На море в Турция - тема 52

  • 110 934
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 539
Моля за съвет, защото се чудя какво да правя. Ще пътуваме от Бургас до Белек с дете на 1.5 г. Преходът ще е през нощта. Чудя се дали да правя междинна нощувка. Хора с деца ме съветват да не правим такава и да си пътуваме наведнъж. Досега сме пътували с дребния само през деня и нямам представа как ще е през нощта - дали ще спи цялата нощ или ще се разбуди по някое време и ще ревне. Какъв е вашия опит и бихте ли пътували без междинна нощувка?


Здравейте! Да споделя моя опит при пътуване. 2016г. нашето дете беше на 1.7години. Пътувахме от Стара Загора до Сиде. Тръгнахме в 18 часа. Детето през целия път спеше само когато спирахме колата за почивка се събуждаше,но после пак заспиваше. Пътя го понесе добре.

# 706
  • Мнения: 567
С кола ли ще пътувате? Защото ако пътувате нощем с кола (от което мен ме е страх и не го правя), мисля, че детето ще си спи и няма да имате проблеми изобщо. Аз не се чувствам толкова уверен шофьор нощем и само затова го избягвам, не заради детето.

Иначе ние направихме грандиозния експеримент да пътуваме с дете на 1.7 години с автобус до Кушадасъ, и нощем и в автобуса си спеше като пън. Simple Smile Дори на ферибота я извадихме навън, добре увита в яке и спеше без да гъкне.
Да, с кола ще сме. Мъжът ми е убеден, че ще се справи да кара 12-13 часа без почивка /той като цяло шофира доста на работа/. Аз не съм шофьор.

Бургас -Белек 12-13 часа ми се струва доста амбициозно


Защо да е амбициозно аз от Пловдив-Белек го направих за 12ч
Зависи от колата, движението и риска да караш бързо.
Иначе нашия от 3г пътува с колата и винаги спи. събужда се някъде около 9-10ч сутринта

# 707
  • Мнения: 567
Момичета, докато сме на вълна пътуване с кола, да попитам и аз. Били сме 4 пъти в Мармарис, но досега винаги сме пътували с автобус. Тази година решихме да пътуваме до там, с кола от Варна. Ще се сменят двама шофьора и мислим да го вземем без почивка. Може ли някоя от вас, която е пътувала по маршрута да сподели неща, на които трябва да обърнем внимание и за колко време е пристигнала. Смятаме да се движим по маршрута на автобуса, да минем ферибота Гелиболу - Лапсеки и по Е87 докато не се открие Мармарис Simple Smile Единствено се притеснявам да не се загубим в Измир. Смятаме да тръгнем в петък 14.09 около 22-23ч. Благодаря предварително. Редактирам се по Е87 сме до Айдън след това хващаме за Мугла и оттам - Мармарис Heart Eyes
Свалете си Here Maps на телефона --свалете си офлайн картите на БГ и Турция.
От Пловдив --Дидим го правим за около 12-14 часа. Визмир няма как да се объркате в момента пътя така са го направили че няма къде да се отклоните в Измир влизате директно на магистралата и гоните Соке.
По добре тръгнете към 20-21 за да сте на ферибота по раничко. Да не се притесните ако ферибота е Гелиболу -Чардак. Чардак -Лапсеки е 3км

# 708
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, пак ми е нужна вашата помощ. Организирам почивка в Анталия, но компанията ни иска да сме в града или поне близо до него. Разбрах, че 5* хотел в града няма да намеря, за това ако може да ми препоръчате хотел 3*,който да е читав и да се предлага от Емералд или друга фирма с тръгване от Бургас. Не сме претенции ни, да е чисто и с горе долу добра храна. Благодаря ви

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте момичета, пак ми е нужна вашата помощ. Организирам почивка в Анталия, но компанията ни иска да сме в града или поне близо до него. Разбрах, че 5* хотел в града няма да намеря, за това ако може да ми препоръчате хотел 3*,който да е читав и да се предлага от Емералд или друга фирма с тръгване от Бургас. Не сме претенции ни, да е чисто и с горе долу добра храна. Благодаря ви
За хотел 3* не бих пътувала 1000 км. Иначе на прима виста за хотел в града се сещам за Azura deluxe

# 710
  • Мнения: 1 710
Защо да не намерите 5-звезден хотел в Анталия? Има и то не един. Емералд също предлагат 2-3 хотела. Özkaymak Falez например, е в града. Обаче имайте предвид, че повечето градски хотели не са добри. Със сигурност предлагат много, много по-малко от комплексите в курортите. Hotel Falcon е приемлив вариант, но той е по-скоро в покрайнините на града. Е, разбира се Барут, Риксос, Рамада и Холидей Ин са супер, но едва ли целта ви е да платите един куфар с пари.
Имайте предвид, че Анталия е голям град. Разстоянията са големи, не става за пешеходни обиколки. Лятото има трафик, паркирането е проблемно. Има долмуши, разбира се, има и градски транспорт, но той излиза по-скъпо. Разбира се има много какво да се види в града. Обаче хотелите в Анталия, които се предлагат от родните агенции са съвсем малко и не са добър вариант нито за качествена ол инклузив почивка, нито за евтин градски хотел. Така че мисията ви е трудна.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Всъщност, там има ли минерални извори? .

Да Simple Smile В Чешме , там има много добри хотели и СПА услуги Simple Smile

# 712
  • Варна
  • Мнения: 3 963
За хотел 3* не бих пътувала 1000 км. Иначе на прима виста за хотел в града се сещам за Azura deluxe

На 20 мин. от вкъщи има и море и плаж и разнозвездни хотели и пак пътуваме и в Гърция и Турция , Италия .....Има и 2* и 3* и пансиони достатъчно хубави и чисти .Пък и няма да го купувам тоя хотел я , ние отиваме за природата , обстановката .......

# 713
  • Мнения: 83
Момичета много се извинявам, но съм объркала поста, търся хотел в Алания, а по инерция съм написала Анталия Simple Smile Та идеята ми е за хотел 3* или нагоре, но да се намира в града или поне в близките околности и да се предлага от фирма тръгваща от Бургас.

# 714
  • Мнения: 20
Здравейте,

Моля препоръчайте ми хотел в Анталия подходящ за 2 възр. + 2 деца (5 и 11г.).
10 нощувки, самолет от София.
Бюджет: 5000лв.

Благодаря предварително.

# 715
  • Мнения: 1 804
Ние ходихме тази година за първи път на почивка в Турция и то с кола-от Варна до Кушадасъ. Моят мъж беше леко притеснен като вас да не се изгубим някъде и изтегли някаква навигация, която работи офлайн. Нямахме никакъв проблем, а и по пътя има доста табели, които да те ориентират. Точно на Измир и ние си мислехме, че сме се изгубили. Спряхме на някаква голяма бензиностанция и ни казаха, че точно това е пътя, просто там трябваше да следим табелите за Соке.
Може ли да опишете по-подробно пътуването, защото и на нас ни предстои. По кое време тръгнахте от Варна? Нощувахте ли междинно? През кой ГКПП минахте? Някакви съвети/препоръки? Ние ще пътуваме няколко коли от Варна и всяка информация би ми била от полза. Благодаря Simple Smile

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 2 043
Tania1234 В този форум сме все почиващи няма от тур.агенции.Съвета ми да разгледате хотелите в сайтовете на агенциите и когато се спрете на някой питайте.Ще ви помогнем с каквото можем.

# 717
  • Мнения: 20
Tania1234 В този форум сме все почиващи няма от тур.агенции.Съвета ми да разгледате хотелите в сайтовете на агенциите и когато се спрете на някой питайте.Ще ви помогнем с каквото можем.

Simple Smile Да, зная че няма (или поне са минимално) постовете от ТА.
Написах 10 нощувки+самолет за насока, т.к. доколкото разбирам не всички хотели се предлагат за 10дни/самолет, т.е. ако изберем хотел може да се окаже че не се предлага....пък и как да изберем, като отдавна не сме почивали в Турция....всички хотели са ни "непознати" Simple Smile

# 718
  • Мнения: 310
Здравейте,

Моля препоръчайте ми хотел в Анталия подходящ за 2 възр. + 2 деца (5 и 11г.).
10 нощувки, самолет от София.
Бюджет: 5000лв.

Благодаря предварително.


Емералд имат програми различни от стандартните 7 дни със самолет. Имат за 8,9 и 10 нощувки, вижте за кои дати и региони са

# 719
  • Мнения: 1 710
Tania1234, Тез тур предлагат 10-дневни почивки със самолет. Започват от края на август и продължават през септември. В сайта им има много добра търсачка и като определите дата, категория, цена, брой почиващи, евентуално район, излизат филтрирани според вашите изисквания резултати.
Датата е от съществено значение. Ако предпочитате да пътувате в началото на септември, хубавите хотели, които се вместват в бюджета ви, са по-ограничен брой, тъй като това е доста скъп период. В края на септември можете да избирате между повече комплекси.
Изберете конкретни дати и ще помагаме с каквото можем.

bubu1978, не знам кои агенции предлагат тръгване от Бургас. Имам бегли спомени, че Албена Холидейз, Емералд и Турс клуб дават тази възможност при определени условия, но за да сте сигурни, трябва да попитате. Вероятно има и други.
Като хотели Aytur Eftalia е на хубаво място, в сърцето на града, близо до хълма с крепостта. Като обслужване и условия е добър и се предлага от почти всички родни агенции.
Kleopatra Beach също е на много добро място, но от другата страна на хълма, близо до най-хубавия плаж - Клеопатра. Хотелите Клеопатра са добър вариант, имат няколко на различни места из града. Kleopatra Beach също се предлага от почти всички агенции.

Общи условия

Активация на акаунт