На море в Турция - тема 52

  • 110 059
  • 762
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 617
ledi Ако сте във Фулия не може да използвате другите два ресторанта /на Селин и К.клуб /Може да използвате всичко друго в целия комплекс.
Имах съмнения в това и затова ходихме веднъж в к-комплекс. В нашия ресторант определено нямаше хора от другите хотели.

# 286
  • Мнения: 369
ledi Ако сте във Фулия не може да използвате другите два ресторанта /на Селин и К.клуб /Може да използвате всичко друго в целия комплекс.
Много благодаря!

# 287
  • София
  • Мнения: 81
Момичета, благодаря, че Ви има!
Написах на агенцията желанието си да променя хотела, като подробно им описах видяното и прочетеното, като им посочих линковете. Не мога да повярвам колко бяха отзивчиви и с какво разбиране подходиха.
Следващите 1-2 дни ще решим, надявам се благополучно, този въпрос. Това, което ми направи впечатление е, че рекламите са лъскави, но не рядко реалността е различна. Вече чета отзивите.
Благодаря още веднъж за куража, който ми дадохте.
Хубаво лято и ще споделя, когато смяната на хотела се осъществи.
А в/около Бодрум бих приела и Ваши препоръки с удоволствие.

# 288
  • Мнения: 369
ledi Ако сте във Фулия не може да използвате другите два ресторанта /на Селин и К.клуб /Може да използвате всичко друго в целия комплекс.
Имах съмнения в това и затова ходихме веднъж в к-комплекс. В нашия ресторант определено нямаше хора от другите хотели.
[/quote
Благодаря!
Много харесвам комплекса,но ние обичаме лятото да седим на вън, не че сме пушачи или че толкова не можеш да се нахраниш вътре,но...въпрос на предпочитания!:smile:

# 289
  • Мнения: 1 710
Марги, ако можеш да помогнеш , не мога да се ориентирал  как са фамилните стаи във вилите на Сънрайс Ресорт. Гледам снимките в Букинг, на сайта на хотела и къде ли не. Ние сме четирима и виждам, че стаята е мезонет  65 кв.м, на който веднъж пише, че на втория етаж има две легла, на друго място, че е едно. Има спалня и хол на долния етаж, но не мога да разбера спалнята отделна стая ли е или е заедно с хола. Не става ясно от снимките.

Фамилните стаи във вилите са два вида - двуетажни и на едно ниво.
В сайта на хотела пише, че тези на едно ниво са реновирани през 2017 г. Те имат една стая със спалня и една с две отделни легла, а до тях има и нещо като всекидневен кът с мека мебел, която обаче не става за спане.
Дуплекс стаите са с по-голям капацитет и по-голяма квадратура. На първото ниво има стая с две легла,  всекидневна и баня, а на горното ниво има самостоятелно легло и спалня.
Сега ще потърся мои снимки от там и ако се вижда добре, ще ги пусна.

Скрит текст:
- тук се вижда входната врата на първо ниво, част от витата стълба и предверието на второ ниво

- това е на първото ниво

За съжаление не си спомням съвсем точно разпределението.

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 17:38 от Мaрги

# 290
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Ето и обещания от мен отзив за Gural Premier Belek, ще правя сравнения между него и Gural Premier Tekirova.
Полетът ни беше в 16:50 ч. , на летището в Анталия кацнахме около 18:20 ч. бях писала, че много чакахме за транфера, тъй като някакво семейство не се появи. Така и не разбрахме какво се случи. В хотела пристигнехме към 20 ч. Тази година не бяхме Уау, тъй като вече  обстановката ни е позната. Двата хотела си приличат много. Тук е мястото да кажа, че за нас по-добрият хотел е Текирова, дали заради еуфорията от първия път, дали заради това, че там имахме собствен басейн със спасител и бар пред стаята,  дали заради това, че вече знаем програмата, но определено на нас повече ни харесва този в Текирова. По-нов е, по-голям и е разгърнат по-добре. Предимствата на този в Белек са пясъчния плаж и повечето зеленина.
Стаите - миналата година бяхме в стая Pool Deluxe - 52 m2., с веранда а тази година бяхме в стая Deluxe - 32 m2., с тераса. Няма нужда да казвам, коя ни е била по-комфортна, но в никакъв случай не ни е било тясно. Обзавеждането и дизайна на стаите е идентично. Банята в Текирова имаше вана и отделно душ- кабина,  тазгодишната ни беше само с тангенторна вана. Имаше заредени всякакви принадлежности - нокторезачка, пинцети, клечки за уши, шапки за баня, превръзка, презервативи, пила за нокти, пяна за бръснене, самобръсначка,  четка за зъби, шаста за зъби. В диспенсъри на стената имаше дупгел и шампоан на Dove. Миналата година освен тези, слагаха и шампоани на Bulgari, бяха разкошни и тази година ми липсваха, дори не носех шампоан за мен, защото разчитах на тези...  В гаредробите имаше халати, чехли и други принадлежности. Минибарът се зареждаще стандартно всеки ден. Почистването беше всеки ден. Голяма чистота.
Храна - богата и много  разнообразна, всякакви видове меса, риби, мрски дарове и всичко за което може да се сети човек.  Ресторантът в Белек е само един и всички основни хранения са в него. В Текирова, основните ресторанти са в една сграда на няколко етажа и всяко от основните хранения беше на различен етаж, като самите ресторанти изглеждаха абсолютно еднакво. Направи ми впечатление, че миналата година имаше много повече видове баклава и поне десет вида френски макарони, тази година баклавата беше около 7-8 вида (миналата поне 20), а френски макарони предложиха само една вечер и то три вида. Предполагам, че това е заради по-малкото пространство. Междинно не сме се хранили. Имаше места на които можеже да се ядат хамбургери и гьозлемета, но ние не сме ги опитвали. По всички барове имаше фризери с различн видове сладолед, както и топли ядски. За алкохол не мога да кажа нищо, тъй като и двамата не сме пиячи, няколко чашки вино и някоя друга бира сме консумирали.
Басейни - Основният басейн е един, но е доста разчупен, има и един детски. Покрит е отгоре с тента. Аквапаркът е хубав, (доста по-малък от този в Текирова), има секции за всички възрати. В самия аква парк има ресторан в кпойто може да се обядва. Навсякъде водата е много топла. Места има навсякъде и по всяко време.
Плажът - -плажът е широк и пясъчен. Шезлонгите са невероятно комфортни, като легла. Има част, която е покрита с обща тента и такава, в която са отделни чадъри. Има и павилиони, кото са климатизирани и дискретни - на един и на два етажа. Те се плащат. Морето беше мътно.
Анимация - имаше много добра анимация. И за деца и за възрастни. Непрекъснато имаше нещо организирано. Не може да скучаеш.
Интернет - в общите части беше по-слаб, но като цяло не съм усетила да ми липсва. В стаята нетът беше добър.
За друго не се сещам, ако някой иска да пита нещо, ще отговоря.
 

От всички хотели,в които съм била най-добрия за мен си остава Гюрал Текирова,никой за сега не може да го бие по точки,благодаря за описанието на този в Белек.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 495
Марги, ако можеш да помогнеш , не мога да се ориентирал  как са фамилните стаи във вилите на Сънрайс Ресорт. Гледам снимките в Букинг, на сайта на хотела и къде ли не. Ние сме четирима и виждам, че стаята е мезонет  65 кв.м, на който веднъж пише, че на втория етаж има две легла, на друго място, че е едно. Има спалня и хол на долния етаж, но не мога да разбера спалнята отделна стая ли е или е заедно с хола. Не става ясно от снимките.

Фамилните стаи във вилите са два вида - двуетажни и на едно ниво.
В сайта на хотела пише, че тези на едно ниво са реновирани през 2017 г. Те имат една стая със спалня и една с две отделни легла, а до тях има и нещо като всекидневен кът с мека мебел, която обаче не става за спане.
Дуплекс стаите са с по-голям капацитет и по-голяма квадратура. На първото ниво има стая с две легла,  всекидневна и баня, а на горното ниво има самостоятелно легло и спалня.
Сега ще потърся мои снимки от там и ако се вижда добре, ще ги пусна.

Скрит текст:
- тук се вижда входната врата на първо ниво, част от витата стълба и предверието на второ ниво

- това е на първото ниво

За съжаление не си спомням съвсем точно разпределението.
Марги, много ти благодаря !

# 292
  • Мнения: 1 700
Естела, за нас също той е фаворит към момента. Следващата година (ако е рекъл Господ) ще отидем в Рискос Белек и ще видим дали ще има промяна в класацията.

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета, благодаря, че Ви има!
Написах на агенцията желанието си да променя хотела, като подробно им описах видяното и прочетеното, като им посочих линковете. Не мога да повярвам колко бяха отзивчиви и с какво разбиране подходиха.
Следващите 1-2 дни ще решим, надявам се благополучно, този въпрос. Това, което ми направи впечатление е, че рекламите са лъскави, но не рядко реалността е различна. Вече чета отзивите.
Благодаря още веднъж за куража, който ми дадохте.
Хубаво лято и ще споделя, когато смяната на хотела се осъществи.
А в/около Бодрум бих приела и Ваши препоръки с удоволствие.

Какви са изискванията ви за хотела, период, транспорт и бюджет?

# 294
  • Мнения: 1 710
Знаете ли какво наблюдавам, най-често във фейсбук групите, но и тук се среща - твърде крайни оценки за някои хотели, но не от хора почивали в тях, а от такива, които са подочули нещичко. За последните 2-3 теми попаднах на коментари от типа "бягайте далече от Ефталия Марин - не си заслужава" или "не се подлъгвайте да ходите в Атлантик в Кушадасъ - пълна дупка е"... Вече доста хотели бяха заклеймени. Да се изтъкват недостатъците на хотелите няма нищо лошо, защото целта на темата е да има достатъчно информация, за да предпази хората от лош избор. Но много често няма никакъв критерий за оценка, не се взимат под внимание цената, какво предлагат другите хотели за същите пари, какви екстри има и т.н.
Мисля, че е напълно ясно, че ако всички можем да отделим по повече от 5000-6000 лв. за едноседмична чартърна почивка, ще пътуваме бързо и лесно, ще избираме хотели, които са върхът, всичко ще лъщи от чистота, стаята ще конкурира по големина апартамента, в който живея, храната ще изобилства от октоподи и омари и т.н. Ужасно лесно е да се назоват скъпи и качествени хотели.
За съжаление действителността е доста по-различна. Масово се търсят среден ценови клас хотели и такива, които предлагат по-икономични почивки. Това обаче не значи, че сред тях няма такива, които са ок. Естествено, че този тип хотели имат някакви недостатъци - или са далече от летището, или плажът е чакълест, или хотелът е стар и не му е правена реновация скоро, или храната не е толкова изобилна, или част от услугите не са включени в цената и се заплащат отделно, или са на втора линия, или нещо друго. Няма как всичко да му е топ, само цената да е 1/3 от цената на Макс Роял или Суено Белек.
Има по-бюджетни хотели, които са доказали през годините, че си заслужават. Бърз поглед в Холидейчек, Трипадвайзър, Топхотелс и разни други показва, че оценките им са много добри и почиващите ги препоръчват. И изведнъж се появява някой, който много компетентно заявава, че хотелът не струва. Ама по какви критерии и каква е базата за сравнение никой не знае.

# 295
  • Мнения: 6 833
Много правилно, Марги!

Наистина много зависи с каква нагласа е човек, какво очаква от хотела, с какво сравнява и каква цена плаща за почивката си.
Специално аз от коментирания Ефталия Марин, който наскоро бе определен за смотан хотел, съм много доволна. Да, хотелът не е луксозен клас, има забележки и пропуски, това за нас беше първа почивка, но за мен за цената си беше страхотен хотел и изкарахме една чудна почивка. Платихме 1500лв за самолетна програма в началото на септември 2възр и дете. Не смятам, че за тези пари мога да очаквам всяка вечер миди и калмари и да ми сервират 15год уиски Wink
Ествено, ако дам една торби със сигурност няма да съм на същото мнение и ще намеря много кусури.
За съжаление, виждаме, че и в хотели на двойна цена има неща за доизкусуряване.
Ето наскоро във ФБ имаше разочаровани от ИС Грийн Палас, които хич не са евтини.
Коментирала съм, че се отказах от резервация в Риксос Текирова, които също са висок клас и се очаква добро обслужване, в последствие тук потребителка сподели отрицателен отзив и потвърди подозренията ми.

Тъй като тази година няколко хотела проучих по-обстойно, съм си позволявала да дам мнение за тях, ако някой се интересува. Но винаги гледам да уточня, че не съм почивала там и мнението ми не е на база личен опит, т.е. може и да бъркам в нещо.

# 296
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За Риксос Текирова бях дала мнение-миналата година почивахме там. Много ни хареса-обслужване,храна,забавления - всичко беше на високо ниво!

# 297
  • Мнения: 2 617
Спомням си много добре мнението на pamsi Simple Smile
Съгласна съм с мненията на Марги и Ванилия. Честно казано, на мен за хотели, в които съм била, ми е трудно да говоря, а и не се имам за познавач, базата ми за сравнение за Турция не е богата.
Много ценя точно коментари на хора, които са посетили съответния хотел. Отделно, лично се убедих, че година с година понякога не си отговарят хотелите и се случва да има разминавания.

Марги, от кой хотел сложи снимки?

# 298
  • Мнения: 1 700
Марги, абсолютно съм съгласна. И другото, което ми прави впечатление е, че хората не са информирани, къде отиват и какво да очакват. Тръгват с голямата кошница на бюджетна почивка и очакват чудеса. Скоро попаднах на снимка на някакви скариди  в някоя от Фейсбук групите, отдолу въпрос "в Лонисера  ли дават такава храна" и после си идват тук и започват да плюят.
Сега в чартъра ни имаше две дами, които ги пратили в ужасен хотел. Преди да тръгнат се сетили да погледнат за отзиви  и съответно, били кошмарни. И коментарите бяха "никога повече почивка в Турция, какво толкова ви харесва, в Гърция е класи над Турция и т.н"

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Преди две години запазих в Ефталия вилидж. На място с/у 30€ еднократно ни преместиха в Ефталия Марин. Ново, чисто и с разнообразна храна. Острова е страхотен, но анимацията беше най-хубавото от всичко. Изкарахме невероятна почивка. Явно всяка година се променят нещата...

Общи условия

Активация на акаунт