Работа и татуировки

  • 22 101
  • 241
  •   1
Отговори
# 180
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Скрит текст:
Аз съм учител по Английски език и имам татуировки. Нямам проблем нито с директор, нито с родители, нито с ученици. Дори напротив- радвам се на огромно уважение от тяхна страна.
От тук разбирам, че има някаква явна неприязън към татуираните хора.
Слава богу аз нямам в обкръжението си индивиди с такова остаряло мислене и не съм попадала на такива, макар че контактувам и с доста пенсионери.
Само бих желала да попитам тези, които казват, че не биха поверили децата си на татуиран учител, лекар, т.н.- каква точно е причината (освен предразсъдъците)?
Съмнявам се в професионализма на човек, който с лека ръка съсипва тялото си и уврежда важен орган.Защото кожата е орган, като сърцето, дробовете.....Съпоставимо ми е със слагането на силикон.На едно ниво са ми.
Та, как да вярвам и да се доверя на хора, които не мислят с какви гадости пълнят телата си?
И силикона, и боите, са химическа изгъзица и нямат място в човешкото тяло.
Изрисуваните първобитни хора, откъдето вероятно идва идеята, са се цапотили първо с кръвта на своите врагове, после с разни отвари от треви и подобни.
Днес боите са химикали.
Да не пиша "лекции".....та, след като човек не се замисля какво причинява на себе си и тялото си, как да съм сигурна, че изобщо има трезва мисъл за каквото и да е?
Човек няма склонността да мисли избирателно...едно нещо да го обмисля 100 пъти, друго -хич.Той или обмисля всяка една своя постъпка многократно, или никога не се замисля.За нищо, просто си действа, както му е кеф на момента.
За мен татуираните са от втория "вид" хора, немислещи.



Аз да си попитам - ако твоя лекар/адвокат/зъболекар/учител, на който вече вярваш и се е доказал пред теб, се появи утре с изрисуван ръкав (или се окаже че всъщност целия му гръб е нарисуван и винаги е бил) - по-малко професионалист ли става и ще го смениш ли веднага ?  Peace

# 181
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз съм учител по Английски език и имам татуировки. Нямам проблем нито с директор, нито с родители, нито с ученици. Дори напротив- радвам се на огромно уважение от тяхна страна.
От тук разбирам, че има някаква явна неприязън към татуираните хора.
Слава богу аз нямам в обкръжението си индивиди с такова остаряло мислене и не съм попадала на такива, макар че контактувам и с доста пенсионери.
Само бих желала да попитам тези, които казват, че не биха поверили децата си на татуиран учител, лекар, т.н.- каква точно е причината (освен предразсъдъците)?
Съмнявам се в професионализма на човек, който с лека ръка съсипва тялото си и уврежда важен орган.Защото кожата е орган, като сърцето, дробовете.....Съпоставимо ми е със слагането на силикон.На едно ниво са ми.
Та, как да вярвам и да се доверя на хора, които не мислят с какви гадости пълнят телата си?
И силикона, и боите, са химическа изгъзица и нямат място в човешкото тяло.
Изрисуваните първобитни хора, откъдето вероятно идва идеята, са се цапотили първо с кръвта на своите врагове, после с разни отвари от треви и подобни.
Днес боите са химикали.
Да не пиша "лекции".....та, след като човек не се замисля какво причинява на себе си и тялото си, как да съм сигурна, че изобщо има трезва мисъл за каквото и да е?
Човек няма склонността да мисли избирателно...едно нещо да го обмисля 100 пъти, друго -хич.Той или обмисля всяка една своя постъпка многократно, или никога не се замисля.За нищо, просто си действа, както му е кеф на момента.
За мен татуираните са от втория "вид" хора, немислещи.


Аз да си попитам - ако твоя лекар/адвокат/зъболекар/учител, на който вече вярваш и се е доказал пред теб, се появи с изрисуван ръкав - по-малко професионалист ли става и ще го смениш ли веднага ?  Peace
Честно казано, не знам....Ако го познавам от години, ако винаги е работил в моя полза и в моя помощ, ако има "върволица клиенти/пациенти", разчитащи на него, едва ли.....
Но не познавам/не съм имала досега контакт с описания тип-татуиран лекар/адвокат/зъболекар/учител....Или ако има татуси, то те не са били видими и аз не съм научила за тях.

# 182
  • Мнения: 3 971
Не знам защо се опитвате по агресивен начин да ни убеждавате хората
Е, що пък агресивен? Просто казвам, че според мен усещането, че татуировката е гангстеризъм е наложено от американските филми където "лошият" винаги е татуиран.
Но пък и да кажеш "Ще сменя училището на детето си"... Ми ще смениш ако можеш.
Де да беше това проблемът на българското образование. Но не е. Образованието ни се срина откакто университетите станаха търговски дружества, откакто никой не ограничава създаването на нови такива, откакто чужди неправителствени организации с уж хуманни цели услужливо дават акъл кое е добро, кое не... Ред причини. Някой каза по-напред и откакто родителите с малко повечко парички са си повярвали... Не мисля. Родителите не са причина. Те просто се възползваха от статуквото.

# 183
  • София
  • Мнения: 6 204
Четейки тази тема излиза, че 90% от българите са татуирани, съвременно мислещи и широко скроени. Само дето не приемат чуждото мнение и възприятия, а само техните са правилни, защото все пак "Живеем в 21ви век за Бога".

Авторката си пусна темата и се покри, затова ще питам останалите шокирани от закостенялостта на "дърти комуняги" съгласни ли сте учител пишещ и изразяващ се така на родния си език,
Скрит текст:
Здравейте.
Уча английска филология и искам да се реализирам като учителка, но напоследък ме мъчи един въпрос. Ще ми пречат ли татуировките? Да, знам че на много места не те одобряват, но точно за тази работа не знам и не намирам нищо в интернет. Имам само една татуировка, мъничка е на ръката около 5,6см  ( стрела ). Но за по напред искам да си направя още не големи, а пак мънички не съм уточнила къде и какво просто знам, че не искам да са големи. Та това ме тревожи и живот и здраве надявам се ако завърша да успея да си намеря работа, но не знам дали това би ми изиграло лоша шега. Вие как мислите?
да учи децата ви? Или само защото щом е татуиран, то значи е съвременно мислещ и това не е от особено значение?
 

# 184
  • Мнения: 1 756
На фона, на това, което съм виждала, ми се струва доста приличен пост. Може би, защото нямам още дете в училищна възраст и критериите са занижени наблюдавайки ситуацията в образователната ни система. В тази връзка, Защо ме търсиш?, съгласна съм с теб. Между другото разглезените пикльовци с на мама и тати паричките, ги имаше и преди 20 години, ама дори и те бяха грамотни повече от сегашните такива.

# 185
  • Мнения: 2 433
Да де, до момента само двама обърнаха внимание на невъзможността на авторката да се изрази, другите заклеймяваха татусите.
Не ние не приемаме чуждото мнение, а именно "закостенелите лелки". Аз няма да се откажа от услугите на даден човек, защото няма татуировки, тук е разликата. Не се опитвам и да убеждавам някой в моята правота. Всеки е прав за себе си, въпросът е, че съдят за професионализма на някой по това дали има татуировка или не, а после казват, че това не били предрасъдаци.
Темата много отдавна се изкриви в съвсем различна посока..

# 186
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Значи, искам да отбележа, че има много преподаватели, които са пушачи, а някои от тях дори не се свенят да пуфкат в двора на училището, или в близкото кафене пред очите на подрасрващите.
За мен това е много по- увреждащо тялото и много по- грозно от татусите. Освен това е ужасен пример, който детето ми не искам да вижда. Ако трябва да избирам между татуиран и пафкащ учител- бих избрала първия.

# 187
  • Мнения: 10 716
Не съм адвокат на Сигридов, нито съм била негова пациентка, но предполагам яко е бачкал години наред преди сега да си позволи да прави каквото си ще с външния вид.
Адмириращите външния му вид, моля да ми отговорят дали биха го избрали като начинаещ гинеколог в сегашния му облик?

# 188
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Не съм адвокат на Сигридов, нито съм била негова пациентка, но предполагам яко е бачкал години наред преди сега да си позволи да прави каквото си ще с външния вид.
Адмириращите външния му вид моля да ми отговорят дали биха го избрали като начинаещ гинеколог в сегашния му облик?

Нямам представа за биографията му откъм прически, татуси и т.н. Подозирам, че надали на млади години е имал по .. обществено приемлив външен вид.
И да, бих го избрала .. както няма да сменя зъболекарката си, защото е решила на 55+ да си направи видима татуировка.  Peace

# 189
  • Мнения: X
И аз бих го избрала. Дори бих предпочела пред друг.

# 190
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Четох, четох и разбрах, че ако не знаете за татуировка на даскала на детето си, всичко е ок. Ако обаче го срещнете случайно на плажа и узнаете, моменталически го местите в друго училище...

# 191
  • Берлин
  • Мнения: 4 576
А какво ще кажете за татуиран (шеф-)готвач? Татусите му ще ви попречат ли да ядете храната му?

# 192
  • Мнения: 2 515
Сега се сетих, тея дни бях в една банка (централен софийски офис). Почти всички служителки бяха с перманентни веждички  (3 от 4), и то не от сполучливите. Значи, за тая грозотия по лицето се затварят очи, но аз ако не си сложа риза с дълъг ръкав, няма да си намеря сериозно работа? Хмммм

# 193
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
и мен не ме кефи перманентния грим-някак изкуствено ми стои.имам една такава колежка.въпреки този грим за нейно най-голямо съжаление по оборотна не стана.

# 194
  • Мнения: 603
Аз съм много голям фен на татусите и искам да си направя няколко, но съм избрала места, на които много трудно биха се видели. Обаче не искам да ме сматяте за консервативна - българските работодатели са леко консервативни и аз никога не съм виждала учителка с татус тип ръкав да преподава. Една позната й направиха проблем, че беше с шарена коса и трябваше да се боядиса риж, за да я наемат.

Общи условия

Активация на акаунт