На море в Турция - тема 52

  • 110 487
  • 762
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 271
За първи път пък чувам да искат шофьорска книжка на граница.Коя е тази граница?

# 526
  • Мнения: 35
Колата е джип 2014 г
По документи се води товарен N1.

# 527
  • Мнения: 1 613
Ние бяхме с лека кола с N1, заводски се води товарна. Моделът се води товарен в цяла Европа, марката е масова.
Не са ни правили проблем. Не мисля, че някой ще изпрати лек автомобил на опашка за ТИР.

# 528
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Нашата също се води товарна. Така я купихме и не е останало ред да я сменим на пътническа.
Няколко пъти минаваме Капитан Андреево, никога не са ни правили проблем.

# 529
  • Мнения: 35
Именно и нашата кола е така .Но на познат са му направили проблем,
бил е с пикап тип баничарка .Та за това сега проверявам всички варианти.

# 530
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
На 90% съм сигурна, че в малкият талон не пише каква е колата.
Мисля, че специално го гледах предишния път като минавахме границата.
Като си дойде мъжа ми в събота пак ще чета талон Simple Smile

# 531
  • Мнения: 3 271
На 90% съм сигурна, че в малкият талон не пише каква е колата.
Мисля, че специално го гледах предишния път като минавахме границата.
Като си дойде мъжа ми в събота пак ще чета талон Simple Smile
100 % не пише.А той е достатъчен.Няма нужда от голям талон.

# 532
  • Мнения: 565
На малкия талон си пише.Секция J e M1--лек автомобил 4+1
N1--Товарен съответно 1+1 или 2+2
Регистрираме си колите N1 Заради ниския данък, и ползата от ДДС има и такива който се водят Пътническо-товарни. Дали ще минете или не ще реши този на гишето.
Нас с пикап са ни връщали и казват на опашката с товарните щом пише товарно. Но там е очевадна разликата за коли минава още номера.
На запад не на всякъде вървят нашите трикове, и нашата е джип и на мен не ме кефи данък 500 лв, но за да си нямам проблеми навън си я карам така.
От догодина и при нас с електронните винетки ще се затегне положението.
Защото сега тези коли регистрирани като товарни карат с винетка за леки, но закона го позволява.

# 533
  • Мнения: 1 613
Винетките са на тонаж на превозното средство. И магистралните такси в чужбина са на тонаж.

# 534
  • Мнения: 9
Бихте ли ми казали, колко е намалението на човек, ако вместо автобусна програма пътуваме със собствен транспорт? Специално Ориент 99 ме интересува, но може да споделите и за други агенции. Двама възрастни и две деца на 7 и 2 г.

130 лв.е транспорта до Кушадасъ


-80.00 лева на човек до Бодрум

# 535
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Вече не помня колко пъти сме влизали в Турция с Туаран, води се товарен, никога досега не са ни връщали, през Малко Търново и през Лесово сме минавали, че даже и през гръцката граница, спокойно си отидете.

# 536
  • Мнения: 565
Винетките са на тонаж на превозното средство. И магистралните такси в чужбина са на тонаж.

В Турция се упоменава категорията на регистрация на превозното средство --M1 --Леки коли--Arac Sinifli

# 537
  • Мнения: 1 613
Винетките са на тонаж на превозното средство. И магистралните такси в чужбина са на тонаж.

В Турция се упоменава категорията на регистрация на превозното средство --M1 --Леки коли--Arac Sinifli

Вие говорехте за винетките в БГ.
Колите с N1 не са тежкотоварни, това са служебни автомобили. Такситата също са с N1. Почти всички хечбек автомобили и джипове до миналата година при първа регистрация им се вадеше N1.
Ако е ЛЕК автомобил, а не бус или баничарка, няма да има проблем минаването на границата.

# 538
  • Варна
  • Мнения: 495
През Малко Търново ще минем .
Ако ни върнат да се наредим на опашката за товарни ,тогава дали ще минем или ще искат други документи?
Цяла сутрин звъня на телефоните в коснулството и никой не отговаря .












На Малко Търново опашката е една, няма отделна за товарни. Оттам тирове не минават, само автобуси.

# 539
  • Мнения: 140
Здравейте, искам да помоля за мнение за следните хотели, тъй като не открих скоро информация за тях:
1. Wind of Lara, Лара - нов хотел, но като минус може да се отбележи далечината от плажа.
2. Nashira, Side - прочетох стари мнения от 2015 за лоша хигиена, дали все още е актуално?
3.Crystal Paraiso Verde Resort & Spa , Belek
Като изискване  е да има водни пързалки за деца, хигиенате  естествено да е на добро ниво. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт