Дискова херния - 17

  • 108 694
  • 749
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 79
Ели, дано бързо да ти мине!
Мазилата при мен са слабодействащи и краткотрайни. Но всеки случай си е различен.
Не спирам да търся къде си обърках енергиите и по-точно как, с кои мисли?

# 556
  • Мнения: 88
Ели-ТАЛ, аз съм ползвала козметика на Alteya organics, чак сега стоплих, с hemp oil,
за околоочен. Понеже не попиваше така си остана. Браво на теб, че се сетих. Сега, като приключа с тези пластири, ще пробвам, като не става за околоочен, ще отиде на кръста. Simple Smile

# 557
  • Варна
  • Мнения: 854
Някой, да знае неврохирург във Варна, който преглежда с направления.

# 558
  • Мнения: 19 485
Такааа, моля за съвет за свястна физиотерапия в София, която да работи и в събота и неделя евентуално, както е в мед.центрове по балнеокурортите, защото трябва да направя 10-15 процедури без прекъсване. Препоръчаха ми ВМА, но там не вярвам да работят през уикенда, Токуда май също е така. В противен случай си отивам на балнео и там вече си работят без проблем.

# 559
  • Мнения: 41
Такааа, моля за съвет за свястна физиотерапия в София, която да работи и в събота и неделя евентуално, както е в мед.центрове по балнеокурортите, защото трябва да направя 10-15 процедури без прекъсване. Препоръчаха ми ВМА, но там не вярвам да работят през уикенда, Токуда май също е така. В противен случай си отивам на балнео и там вече си работят без проблем.
Честита  и Щастлива Коюда,Milttena ,ако решиш да отидеш на балнеолечение ,на Карловска Баня ли.ще ходиш.Аз мисля след празниците да задействам за санаториум ,че иначе е невъзможно нито да се свържеш нито да намериш места!?Странно е, но на Павел баня когато ходих ,половината бяха здрави ,бяха си отишли просто на почивка със семейството си .И за наистина болните все няма места.Там условията са добри ,но аз отидох с остро възпаление и се върнах още по зле.Много хора имат  и предписват не подходящи процедури.На мен ми включваха интерферентен ток от който нерва така жесоко после се възпали че не знаех на кой свят съм..А и ми разтягаха гръбнака ,суха екствнзия.После се сдобих  и с още две малки хернии от разтяганетоНевроложката днес ми  каза че балнеолечението трябва да е,  когато нещата не са в остър стадии.А и водата там май ми беше силничка.Ако не ти е проблем пиши за Баня ,Карловско как стоят нещата там..Добри ли са процедурите?

# 560
  • Мнения: 19 485
На мен ми харесаха, подействаха ми добре и процедурите и лекаря д-р Желев, нямам забележки към медицинската част. И големи такива към хотела - стая 10 дни почистване няма, само изхвърляне на боклук. Ресторант - ужас някакъв, как не запомниха за 10 дни кой на какво меню е, хвърлят там някакви чинии, ние сме 6 души, гадаем кое меню за кой е, храната - отврат, ама нали е предплатена малко им пука. За голяма част от неуредиците сме си виновни ние, защото като поставих въпроса за смяна на чаршафи, сервилните почиващи ми обясниха, че "тука е така". Само че аз на рецепция заявих, че ако хотелът е с три звезди, на третия ден се сменят чаршафи и да видиш как се активизираха. Проблемът е, че тези които са по НОИ си траят и се молят догодина пак да дойдат и така. Аз си бях платила и ми беше все едно. Тази година ще пробвам по НОИ, да видим дали ще се уредя. Всъщност въпросът ми е за добра физиотерапия в София, където мога да направя някакви адекватни процедури, а ще пътувам отделно на балнео, но сега не му е времето за това.
П.П. Аз не мога да правя никакви екстензии, неврохирург ми е забранил. Тази панацея дето я прокламират от Гечеви и др. в Павел баня не ми понася специално на мен.

# 561
  • Мнения: 6 159
Някъде напред по темите споделих колко разочарована останах от Павел баня .
Преди 8-10 г. ходихме два пъти , ММ по НОИ , а аз платено но заради него в същия ресторант.
Първо чаках на безумна опашка за т.нар.преглед от някакъв  пуфтящ отегчен мъж , който беще общопрактикуващ . После  той се опита да ми пробута някакъв ток и магнит , но аз му казах ,че съм си платила  по две процедури дневно и искам да са водни /нали им е велика водата/ - водна гимнастика и вана . Той се опита да ме обиди ,че много знам , но не му обърнах внимание .  Бях втрещена като дойдоха събота и неделя , защото тогава водните процедури не вървели , след поредния разговор на висок тон казаха ,че щели да ми ги заменят с нещо друго . Хората по НОИ не обръщат внимание на това , защото нещо им се поема , но аз знам какво си бях платила .
Стаята си я  чистих  сама , направиха ми забележка ,че съм взимала прахосмукачката от коридора .
Най-"забавно" беше с т.нар. ресторант  по НОИ , който е в съседство с друг частен ресторант и можеш да сравниш цените .
По НОИ цените бяха  не безумно , а малоумно раздути , за да докарат някакъв порцион . Имаше една "гарнитура " от домати , краставици и чушки , която представляваше  резенче краставица , резенче домат и шайба  чушка /водеше се  на цена като салата . Кебапчетата при нас бяха почти два пъти по-скъпи от съседния ресторант /врата до врата са /.
Като цяло и на двамата процедурите не ни понесоха добре , него го разтягаха , усукваха го и се върна със страшни болки . Мен пък ме дразнеха  неуредиците и не можах да се отпусна и да се насладя на почивката .
Извинявам се за лошата енергия , уморена съм от гостите и ме боли още кръста .

# 562
  • Мнения: 19 485
Ели, няма лошо да споделиш и да ти олекне. И аз имам негативни преживявания , едно същество, което нарича себе си невролог се опита да ме убеди, че ЯМР се правел само преди операция, аз като не съм искала операция за какво ми било. И други такива бисери, активно поощрени от застрахователната ми компания, тъй като те ме пратиха за второ мнение при въпросното нещо, наричащо себе си лекар. Другите гадости ще ви ги спестя. Накратко - набрах един телефонен номер и в събота ще си правя платен ЯМР - чиста работа. НЕ се застраховайте, само си късате нервичките и ви обясняват очевидни глупости, само и само да не платят и лев за изследвания.
Та дано сме здрави - другото ще си го купим както има една приказка. И още - пазете си нервите.
За Павел баня все повече клоня към независимо настаняване и ползване на физио и балнео лечението отделно като външен пациент, щото се получава нещо като с моя застраховател, който веднъж взел парите, рЕзко се дезинтересира от това какво дължи в замяна.

# 563
  • София
  • Мнения: 2 020
Такааа, моля за съвет за свястна физиотерапия в София, която да работи и в събота и неделя евентуално, както е в мед.центрове по балнеокурортите, защото трябва да направя 10-15 процедури без прекъсване. Препоръчаха ми ВМА, но там не вярвам да работят през уикенда, Токуда май също е така. В противен случай си отивам на балнео и там вече си работят без проблем.

milittana, физиотерапията в болница "Доверие" предлага
процедури в събота и неделя срещу заплащане. Т.е., дори и да
си с направление, съботно-неделните процедури се заплащат,
което е нормално. Цената на отделните процедури варира
грубо по спомени от 5 до около 7 лв. Като цяло е добър вариант,
за да няма прекъсване в терапията.

# 564
  • Мнения: 19 485
София, много ти благодаря за информацията, измислили са го хората. Малко ми е далечко Доверие, но ако нямам друга възможност - към тях ще се обърна.

# 565
  • Мнения: 6 159
Мисля, че миналата година Марчева ходи в някоя от частните клиники/ санаториуми/. Една колежка също беше при Гечев/ по спомен/ и там взимали направлението по НОИ/ ако имаш право/ и нещо се доплащало.

# 566
  • Мнения: 19 485
Мерси момичета, ще проверя всички възможности, каквото разбера, ще пиша тук. Предвид невъзможността ми за излизане и напрегнатата работа, май ще избера варианта с банеолечението с "откъсване от производството", защото иначе никакъв ефект няма да има да тичам след физиото до работа и да се притеснявам за часовете, отделно без болничен или отпуск никой няма да ме пусне 10 или повече дни да ме няма за поняколко часа, та като ще е гарга, да е рошава.

# 567
  • Мнения: 116
Здравейте, препоръчайте ми добър невролог в София, за дискова херния?

# 568
  • Мнения: 100
Здравейте отново имам следното питане започнах да приемам уримил плюс и милгама Н та въпроса мие днес имах доста ходене на пред на зад и ми се наложи да приема и двете хапчета на гладно и след 10 мин почна да ми се повръща дали е от приема на хапчетата или от друго

# 569
  • Мнения: 79
Милгама не се пие на гладно, защото дразни стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт