Предпазване от забременяване след раждане

  • 6 926
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666

и ние  Laughing

# 16
  • Мнения: 120
Докато кърмих с презервативи, след това с противозачатъчни.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 766
В началото използвахме презервативи, след това започнах да пия противозачатъчни. Можеш да си сложиш и спирала.

# 18
# 19
  • Мнения: 826
И преди и след раждането с противоза4атъ4ни.
Не ме предават ве4е 6 години(да 4укнем на дърво). Mr. Green

# 20
  • Мнения: 683
А ние все още сме на "паи сееееееееее"  Laughing Laughing Laughing до следващото бебче Laughing Laughing Laughing
А после хапченца...

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първите 6 месеца, до началото на захранването - нищо.
После - презервативи.
Има противозачатъчни таблетки, които са одобрени за кърмачки - те съдържат само прогестини. Може да се започнат 6-8 седмици след раждането. Но - няма достатъчно наблюдения над тях относно дългосрочните ефекти върху кърмачето (ползват се само от 10-тина години), а и са си хормони.
Много кърмачки предпочитат спиралата (може и хормоналната Мирена).
Глобулките се слагат 10-тина мин преди същинското действие и са бая мърлява история, а и някои жени се оплакват, че им щипе. Но това си е индивидуално, при всички случаи са вариант за протекция, подходящ за кърмачки.

# 22
  • Мнения: 8 917
А ние все още сме на "паи сееееееееее"  Laughing Laughing Laughing до следващото бебче Laughing Laughing Laughing
Цитат
Peace

# 23
  • Мнения: 733
И ние за сега сме на  "паи сееееееееее" и презервативи, но от този месец почвам хапчета, че умирам от шубе да не направим братче или сестриче точно сега. За напред мисля да си карам с хапчета, поне преди бях доволна.

# 24
  • Мнения: 596
Ние от това " паии сееее" сега си имаме бебче  Laughing. Затова сега само презервативи!!! Хапчета не съм пила и не мисля да го правя за в бъдеще:)

# 25
  • Мнения: 1 416
и ние сме на "паи сеееееееее" Laughing
Винаги така сме били...  Wink

# 26
  • Мнения: 102
Докато кърмех - глобули Pharmatex,

И ние сме така и се чувствам добре... Sunglasses

# 27
  • София
  • Мнения: 3 407
Засега ме пазят, а оттук натам се чудя и аз  newsm78
Една мацка каза, че била на 35 и пушела, това какво значение има  newsm78 newsm78

# 28
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Досега с презерватив, че с това секцио изобщо не е препоръчително да стават грешки  Crazy ПРотивозачатъчни немога заради психологическа причина, мразя да пия хапчета, порбъквам се, че трябва да взимам хапче всеки ден  Crazy Последния път, обаче нямахме презерватив ииииии беше така различно, че все едно досега на сме правили секс  Embarassed Ще трябва да сменяме мерките  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 237
И ние сме на "паи сеееее" + презервативи.Хапчетата хич не ги долюбвам,а поради особеностите на матката ми спиралата е напълно изключена като вариант.

Ама хич нямам против някой ден да не се опазим или презерватива да се скъса Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт