Гарсониера-направена на двустаен

  • 10 217
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Rolling EyesЗдравейте!
Сигурна съм,че има доста хора в този форум,които живеят в гарсониера и са я "префасонирали" в двустаен-в смисъл кухнята-детска и т.н.
Ще се местим с мъжа ми и двете деца в гарсониера,която си купихме есента.Исках на терасата да изнесем кухнята,но много разбиване трябвало,а ние нямаме много време и решихме в коридора да бъде кухнята...Кухнята ще стане детска.Моля ако имате снимки пратете ми или обяснете по-подробно как сте си направили вие....не съм влизала до сега в така направена гарсониера Praynig
Ще съм Ви много благодарна Hug

И защо да разбиваш? Ние вместо да разбиваме го използвахме и стана прекрасен барплот Peace

Предполагам, че разбиването е заради топлата и студената вода. Все пак трябва да се прекара вода от банята до новата кухня...
Ами ок - и къде е проблема? Нали и ние сме си прекарали Mr. Green И да не се разбива направиха до стената като ръбче - дебело е около 5 см - по-скоро като бордюрче Peace

# 16
  • Мнения: 479
Rolling EyesЗдравейте!
Сигурна съм,че има доста хора в този форум,които живеят в гарсониера и са я "префасонирали" в двустаен-в смисъл кухнята-детска и т.н.
Ще се местим с мъжа ми и двете деца в гарсониера,която си купихме есента.Исках на терасата да изнесем кухнята,но много разбиване трябвало,а ние нямаме много време и решихме в коридора да бъде кухнята...Кухнята ще стане детска.Моля ако имате снимки пратете ми или обяснете по-подробно как сте си направили вие....не съм влизала до сега в така направена гарсониера Praynig
Ще съм Ви много благодарна Hug

И защо да разбиваш? Ние вместо да разбиваме го използвахме и стана прекрасен барплот Peace

Предполагам, че разбиването е заради топлата и студената вода. Все пак трябва да се прекара вода от банята до новата кухня...
Ами ок - и къде е проблема? Нали и ние сме си прекарали Mr. Green И да не се разбива направиха до стената като ръбче - дебело е около 5 см - по-скоро като бордюрче Peace

Това е идея, но ако мъжът и е перфекционист.. Моят човек иска да направи същото, но в неговия град и каза, че това било най - сложното по ремонта, но искал да стане като хората. Затова той примерно не приема варианта с външните тръби, дори и да са прикрити с нещо... Но все пак е идея  bowuu

# 17
  • Мнения: 8 917


Това е идея, но ако мъжът и е перфекционист.. Моят човек иска да направи същото, но в неговия град и каза, че това било най - сложното по ремонта, но искал да стане като хората. Затова той примерно не приема варианта с външните тръби, дори и да са прикрити с нещо... Но все пак е идея  bowuu

Е, не е болка за умиране това да има примерно 1 педя от земята бордюр, който да е широк не повече от 5 см Peace

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 17:13 от The Sun

# 18
  • Мнения: 1 840
НИе направихме гарсониерата си двустайна по същия начин - в коридора направихме кухненски бокс и терасата я запазихме. Гарсониери като нашата ги преустройват и като тристайни за сметка на терасата и не е лошо като вариант. Не знам какво е точно разположението на вашата обаче за тристайна.

# 19
  • Мнения: 47 981
при свеки в хола е отделена ниша със стъклени тухли,т ака хола се ползва за гости и спане,а бокса не се вижда и не мирише,като светлина-тези тухли горедолу пропускат,през деня е ок,свекър ми сам ги е слагал,значи лесно сепоставят

# 20
  • Мнения: 479
А сега се сетих за една гарсониера в Младост, която я бяха направили на тристаен Simple Smile
Отново тераса беше избита и имаше барплот между нея и хола, но с толкова силен аспиератор, че на 50см не се усещаше никаква миризма като готвехме.. А вътре в хола беше преградено едно малко място с тухли Итонг, къдео беше сложена спалнята.. Много сбито, но хората явно са помислили за самостоятелността на всички. Имаха син и бяха направили така че всеки да спи на отделно място и ве пак да има хол и кухня

# 21
  • Мнения: 1 182
Благодаря за отговорите Hug а някой снимчица няма ли?Дадохте ми идеи Peace само трябва да действаме...

# 22
  • Мнения: 631
Виждала съм гардероба махнат целия, банята се намалява и се прави кухненски бокс (малък, но много функционален) Коридора е и трапезария и антре, кухнята е детска хола е спалня и хол и терасата не е променяна. Направи ми впечатление, че е много функционално така, а ако затвориш балкона можеш дори спалнята да се отдели.

Успех ти желая

# 23
  • Мнения: 46 511
Можеш да направиш бокса в хола, така ще запзиш балкона  Peace
Идеята е кухнята да е в коридора, а балкона да си е балкон.
А и ако ще се ползва хола за спане, не е удачно и кухнята да е там.

На мен мечтата ми беше дневна и бокс да са заедно и затова го направихме по този начин. Имаме 2 спални, но си спим в дневната, защото така ни е по-удобно  Simple Smile

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Коридора - бокс, кухнята - детска, хола...всичко останало.
От време на време имам разни мераци за балкона, но лятно време ми минават, като си изляза вечер на "двора" Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 182
Коридора - бокс, кухнята - детска, хола...всичко останало.
От време на време имам разни мераци за балкона, но лятно време ми минават, като си изляза вечер на "двора" Simple Smile

Точно така ми се ще и аз да го направим.Много работи ми се искат,но така ще е най-лесно да прокараме тръбите от банята.Имаш ли снимки?Да покажа на мъжа ми Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 278
ние сме си направили  45 кв.м. много функционално и удобно.кухнята е детска стая,балкона е към хола и сме обособили трапезарска и холна част-като кухненските ел.уреди са вградени.коридора е квадрат към 9 кв.м.имаме 4 крилен гардероб,скрин,шкаф за обувки.
моят съвет е кухнята да е на балкона и така хола си става и за спане.
ще се опитам да направя снимки и да изпратя.

# 27
  • Мнения: 1 182
Мерси.Имейл адреса ми е lati@abv.bg

# 28
Ако имаш възможност да вземеш от терасата, превземай всеки сантиметър.
Аз съм приобщила двете тераси към жилището и пак си имам малка тераска за простиране и цветаник на парапета.

# 29
  • Мнения: 1 182
Със сигурност и аз ще намеря място за цветя.Обожавам ги!

Общи условия

Активация на акаунт