила Библията от читанка и каза, че ако му грабне интереса ще я прочете докрай.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 18:20 от di..

# 860
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Аз не карам насила да четат задължителна литература. Ако им хареса, добре. Като не им допада съответното произведение, не е проблем. Изобщо не очаквам например, брат й да прочете дори една от списъка. Но много държа всичко, което се чете, да е в оригиналния си вид, а не преработено, смляно, съкратено и т. н., и вече далеч от езика на автора. За щастие, домашната библиотека е повече от богата, та има засега всичко. Що се отнася до Библията, моята дъщеря сама пожела да я чете (не сме религиозни фанатици). Аз бях много скептична, но тя заяви, че й е супер интересна. Но тя чете много, а напоследък се увлича по по-философски неща. Това, след като преди време прочете някои от разказите на Маркес, и много се развълнува. Явно мозъкът й се е пренастроил на такава вълна, защото гледам, че и нещата, които пише са в този дух. Период.

# 861
  • София
  • Мнения: 18 062
Дидева, благодаря, дъртата русалка обаче (набор 74) си видя пощата.. Малката е само мислено някъде там , на брега на реката,  в бригадно време преди 90-те на миналия век, и се къпе посред нощ, хич си няма идея тя от наредби за прием, индивидуално обучение,  интернет като източник на информация и лични в бг мамма..

# 862
  • София
  • Мнения: 12 058
За протокола, преди 28 години изкарах най-високата оценка по литература от вс. кандидатстващи в даден ВУЗ , темата беше свързана с две философски понятия и поезията на Ботев

Любов и омраза в творчеството на Ботев? Grinning

# 863
  • Мнения: 5 251
И аз не го карам да чете задължителна литература. Достатъчно е да чете, това, което му харесва.

# 864
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Аз не я карам да чете. Според мен са нетечитими и ще ги забрави. Но тя не може да си представи, че няма да ги е прочела. Изпълнителна до лудост! Не се е метнала на мен със сигурност!

# 865
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Молба за второ класиране- в училището, където е прието детето. Само това. Супер бързо става.

Записване- свидетелство, медицинско (ако трябва), здр. картон, бележката, акт за раждане (не съм сигурна). Аз на всичко бях направила копия и да си взимат каквото им трябва!

Винаги съм била против задължителната литература. Ако бях прочела цялата трилогия на Талев- може би никога нямаше да имам семейство. Предадох го и на дъщеря ми- тя чете страшно много, дори скоро написа книжка с авторски разкази на английски.

Синът ми не чете- дори му взех разкошно-смешните книги на Никола Крумов- дали е прочел 5 разказа за месеци....
Никак не е драма- има други полезни интереси.

# 866
  • Мнения: 4 915
Аз бях четящите всичко задължително, и настоявам и децата ми да четат книгите по списъците със задължителната, като четат пълните  издания, не преработени и съкратени. Най-малкото за обща култура. Малкото сега е на Под Игото, голямата чете Дон Кихот - изданията са в семейната ни библиотека от години. И Библията нека прочетат, аз някъде на тяхната възраст я прочетох по желание, беше ми интересна.

Утре имам предусещане за излязло класиране. Чакам го с любопитство.

Голямата днес се среща с част от класа си, шматкаха се из центъра. Добри деца се бяха събрали, дано продължат връзка и дано и в новия клас намерят добри приятели.

# 867
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако бях прочела цялата трилогия на Талев- може би никога нямаше да имам семейство.
Това сериозно ли Rolling Eyes

# 868
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Аз съм прочела цялата трилогия на Талев и вече имам второ семейство Wink. Може пък от нея да не ми се е получило първия път Wink Майтап да става, ама не знаех, че е дотам формиращо творчеството на Талев.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 20:52 от mtz

# 869
  • София
  • Мнения: 18 679
Начи тия, дето сме чели и четвъртата част, сега не знам - да седя на тръни ли или да съм спокойна, че с четвъртата съм оправила нещата Confounded

Ери, извинявай, ти сигурно беше сериозна Hug Ама с тоя скучен мач, освен да се разлигави човек, какво му остава...

Общи условия

Активация на акаунт