Летни курорти подходящи за деца под 5 годишна възраст

  • 2 460
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
От началото на юни търся из сайтовете оферти за летни курорти подхоящи за деца под 5 годишна възраст.За сега съм на нулата и никак не ми се иска това лято да си останем вкъщи.Ще ви помоля под тази публикация да ми препоръчате летен курорт подходящ за деща под 5 годишна възраст.

Последна редакция: вт, 26 юни 2018, 08:06 от bubanka

# 1
  • Мнения: 11 970
Здравей. Ако сте с кола препоръчвам Бяла, к-с Теразини. Не е лукс, но е добър, чист, спокоен, с любезен персонал, басейн и малка площадка. Близо е до централната улица с магазини, площадки, парк.
Минус - отдалеченост от плажа (ако не сте с кола) и по-тясната плажна ивица.

# 2
  • Мнения: 15 021
А какво точно значи да е подходящ курорта за дете под 5 години? Водим сина ни всяка година на море, откакто е станал на 1 и сме ходили в Царево, Созопол, Каварна, Балчик, като в Балчик бяхме два пъти. И на четирите места съм се чувствала ок с детето. Друг е въпросът, че, ако хотелът е с барове, шумни ресторанти и т.н., може да е по-шумно, но това важи за конкретен хотел, а не за цял курорт.

# 3
# 4
  • Мнения: 4 755
Аз също не разбирам какво точно се има предвид с ''под 5-годишна възраст''.

Докато навърши пет, със сина ми сме ходили най-често в Хисар (3 пъти), веднъж в Сандански, веднъж във Велинград, веднъж в Боровец (зима с много сняг) и веднъж в Пампорово (през лятото). Тази година през август пак ще ходим в Хисар - детето ще бъде почти на 6 години. От всички тези места не бих повторила Пампорово и Сандански.

На море в България не сме ходили.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
До миналото лято, когато беше на 4 години и половина, бях водила сина ми само в Хисаря и Сандански. На море беше ходил само в Турция. Миналото лято се престраших и го заведох на Черноморец. Ходехме на плаж на градина. За мен основното опасение беше хигиената, поради което избягвах черноморските курорти.

# 6
  • Мнения: 10 379
До 5 години можеш да си ги мъкнеш навсякъде... Обиколила съм цяла България и с двете деца като малки.
След това започват да мрънкат, че им е скучно и искат специалности и да имат мнение какво им се прави Simple Smile

Като малки е супер лесно. Всеки уикенд сме някъде с или без нощувка, хотели, градчета, пещери, палатки...
После започват училище и голямото съобразяване... А като тийнове пък хич не искат и с теб да обикалят Simple Smile

Хващай си детето и отивайте където ви е кеф Simple Smile

# 7
  • Мнения: 12 747
На мен ми се струва, че всеки курорт подхожда. Имам познати, които с малки деца (пълзящи) ходиха даже на къмпинг. Simple Smile Което на мен ми се видя доста екстремно, но нищо не им стана на децата, бяха им замъкнали кошарките даже на плажа. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 755
Според мен авторката да каже какво търси или какво не търси или поне възрастта на детето или дали има някакви желания, потребности.

Когато синът ми беше на една, две или три години, изискванията ми за място за почивка бяха едни. В момента с дете на пет години изискванията ми са съвсем други.

# 9
  • Мнения: 6
Става на въпрос за дете на 2 години.

# 10
  • Мнения: 10 379
Става на въпрос за дете на 2 години.


Още по-лесно.
Нито аниматори ще ти вършат работа, нито лунапаркове, водни пързалки, въжени градини или дискотеки..
Може би някоя люлка и пързалка... И мама и тати.
Изобщо не разбирам какво по-специално ти трябва, за да отидеш с бебе на почивка?

# 11
  • Мнения: 4 755
Става на въпрос за дете на 2 години.


Още по-лесно.
Нито аниматори ще ти вършат работа, нито лунапаркове, водни пързалки, въжени градини или дискотеки..
Може би някоя люлка и пързалка... И мама и тати.
Изобщо не разбирам какво по-специално ти трябва, за да отидеш с бебе на почивка?

Подкрепям - не ти трябва анимация. На тази възраст моето е ходило на Санторини (в хотел без детска анимация, площадки и детски басейни) и на Закинтос (пак същата работа). Два пъти сме били в Хисар - в апартамент под наем, на басейни не съм го водила, разхождахме се из парковете. Благодатно време беше.

А сега само да кажа, че ще ходим някъде, и моето пита ''а басейн има ли, а други деца има ли, а детска дискотека вечер,...''. 16-годишната леля пък, която често идва с нас, без уайфай не мръдва. Направо Tired FaceTriumph

Така че възползвай се от липсата на капризи.

# 12
  • Мнения: 10 993
за деца под пет години предпочитам минерални басейни.

# 13
  • Мнения: 82
Здравейте, пиша на няколко места, за да стигне до повече хора. Не ходете в хотел Мимоза - Царево. Негостоприемни, нагли лъжливи. Направих ранна резервация през туристическа агенция, за да ми излезе по евтино, както всички си мислим. Платих за нощувки и закуски, естествено няколко месеца по рано. Е да ама не. На място се оказа, че хотелиерката "не била казвала че имам и закуски". От там кореспонденция, спорове и т.н. с туристическата агенция и хотела. Оказва се Собственичката на хотела е обещала едно, а в действителност друго. И така закуска платена няма. В действителност ранната резервация ми излезна на цена, като през силен период без никаква отстъпка. А на всичкото отгоре при допълнителните разговори разбирам, че закуската която на място струва 3,50 лв. те са я таксували на туристическата агенция по 7 лв . за човек на ден. А туристическата агенция за да не помрачат почивката ни са я платили, и така получихме закуска. Хотела е леш от всякъде. С персонал 4 човека, от които 3 ма собственици - мъж и жена на рецепция, ресторант и всякакво обслужване. Майката на собственичката - готвачка и адютантка, и една камериерка. С пръдня - боя не става. Обще взето бяхме преследвани постоянно да си оставим ключа, да си измием краката , да не шумим, да не вдига шум и детето ми на 5 г. от басейна в двора. Да не пуска чешмата в двора. Какво ли още не. Единствено мъжът, който не е българин си мълчи, но явно е безгласна буква пред двете кобри майка и щерка. Не ходете там, само нерви и главоболия получих, но за да запазя спокойствието на мъжът и детето ми се опитах да не обръщам внимание и да се абстрахирам от тези остоятелства. Сега след като се върнах и разбрах, че са фактурирали на туристическата агенция закуските по 7 лв . на човек на ден и полудях и реших, че е редно повече хора да знаят за този хотел и тези собственици, които са изключително нагли и безочливи. Чудя се как може да има толкова наглост. Дано да съм помогнала за избора или по скоро за НЕизбора на хора, които са решили да ходят в този хотел. Слънчев ден от мен

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 713
В момента сме в Дюни, струва ми се много подходящо, заради плажа - много топла вода, а навътре с доста метри водата е до колене. Вълни никакви. Детски рай.

Общи условия

Активация на акаунт