В проходилката кога?

  • 2 272
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Питай ортопеда си Mr. Green

# 16
  • Мнения: 14 654
аз пък никога не съм си водила детето на консултация с ортопед !

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз - никога не съм ползвала подобно приспособление, има други начини да се занимава детето докато мама върши работата си. За мен това е излишно и недобро помагало.

# 18
  • Мнения: 1 489
В 6 месец.

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Никога!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 040
И аз това ще те посъветвам - никога! Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 680
6-тия мес.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
По-добре е да не го слагаш в проходилка.
В проходилката деца свикват да се отблъскват с крака и да се пързалят, а не да ходят, а опората се поема от проходилката и мускулите не укрепват добре. Резултат - кривят си глезените, ходят на пръсти, като тръгнат без проходилка, се устремяват напред без никаква идея за самосъхранение и често падат по лице. По-буйните и жилави деца оцеляват и в проходилка, но има и такива, на които проходилката прави много лоша услуга.

Остави детето на пода след 7 месец. Нека лази, нека седи, нека се хваща за мебелите и се изправя. Така ще се научи да разчита на краката си, а не на проходилката, и когато проходи, ще е стабилно и ще умее да се пази.

# 24
  • Мнения: 578
И аз още съм пред дилемата - проходилка или не...Когато го водих на ортопед на един месец, той каза никакви проходилки, бънджита и т.н помощни средства ConfusedКаза, че бебето само ще си се изправи, а тези неща само ще забавят развитието му, защото свиква с тях и после по-трудно ще проходи самостоятелно. Иначе си е удобство. Само си се забавлява бебето, ама... Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние започнахме с проходликата на 6 месеца и половина и бяхме с нея до 10 месец,когато сам я отказа.
Аз от проходилката не съм видяла нищо лошо,да ти кажа,въпреки мненията на останалите.
Калоян проходи на 11 месеца,никога не е стъпвал пръсти и сам се науча да си пада на дупето и да пази равновесие много бързо.В момента,месец и половина след прохождането,ходи доста стабилно дори навън,изкачва стъпала,минава ниски прагове.
Ако не се прекалява с проходилката според мен няма нищо лошо в нея.
Когато имам второ дете,пак бих го сложила в проходилка,ако то иска,разбира се Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Мони я сложих на 6 навършени месеца, беше почнала да се мъчи да се изправя в кошарата, седеше стабилно. В момента вече обикаля стаите хваната за двете ми ръце. Почна и да пълзи. Така че не съм забелязала проходилката да й е попречила да се научи да пълзи...А и ортопеда във Варна няма нищо против проходилките....

# 27
  • Мнения: 4 965
Кога?
НИКОГА!

# 28
  • Мнения: 992
принципно и моя отговор е НИКОГА
всичко си идва с времето няма смисъл да се предизвикват нещата  Peace

# 29
  • Мнения: 4 621
Яна я сложихме на 6 1/2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт