Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 14

  • 36 751
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
И на мен ми се е случвало, от неправилно захпване си мисля че стана, но не съм сигурна. Имаше период, в който бебето много се кривеше да види настрани какво има, дърпа, стиска да си чеше венците, е тогава ми се появи...Аз обаче не мога да си причинявам такива игли там и го оставих, ми а бавно от само себе си.

# 751
  • Мнения: 1 238
Колко време да държа на едната гърда и колко на другата?

# 752
  • Мнения: X
Колко време да държа на едната гърда и колко на другата?

Докато усетиш, че е празна първата, бебето спре да гълта, суче. Аз, да си призная, много рядко съм кърмила от двете.

# 753
  • Мнения: 4 318
Държи се докато пусне или заспи непробудно. Ако бебето заспива и не суче ефективно го побутвайте, махайте от гърда, пак слагайте и като сложите правете компресия, за да може да изяде повече докато суче ефективно.

# 754
  • Мнения: 16 868
Ваня, моите блистери /имах 2 или 3 пъти/ бяха точно такива, въпреки че запушването започваше далеч от зърното. Не съм ги боцкала, само минаваха по схемата на запушен канал :
Топъл компрес/душ, масаж, изцеждане, сукане, цедене, компрес и тн....

# 755
  • Мнения: 4 318
А изглеждаха ли като пъпчица с връхче, уж така гледам по картинки... Това не изглежда да има нещо отдолу като че ли, гладко е.
Добре, че идва нощното кърмене, то е най-добро за запушвания, защото няма разсейващи фактори.

# 756
  • Мнения: 16 868
Позабравила съм вече, че беше в периода на НЕспане с месеци.
Не беше като връх на пъпка при мен, т.е. бше, но не като изпъкнал връх, като че беше рано и малко, не знам дали успявам да обясня разбириаемо.
Аз там не пипам и не съм го изследвала задълбочено. Помня обче, че от цедене и масаж под душа не минаваше, някога при кърменията се е резорбирало.

# 757
  • София
  • Мнения: 39 718
Моля пуснете нова тема.

# 758
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Моля пуснете нова тема.
Ето нова тема - http://www.bg-mamma.com/?topic=1064013.new#new

Общи условия

Активация на акаунт