На море в Турция - тема 52

  • 110 307
  • 762
  •   1
Отговори
# 270
  • Istanbul
  • Мнения: 168
+1 ден промо..



# 271
  • Мнения: 1 710
За моя приятелка се нуждая от отзиви за хотел Sunrise Park Resort & Spa в Сиде, а не откривам отзиви. Като цяло, в нета май няма лоши коментари, но друго си е компетентната преценка на нашата аудитория Wink

Предполагам, че става въпрос за Sunrise Resort . Не знам защо някои агенции го представят под старото му име. Не че е кой знае колко голяма разликата, но когато се търси информация, различното име може да доведе до объркване. Но това не е съществено.
Същественото е, че хотелът е добър, има огромна територия, зелена, красива, поддържана, има клубна част, има и основна сграда. Част от виличките са току-що реновирани. Стаите в основната сграда са обновявани преди 7-8 години, до колкото знам. На мен стаите в основната сграда ми допадат повече като интериор, тези в къщичките са по-семпли. Ако държат на вида на стаята, да попитат ТО дали е реновирана. В сайта на хотела също има информация.
Може да се ползва територията на съседния Starlight Resort. Има аквапарк с 3 детски, 3-4 бебешки и 5-6 пързалки за възрастни. Няма екстремни. Плажът е приличен, но на влизане в морето има камъни. По-добре е да имат аква обувки.
По отношение на отзивите - аз не съм срещала изцяло отрицателни сред руските и англоговорящи туристи. Естествено тук-там има оплаквания. Шезлонгите не достигат, чистят стаята по-добре, когато има бакшиш, срещат се не добре измити чинии. Като цяло оценките за хотела са много добри. Храната я хвалят доста.
От българи също съм чела коментари преди 1-2 години. Нямаше недоволни от почивката си там.
Все пак не бива де се забравя, че това е хотел от среден ценови клас, предлагащ по-икономична почивка, така че очакванията трябва да съответстват на цената.

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 14:12 от Мaрги

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За моя приятелка се нуждая от отзиви за хотел Sunrise Park Resort & Spa в Сиде, а не откривам отзиви. Като цяло, в нета май няма лоши коментари, но друго си е компетентната преценка на нашата аудитория Wink
Не е добър избор-бяхме 2 нощувки април месец.Стаите са стари,хигиената е зле,храната горе-долу бива.По-добрият избор е Starlight  -реновиран,чист и храната е по-добра.

# 273
  • Мнения: 2 617
Безценни сте!
И тя имаше някакви подозрения. Изглежда добър, но поддържа наистина по-ниски ценни.
Благодаря ви!

# 274
  • София
  • Мнения: 81
Miss July, вероятно Вашата приятелка е била в Jasmib beach resort, затова Ви е говорила за 5*. Аз не знаех когато заявявам почивка, че турските 4* отговарят на 1*-2* Sad(.
Повече се ядосвам на агента на Руал..., защото това беше беше един от трите хотели, които той ми препоръча.
Както и да е, ще попътуваме, без да се настройваме максималистично, и дано не е чак толкова отвратително, колкото ми го описват.
Хубаво лято, момичета!


Аз нямам никаква представа кой е този 4-звезден хотел, дори не се сещам в кой подрайон е. Обаче винаги ужасно ме е яд, когато някой не е доволен от почивката си, защото става въпрос за не малко пари. За това издирих офертата на Руал, за да се опитам да събера информация. На пръв прочит не изглежда никак зле. Прочетох добри коментари в TripAdvisor и при руснаците. Оценките му не са лоши. Споменават се някои минуси, но всички говорят за добра хигиена, любезен персонал, хубава дневна анимация. Има оплаквания, че храната е една и съща всеки ден. Това обаче не пречи да е вкусна. Доста е субективно.
Вие къде четохте лоши отзиви и какво ви притесни? Ако това не е "вашият" хотел, дайте са търсим друг. Има вариант да се смени хотела, макар че на агенциите не им се занимава с това. Руал предлагат оферти на Емералд, а не собствени програми, но все пак смятам, че има варианти.


Този 4*-хотел се намира в Бодрум,  Гюмбет. Аз също се хванах на снимките от рекламата. След това обаче се разрових и видях снимки:disappointed:, от които наистина се притесних. И знаете ли, аз ще понеса всичко, но ММ /както сега е модерно да се казва, и много ми харесва/ ще ми омърмори душата. Това преживявам най-много. След 48 години брак не е трудно да знаеш какво мисли човекът насреща, дори и да не е проронил думичка!
Там явно заливът не е много ОК, кучета по плажа, разхождащи се гъски, фасове, море мътно и т.н. За стаите просто мрънкащите бяха качили снимки - за флората и фауната - също Angry.
Да споделя и друг свой опит от т.нар. 5* - Тази пролет бяхме на круиз с един от корабите на Costa. И видях какво са 5 звезди - нещо твърде относително. Бих предпочела не толкова много звезди, а да съм поне с 30 години по-млада - тогава бих могла и с 2*. Това щеше да е денонощен купон, без умора и т.н.
Хубаво лято, момичета и Ви пожелавам местата за почивка, които сте избрали, да отговарят на Вашите мечти!

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Zara53, сменете хотела. Дето ще се тормозите и няма да си изкарате добре, просто променете резервацията. В агенцията трябва да ви съдействат. И тук ще съдействаме с мнения

# 276
  • Варна
  • Мнения: 765
Скрит текст:
Скрит текст:
Към средата на септември ще пътуваме от Пловдив до Лара, ще ме посъветвате ли по кой маршрут да минем?
1. Пловдив - Истанбул - Бурса - Ескишехир - Испарта - Лара
или
2. Пловдив - Бандърма - Балъкесир - Денизли - Лара

Ако минем по първия маршрут ще бъдем в Истанбул към 14ч., тогава дали се очаква да има задръстване?
По втория маршрут ме притеснява дали не се пътува бавно и неприятно, магистрала ли е и кой ферибот е най-удачно да се хване?


3 - ********************************



Благодаря ти, а мислиш ли, че към 14ч ще минем бързо през Истанбул и през кой мост да минем?
На мен обаче ми дава време 14ч. и 42м. време с начална точка Пловдив, което е доста повече от маршрутите между, които аз се чудя. Не виждам ти каква начална точка си задал на този маршрут, че ти дава по-малко време.

трагваш в 14:00 от плд.
към 17 си в капъкуле
към 19 минаваш границата
към 22 си в селимпаша метро на по4ивка...
22:30 тръграш пак..
преспокоино минаваш истанбул
към 00:00 си от другата страна на истанбул..
КУРТКОЙ-МЕХМЕТ4ИК ВАКФЪ.. ТАМ пак за кафе в старбъкс Simple Smile
00.30 тръгваш пак
в 03:00-03:30 си в
ако някои има проблем по пътя да ми звънни или да ми пише sms/viber/watsapp  
+90 555 558 77 75
живсъм до 01:00 Simple Smile


Halim, ......ГОЛЯМ си!
БЛАГОДАРЯ!
Halim Basaran, може ли и аз да попитам за съвет?
За маршрута на следващото ни пътуване сме наясно, но имаме един проблем. Както обикновено ще тръгнем от Варна привечер, надявам се около 18 часа. После минаваме през Лесово и очаквам да сме на магистралата за Истанбул около 22 часа. И тук започва чуденката къде да спрем по магистралата за хапване вечерта преди Истанбул, такъв е плана защото след работа няма да имаме време за вечеря преди тръгване, а и ще е много рано за вечеряне. Миналата година спряхме на капанчето на Opet Babaeski, ставаше, но все се надявах на нещо по-добро, а и беше доста скъпо за капанче. Погледнах и Селимпаша Метро, но нещо не ми вдъхна доверие.
Къде препоръчваш да спрем за вечеря по магистралата, да е някъде между Одрин и може би Селимпаша, защото след това вече ще ни е късно за ядене?

П.П. И ако може още един въпрос, къде по магистралата преди Анкара можем да спрем за хубаво кафе сутринта?

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 15:59 от MariaNova

# 277
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Към средата на септември ще пътуваме от Пловдив до Лара, ще ме посъветвате ли по кой маршрут да минем?
1. Пловдив - Истанбул - Бурса - Ескишехир - Испарта - Лара
или
2. Пловдив - Бандърма - Балъкесир - Денизли - Лара

Ако минем по първия маршрут ще бъдем в Истанбул към 14ч., тогава дали се очаква да има задръстване?
По втория маршрут ме притеснява дали не се пътува бавно и неприятно, магистрала ли е и кой ферибот е най-удачно да се хване?


3 - ********************************



Благодаря ти, а мислиш ли, че към 14ч ще минем бързо през Истанбул и през кой мост да минем?
На мен обаче ми дава време 14ч. и 42м. време с начална точка Пловдив, което е доста повече от маршрутите между, които аз се чудя. Не виждам ти каква начална точка си задал на този маршрут, че ти дава по-малко време.

трагваш в 14:00 от плд.
към 17 си в капъкуле
към 19 минаваш границата
към 22 си в селимпаша метро на по4ивка...
22:30 тръграш пак..
преспокоино минаваш истанбул
към 00:00 си от другата страна на истанбул..
КУРТКОЙ-МЕХМЕТ4ИК ВАКФЪ.. ТАМ пак за кафе в старбъкс Simple Smile
00.30 тръгваш пак
в 03:00-03:30 си в
ако някои има проблем по пътя да ми звънни или да ми пише sms/viber/watsapp  
+90 555 558 77 75
живсъм до 01:00 Simple Smile


Halim, ......ГОЛЯМ си!
БЛАГОДАРЯ!
Halim Basaran, може ли и аз да попитам за съвет?
За маршрута на следващото ни пътуване сме наясно, но имаме един проблем. Както обикновено ще тръгнем от Варна привечер, надявам се около 18 часа. После минаваме през Лесово и очаквам да сме на магистралата за Истанбул около 22 часа. И тук започва чуденката къде да спрем по магистралата за хапване вечерта преди Истанбул, такъв е плана защото след работа няма да имаме време за вечеря преди тръгване, а и ще е много рано за вечеряне. Миналата година спряхме на капанчето на Opet Babaeski, ставаше, но все се надявах на нещо по-добро, а и беше доста скъпо за капанче. Погледнах и Селимпаша Метро, но нещо не ми вдъхна доверие.
Къде препоръчваш да спрем за вечеря по магистралата, да е някъде между Одрин и може би Селимпаша, защото след това вече ще ни е късно за ядене?
[/quote]

за сажеление тракия е слаба по този повод..
селимпаша +1 е по добра от бабаески..
преди селимпаша има и една но не се сещам за името и, и там не е зле,  има и ahmetbey köftecisi... но те са по4ти на едно ниво.. има и metro çorlu може и там да са спре за супа или 3-4 манджи..   
7 лири беше супата 11 12 боб, а нещо от месо 15.. преди месец/2 в Çorlu

# 278
  • Варна
  • Мнения: 765
Çorlu ми звучи добре като цени и асортимент. Миналото лято за вечеря за трима ни излезе около 120 лири на Бабаески, а не сме яли кой знае какво, просто такива бяха цените. След това по-нататък като седнехме се нахранвахме за 40-50 лири, а при по-лъскавите ресторанти най-много до 80-100 лири. Не че нещо, но ме хвана яд на цените, може би в Тракия са просто по-високи от тези в Анадола, още повече ако си близо до България.
Благодаря, ще пробваме този път Çorlu.

# 279
  • Мнения: 369
Ето и коментарът ми за Kamelya Fulya (извинете ме, ако стане дълъг):
Бях решила да направя резервацията по-рано, но след четене на какви ли не отзиви, се обърках прилично и едва февруари месец успях да резервирам с "Емералд" за първи път (предходните години бяхме само с "Ориент99"). Първоначално запазих Spice, но понеже трудно избирам, почти веднага им писах да отменят резервацията, докато избера друг хотел. Те ме посъветваха да запазят местата в самолета, защото били последните и да реша, с кой хотел да го сменя. За Kamelya Fulya ми повлия, всъщност, агентката на една друга агенция, която ми предложи Селин, а във форума за Fulya мненията бяха само позитивни. Междувременно ми помогна и съфорумка, която беше посещавала хотела и потвърди отзивите. За мен бе важно да е подходящ за деца, а и щеше да идва човек, който за първи път щеше да почива в Турция и исках да му хареса.
На място се уверих, колко правилен избор съм направила. Целият комплекс бе пълен с млади семейства с малки деца. Притесненията ми, че би било пренаселено, не се оправдаха. Имаше място за всички и не се усещаше навалица никъде. Нямам никакви забележки към организацията и към това, което намерихме там.
Комплексът е чист, като обслужването и почистването протичат по ненатрапчив, почти невидим и деликатен начин. Не бяха поставили трето легло в стаята (главна сграда, изглед море), но от Рецепцията веднага се обадиха да се извинят и докато бяхме навън, го бяха донесли.
Анимацията е много добра, непрекъснато текат някакви мероприятия за възрастни и деца. Едната вечер имаше спектакъл по "Тролчета" с участие и на деца. След мини диското, се раздават грамоти на участниците в дневните мероприятия. Имаше състезания с почиващите и програми с гости (Монголски цирк, Турска вечер, танцов спектакъл и т.н.), след което се пренасяха с жива музика в единия бар или различни партита на плажа.
Както писах, българите бяхме единици, основни почиващи бяха германци в нашия хотел, руснаци в К-комплекса (къщичките) и в "Селин", имаше и румънци. Никакви забележки нямам към тях: основно семейства с малки деца (две или повече) до около 7-8 години, но суматоха и лудница не се усещаха. Никой не препълваше чинии и не се опитваше да изяде всичко предлагано.
В нашия ресторант на Fulya имаше сервитьори, които носеха напитките и обслужването бе с идеи на по-високо ниво. Посетихме и ресторанта на к-комплекс, но там го нямаше това обслужване. Ресторантът е огромен, с много повече храна, но без съответното "лично" третиране на клиента.
Храната беше разнообразна, за всеки вкус и мнооого Simple Smile Барове навсякъде, сладкарницата предлагаше различни видове занаятчийски сладолед, има няколко а ла карт ресторанти. Ние посещаваме винаги рибния.
Има малка зоологическа градина.
Посетих и спа комплекса, отлично обслужване и там получих.
Основният плюс на хотела е, че надмина очакванията ми (които не бяха ниски), насочеността му за деца, без присъствието им да дотежава и да пречи на тези, които търсят спокойна почивка, деликатното, но активно обслужване.
Минус за мен са асансьорите (три) и слабият Интернет (но аз не търся това на почивка).
Не съжалявам за избора на този хотел и благодаря на всички, чиито отзиви ми помогнаха да се спра на него!

А били споделила, ресторанта във Фуля има ли тераса на вън? Ако си настанен във Фуля,можеш ли да ползваш ресторанта на Селин и той има ли тераса? Бях чела ,че са само вътрешни,иначе и аз съм го набелязала хотела!

# 280
  • Мнения: 964

и мен ме интересува този хотел - през букинг е много ефтино , но по назад ми дадоха мнение, че персонала е вежлив и мястото е приятно , малко извън Айвълък е... само за плажа казаха, че пясъка бил като кал , но... плажове на морето бол , ние ще сме с кола.
в ред на тези мисли да питам каква е цената за чедър и шезлонг ако не си гост на хотела примерно - някой знае ли ?
Благодаря !

# 281
  • Мнения: 2 617
ledi, ресторантът на к-комплекс има външни тераси. Този на Fulya няма, в Селин не сме ходили, бяхме там в а ла карт ресторанта само.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 495
За моя приятелка се нуждая от отзиви за хотел Sunrise Park Resort & Spa в Сиде, а не откривам отзиви. Като цяло, в нета май няма лоши коментари, но друго си е компетентната преценка на нашата аудитория Wink
Не е добър избор-бяхме 2 нощувки април месец.Стаите са стари,хигиената е зле,храната горе-долу бива.По-добрият избор е Starlight  -реновиран,чист и храната е по-добра.





Аз доколкото разбрах от отзивите , освен територията на двата хотела може да се ползват и ресторантите, не е ли така ?
Марги, ако можеш да помогнеш , не мога да се ориентирал  как са фамилните стаи във вилите на Сънрайс Ресорт. Гледам снимките в Букинг, на сайта на хотела и къде ли не. Ние сме четирима и виждам, че стаята е мезонет  65 кв.м, на който веднъж пише, че на втория етаж има две легла, на друго място, че е едно. Има спалня и хол на долния етаж, но не мога да разбера спалнята отделна стая ли е или е заедно с хола. Не става ясно от снимките.

# 283
  • Мнения: 3 271
ledi Ако сте във Фулия не може да използвате другите два ресторанта /на Селин и К.клуб /Може да използвате всичко друго в целия комплекс.

# 284
  • Istanbul
  • Мнения: 168

и мен ме интересува този хотел - през букинг е много ефтино , но по назад ми дадоха мнение, че персонала е вежлив и мястото е приятно , малко извън Айвълък е... само за плажа казаха, че пясъка бил като кал , но... плажове на морето бол , ние ще сме с кола.
в ред на тези мисли да питам каква е цената за чедър и шезлонг ако не си гост на хотела примерно - някой знае ли ?
Благодаря !

в айвалик или близо там си хващят вилли хората 2 3 семеиства или 1.. зависи от големината има и апартаменти с басеини пак..
дневно примерно е 400 лири за 4+1 вилла с басеин и ако 3 семеиства са там плащат по 133 имат и басеин
на плаж отиват долу някаде на близо за по 20-25 лири на 4адър... и така..

Общи условия

Активация на акаунт