Топли слънчеви лъчи, грее теста с две черти!Бебеправене Тeма 339

  • 48 306
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Sofia
  • Мнения: 857
Moharet, на мен ми е изписан от лекар от 16 ти ден - 10 дни! Прогестерон ми е ок , но имам зацапвания преди цикъл и заради това ! А и уж помага при евентуална имплантация!

# 541
  • София
  • Мнения: 783
И аз в някои месеци имам зацапване преди цикъл и прогестеронът ми е ок (почти всеки месец го следя) . Та се чудя дали докторката не е пропуснала да ми го изпише превантивно. Може би трябва да я попитам, но се притеснявам да не я обидя.

# 542
  • Мнения: 23
И аз в някои месеци имам зацапване преди цикъл и прогестеронът ми е ок (почти всеки месец го следя) . Та се чудя дали докторката не е пропуснала да ми го изпише превантивно. Може би трябва да я попитам, но се притеснявам да не я обидя.
И аз съм получавала зацапване на 2 пъти,но моята гинеколожка каза,че ако не е редовно не било проблем.
Благодаря на всички които откликнаха.Лека вечер и късмет на всички

# 543
  • Мнения: 293
Здравейте  момичета Simple Smile
Бях писала преди време - февруари имах БХ и оттогава до сега опитите не се увенчават с успех.
Вчера посетих за профилактичен преглед АГ, който ми откри бактериална вагиноза и разраняване на шийката.
За вагинозата ми изписа лекарства като не ми каза дали можем да правим опити този месец, тъй като Ову предстои. Имате ли мнения по въпроса дали глобулите пречат на опитите, понеже до сега не съм ползвала?
Интересното обаче е за тази раничка. Понеже ме гледа на колсколоп реши, че нямам нужда от цитонамазка и направо ми препоръча криодеструкция, което не знам до каква степен е полезно за нераждали жени.
За сега тази раничка не ми създава проблеми и се чудя дали да се реша на криодреструкцията понеже и лекаря много не ми обясни просто ме насочи към процедурата. Neutral Face
Успех на всички в бебеправенето в най-хубавия летен месец.Heart Decoration

# 544
  • Мнения: 293
От Варна съм и тук като цяло наистина не знам към кой лекар да се обърна.
Днес смятам да отида на второ мнение при лекар, който се занимава и отчасти с репродуктивни проблеми.
А глобулите са Lactagyn.

# 545
  • Мнения: 2 826
Барби, от кога е последната ти цитонамазка? Ако са минали повече от 6 месеца е препоръчително да направиш нова. Спрямо резултатът може (при нужда) да се предприеме някакво лечение - какво и как преценява лекарят. Второ мнение никога не е излишно. Може да пишеш в тази тема, дискутираме подобни неща и проблеми. По принцип (!), ако всичко на цитонамазка е ок и на колпоскопски преглед не се видят притеснителни промени, ако не ти създава дискомфорт (течения, контактно кървене и т.н.) раничката не се третира, а само се следи.

Добре е щом има някаква инфекция, да прекратите опитите поне този месец, за да се излекуваш качествено. Между другото за тази бактериална вагиноза микробиология пускана ли е? Малко ми е странно назначаването на лекарства, без да се е видяло какво точно има на посявка и антибиограма... Ти някакви оплаквания имаш ли?

# 546
  • Мнения: 988
Преди 2 месеца ходих за Цитонамазка. 2 група излезе, но беше изолирана бактерия Clue cells и лекарят ми каза, че става въпрос за бактериална вагиноза. Никакви оплаквания нямах, нито болки, нито парене, щипене, течение.
Изписа ми глобули Силвърджин и изрично ме предупреди докато трае 10дневното лечение да нямам полови контакти.

# 547
  • Мнения: 293
Барби, от кога е последната ти цитонамазка? Ако са минали повече от 6 месеца е препоръчително да направиш нова. Спрямо резултатът може (при нужда) да се предприеме някакво лечение - какво и как преценява лекарят. Второ мнение никога не е излишно. Може да пишеш в тази тема, дискутираме подобни неща и проблеми. По принцип (!), ако всичко на цитонамазка е ок и на колпоскопски преглед не се видят притеснителни промени, ако не ти създава дискомфорт (течения, контактно кървене и т.н.) раничката не се третира, а само се следи.

Добре е щом има някаква инфекция, да прекратите опитите поне този месец, за да се излекуваш качествено. Между другото за тази бактериална вагиноза микробиология пускана ли е? Малко ми е странно назначаването на лекарства, без да се е видяло какво точно има на посявка и антибиограма... Ти някакви оплаквания имаш ли?



Срам ме е да кажа от кога ми е последната цитонамазка - поне 3 години. И на мен ми страна странно как без микробиология ми се назначи лечение. Според лекаря на колпоскопа не се видя нищо уж притеснително. Не ми взе цито, защото заради вагинозата щяла да даде отклонение а и нямало нужда. За сега не ми е създавала проблем тази раничка - може би само зацапване 7 -  8 ми ден на цикъла и то последните два цикъла. Колкото до вагинозата провери с оцветяване на нещо си (извинете не знам какво - като пръчка с накрайник) и ми показа таблица с цветовете на PH - при мен 5 и нещо мисля. Като симптоми имам течение, което си е белезникаво - жълтеникаво  с миризма. Но все пак днес мисля да поискам микробиология и тогава да ми се назначи лечение.

# 548
  • Мнения: 2 571
От Варна съм и тук като цяло наистина не знам към кой лекар да се обърна.
Днес смятам да отида на второ мнение при лекар, който се занимава и отчасти с репродуктивни проблеми.
А глобулите са Lactagyn.


Момичетата от Варна ходят при Александров Simple Smile

# 549
  • Мнения: 2 826
3 години е МНОГО време, след предписаното ти лечение моята препоръка е задължително да направиш такава! Ако лекарят ти просто ти казва 'няма смисъл' не е никакъв лекар, направо се възмутих!

# 550
  • Мнения: 39
Лактажин е вагинален пробиотик,не пречи на бебеправенето.

# 551
  • Мнения: 293
Благодаря за отговорите момичета. Simple Smile
Днес ще направя консултация с друга лекарка и ще видя на какво мнения е тя.
Относно Александров - той не е ли по скоро репродуктивен?
Аз също си мислех за него, но знам че е много натоварен и затова отидох при друго светило.

# 552
  • Мнения: 39


Това е от днес теста.

# 553
  • Sofia
  • Мнения: 857
Според мен още не е + ,....но почти! Кой ден от ц е ? Продължавай и късмет 🤞👌

# 554
  • Мнения: 39
16 ден,опитваме вече два ни всеки ден с гел за зачеване,преди това през ден.

Общи условия

Активация на акаунт