към пуша4ките???

  • 4 508
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
Пропуснах да напиша, че не съм пушачка.Може би затова не мога да те разбера.

# 16
  • Мнения: 114
Когато пушиш, все едно и детето пуши с теб, а неговите органи сега се формират...

# 17
  • Мнения: 660

Не се заяждам, макар да осъзнавам, че звучи така - просто споделям мнение - Там е работата, че НИКОЙ не знае, каква е абсолютната обективност и абсолютните причини за каквото и да било, следователно и рисковете от каквото и да било не могат да бъдет определени обективно. Статистиките на световно ниво са стъкмистики, служещи на определена кауза /на този, който ги прави/. Напоследък все по-често се замислям, че не може да бъде направено обективно проучване, което да докаже вредата от пушенето, тъй като е невъзможно да се отделят всички съпътстващи фактори и изследваните да се сравняват при равни други условия.
 За мен всички крясъци на тема "колко е вредно пушенето" продължават да си остават една голяма пропаганда с неясна цел, докато не се намери абсолютно доказателство по въпроса. Или може би целта е да се прикрият умело други вредители, от които дадени производства имат печалба - флуорирана вода, изкуствени добавки в изкуствените храни, които масово консумираме, модифициране на естествените храни с цел по-бързото им добиване /с пагубни последици върху организма/ и пр (да не задълбавам), които пряко могат да се свържат с нарастналата заболеваемост на човечеството напоследък, а в същото време тютюнопроизводството съпътства човека откак свят светува, но не може да се определи как е влияело на зболеваемостта, защото никой не е правил статистики преди 5 или 10 века примерно кой колко е пушил и болестите не са били наричани със същите диагнози.
То иначе е много лесно на всеки лекар да казва на всеки пациент "Болен си, защото пушиш" и точка - виновникът е намерен. Даже не е нужно 6 години от младостта ти и после целият ти живот да отиват в учене, за да назубриш една такава стандартна реплика. Вместо да се търсят истинските причини за нещата.
Не се опитвам да оправдавам пушачите, но не смятам и да ги нападам - за да върши нещо огромната част от света и то през цялата човешка история - сигурно си има причини за това. Човекът е интелигентно същество. Ако беше толкова пагубно вредно, човешкото същество щеше да знае, че е вредно и нямаше да го прави.
Но докато няма единно мнение и няма знание по въпроса - всеки е свободен да решава за себе си според вътрешното си усещане. Не намесвам съвестта, тъй като в този случай, мисля, съвестта у пушачите боледува поради натрапено външно мнение и порицание на обществото, а не поради вътрешно интуитивно усещане, че вършат нещо нередно.

# 18
  • Мнения: 544
с първата бременност пушех до 4цигари до 4месец,признавам доста ми бе трудно да ги спра Embarassedно намерих воля и спрях!После след като спрях да кърмя пушех само в компания без да гълтам/кофти ми беше/
С втората още щом видях 2те черти спрях от раз,ама и кофти ми ставаше дори ако някой друг пуши.
Мислех.че повече никога няма да ги пропуша,ама от 2год като ми се отворила чакрата Grinningпуша все едно никога не съм ги спирала по 10цигари на ден

# 19
  • Мнения: 997

"Болен си, защото пушиш" и точка - виновникът е намерен.
[/quote]

biboshka, разбира се, изказването на мнение в никакъв случай не е заяждане  bouquet, но моля те, чети внимателно. В никакъв случай не критикувам пушачите, в числото на които спадам и аз.  Wink Говоря за задължението на лекарите да запознаят пациентите си с всички възможни рискове.....по този начин имаш възможност да вземеш информирано решение. А да, и да си понесеш отговорността за него/да не се налага, разбира се/. Доколкото си спомням, много ясно написах, че по-голяма част от въпросният един процент "проблеми" няма нищо общо с пушенето. Но като стана на въпрос.....според обслужващити чужди интереси статистики тази година в САЩ ще се родят 100 000 деца с различни проблеми. Умишлено няма да цитирам статистиката у нас. Тази цифра си струва човек да се замисли. Освен това никъде на практика не твърдя, че има връзка между пушенето и проблемите. Нямам такова право, тъй като не съм лекар - но имам следния въпрос свързан с горния цитат: Ако лекарят ти е широкоскроен и те посъветва да продължиш да пушиш, независимо с какъв мотив подкрепи думите си, и  няколко месеца по-късно се сблъскаш с нещастието "дете с проблеми" кой ще е виновен? И всъщност ще има ли някакво значение...........
 

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз лично спрях цигарите веднага,след като разбрах,че съм бременна.През цялото време не ми се е пушело,запалих една-две цигари за една година,докато кърмех,но не ми беше приятно.
След като спрях да кърмя пак пропуших,засега значително по-малко,но не се знае докога Confused
Иначе познавам няколко бременни,които пушат доста,но през цялото време се чувстват виновни,защото знаят,че вредят на бебетата си.Това за мен е много по-голямо психическо натоварване,отколкото да спреш цигарите за няколко месеца Peace

# 21
  • Мнения: 1 942
Мисля, че с тази тема само ще ти помогнем да продължиш да пушиш, а самата ти знаеш, че това няма как да е полезно за бебето. Дори и да те поуспокоим, че като пушиш не му нанасяш големи вреди пак не е в твоя полза.
Ок, разбирам те, че ти се пуши, но я си сложи един праг от 2 на ден. Аз също съм пушачка и съм палила по време на бременоста, пушеше ми се и сънувах как пуша, но като запалех имах угризения и я гасях. Дори и една да пушиш на ден пак и виж катраните и никотина и се опитай да минеш на още по-леки.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 766
Лекарите хич не са ни виновни на нас пушачите. Т.е. никой не ни е виновен, че пушим.

# 23
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Иначе познавам няколко бременни,които пушат доста,но през цялото време се чувстват виновни,защото знаят,че вредят на бебетата си.Това за мен е много по-голямо психическо натоварване,отколкото да спреш цигарите за няколко месеца Peace
Аз бих те посъветвала веднага,веднага да ги спреш!Намери волята си и си представи бебчето,колко е малко и беззащитно и си представи на малкото бебоче новородено да му запалиш цигара и да му я даваш да пуши...Е,няма да го направиш,нали?Затова ги спри!!!Успех!

# 24
  • Мнения: 4 392

Не се заяждам, макар да осъзнавам, че звучи така - просто споделям мнение - Там е работата, че НИКОЙ не знае, каква е абсолютната обективност и абсолютните причини за каквото и да било, следователно и рисковете от каквото и да било не могат да бъдет определени обективно. Статистиките на световно ниво са стъкмистики, служещи на определена кауза /на този, който ги прави/. Напоследък все по-често се замислям, че не може да бъде направено обективно проучване, което да докаже вредата от пушенето, тъй като е невъзможно да се отделят всички съпътстващи фактори и изследваните да се сравняват при равни други условия.
 За мен всички крясъци на тема "колко е вредно пушенето" продължават да си остават една голяма пропаганда с неясна цел, докато не се намери абсолютно доказателство по въпроса. Или може би целта е да се прикрият умело други вредители, от които дадени производства имат печалба - флуорирана вода, изкуствени добавки в изкуствените храни, които масово консумираме, модифициране на естествените храни с цел по-бързото им добиване /с пагубни последици върху организма/ и пр (да не задълбавам), които пряко могат да се свържат с нарастналата заболеваемост на човечеството напоследък, а в същото време тютюнопроизводството съпътства човека откак свят светува, но не може да се определи как е влияело на зболеваемостта, защото никой не е правил статистики преди 5 или 10 века примерно кой колко е пушил и болестите не са били наричани със същите диагнози.
То иначе е много лесно на всеки лекар да казва на всеки пациент "Болен си, защото пушиш" и точка - виновникът е намерен. Даже не е нужно 6 години от младостта ти и после целият ти живот да отиват в учене, за да назубриш една такава стандартна реплика. Вместо да се търсят истинските причини за нещата.
Не се опитвам да оправдавам пушачите, но не смятам и да ги нападам - за да върши нещо огромната част от света и то през цялата човешка история - сигурно си има причини за това. Човекът е интелигентно същество. Ако беше толкова пагубно вредно, човешкото същество щеше да знае, че е вредно и нямаше да го прави.
Но докато няма единно мнение и няма знание по въпроса - всеки е свободен да решава за себе си според вътрешното си усещане. Не намесвам съвестта, тъй като в този случай, мисля, съвестта у пушачите боледува поради натрапено външно мнение и порицание на обществото, а не поради вътрешно интуитивно усещане, че вършат нещо нередно.
[/quote]

Сигурна съм,че в нета има хиляди статии ,които биха те убедили в обратното! Wink
По темата: И моят съвет е да ги спреш ,а ако не можеш да ги сведеш до 1-2 на ден!Успех! :pea
ce:

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 09:59 от Amarena

# 25
  • Мнения: 997
 Amarena Hug, като си копирала цитата, направо излиза сякаш аз съм го писала hahaha А не съм.
 Категорично се разграничавам от твърденията на biboshka изказани в този пост.  bowuu

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 10:16 от елена акманова

# 26
  • Мнения: 4 392
Amarena Hug, като си копирала цитата, направо излиза сякаш аз съм го писала hahaha А не съм.
 Категорично се разграничавам от твърденията изказани в този пост.  bowuu

 Оправих го. PeaceАма така ми излезе.Който не знае ,да гледа най -горното (ако са няколко мнения едно под друго,цитира се това,което е най-горе)

# 27
  • Мнения: 465
Бремеността и бебето са най-големия стимул да ги откажеш..
Поне за мен това беше,и наистина успях....Но не че съм и за пример защото след като спрях да кърмя малката, отново ги пропуших и сега много ме яд за това. smile3511

# 28
  • Мнения: 660


 Говоря за задължението на лекарите да запознаят пациентите си с всички възможни рискове.....по този начин имаш възможност да вземеш информирано решение....

Там е работата, че лекарите не са Господ-Бог, колкото и да са ерудирани, не могат да знаят цялата налична информация за нещо, нито пък каква част от достъпната информация е вярна и коя - не, отделно, че на световно ниво не е налично знание относно цялата обхватност на който и да било проблем. Каквото и да говори един лекар, то това не е абсолютната всеобхватна и обективна информация, а е неговото мнение, построено на базата на това, което е чел, а много често човек има навик да чете избирателно - това, което го интересува, и да помни избирателно - това, което му харесва. Това е начинът, по който масите могат да бъдат настройвани към едно или друго мнение - чрез подаване на едностранна информация, а едно мнение от колкото повече хора се повтаря, толкова повече започва да бъде възприемано като вярно.

Съзнавам, че в момента не мога да си съчиня мисълта по по-ясен начин и става объркване за това, какво искам да кажа. Аз по никакъв начин не искам да твърдя, че пушенето изобщо не е вредно, а че става дума за претегляне на рисковете. Никой не отрича наличието на вредни химикали в тютюневия дим. Става дума за това, дали онова, което "лекуваме" или потискаме чрез търсените субстанции в него, не би могло да се окаже в пъти по-пагубно за организма, ако му позволим да се разрастне и да контролира душевното ни състояние. В такъв смисъл човек сам си избира за себе си по-малката вреда. Какъв е смисълът да се успокоява с мисълта, че поради спиране на цигарите ще удължи живота си с 5 години заради неразболяване от рак на белия дроб (давам за пример нещото, което най-много се цитира, а не което е доказано абсолютно), ако на втората от тези 5 години почине от инфаркт, предизвикан от разсинхронизиране на нервната дейност  или въпросните 5 години ги прекара в психиатрична клиника(това също не е доказано). Затова и двете примерни алтернативи никой лекар не може да ги постави пред пациента на везната и пациентът само да избира.

Ще навляза в много малко позната материя, за което се извинявам, който не иска да не чете. Днешната медицина е основана изключително върху материалната страна на нещата. Изследва се това, което може да се пипне и да се види. Евентуално това, което може да се засече чрез специални уреди. В такъв смисъл, тя едностранчиво обяснява само видимата повърхност на нещата и точно поради това има толкова много празнини и необяснени неща в нея и толкова много разминаване между теория и практика. Все още е водещо например мнението, че личността на човека се определя от структурата и функционирането на мозъчната му тъкан. Думата душа или каквото и да е там в ролята на субстанция, ръководещо функционирането на мозъка независимо от неговата структура, все още се смята за ерес. Едва в последните 10 години физиците започнаха да дефинират и обосновават по-конкретизирано ролята на информационното поле като 5-то фундаментално взаимодействие, за взаимното въздействие, което могат да си оказват информацията и материята.
Едно обосновано лекарско мнение, което предоставя всички аспекти на даден проблем, ще имаме едва тогава, когато медицината започне да се занимава с влиянието и на информационното взаимодействие върху природата и в частност човешкия организъм, а не само с останалите четири, когато започне да отчита нарушението във функцията на торсионните полета като фактор, пораждащ болести, и се открият начини как да се реализира въздействие в обратен ред - т.е. чрез материята да се влияе контролирано на съзнанието, след като вече са открити средствата, чрез които съзнанието влияе на материята. Но както виждаш, дори само докато пиша това, то звучи като ерес. А докато учените си вършат работата по откритията и политиците - по внедряването им за обществени цели, ние оставаме да разчитаме на интуицията си за това, какъв живот избираме за себе си и кои са дейностите, които конкретно на нас ни помагат да се чувстваме като пълноценни хора. Безмислено е да прекараш един скотски живот само заради стремежа да угодиш на общественото мнение за това какво трябва или не трябва да правиш.
Съжалявам, че се отклоних от темата, тук изобщо не става дума за това, трябва ли или не трябва, може ли или не може, вредно ли е или не е вредно да пушиме /или да правиме каквото и да било/, а става дума за това, че никой страничен човек не може да каже на друг човек, какво е добро за него и какво не е, тъй като всеки човек си е една отделна вселена, чиито закони нашата наука все още не е опознала.
 

# 29
  • Мнения: 4 392
biboshka ,позицията ти определено ме заинтригува,защото и аз съм мислила доста често по тези въпроси.Чувала съм за  случаи,в които даден човек яде основно хляб и сланина с чесън,пуши стабилно до дълбока старост ,но води сравнително спокоен живот и запазва добро състояние на духа и се радва на добро здраве до края на дните си.Аз също съм си го обяснявала по този начин. Според мен повечето болести идват от духа на човека.Затова се казва нещо си на "нервна почва".
И аз смятам,че трябва да има баланс между физическото и духовното,но днес водим забързан живот.Стресът е "бичът" на новото време и оттам се почва всичко. И точно затова е трудно да се намери този баланс.
Но тук вече много се отклоняваме от темата,а в случая не само ,че не е нужно,а си е направо нездравословно! Peace

Общи условия

Активация на акаунт