УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 414
  • 758
  •   1
Отговори
# 105
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Ако искате по ЗК с направлвние чрез формата на Св. София : http://www.saintsofia.com/

# 106
  • Мнения: 1 694
Ако искате по ЗК с направлвние чрез формата на Св. София : http://www.saintsofia.com/

Благодаря, но искам платен преглед. Пак ли чрез същата тази форма става?

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 449
Ако искате по ЗК с направлвние чрез формата на Св. София : http://www.saintsofia.com/

Благодаря, но искам платен преглед. Пак ли чрез същата тази форма става?

И по телефона на Св София /056 845083/ може да се запишете. Он-лайн сега пробвах, но не ми дава опция за дати за платени прегледи при др Георгиоски.

# 108
  • Мнения: X
Запазвате си час и след като нямате направление си плащате прегледа после и готово. На регистратурата където ви записват като влезете винаги питат дали имате направление и отбелязват платен ли ще е прегледа или не.

# 109
  • Мнения: 7
Здравейте,
наминавам само да кажа, че бебо ни изненада с 15 дни  и се роди на 26.08. Паднах се при д-р Георгиоски - той беше на дежурство . Уникален човек и доктор. Целият му екип бяха страхотни и се държава много внимателно с мен. Обясняваше ми всичко, остави ме сама да взема решение как ще продължим, когато се закучи работата - той само ми обясни какви са вариантите, не се изнервяше на тъпите въпроси на мъжа ми Simple Smile Уникален човек! Благодарна съм на съдбата, че се паднах да родя при него и екипа му!

# 110
  • Мнения: 106
Честито бебче, Вили! Да е живо и здраво, много щастливо детство да има, а ти- спокойно майчинство!
Много се радвам, че и твоето раждане е нещо, от което е останал приятен спомен! Всички заслужаваме да раждаме така, а не да ни навикват като животни и да се държат грубо в най-стресовия за нас момент. Като чета какви неща се случват из родилните отделения в страната и си мисля, че сме истински късметлийки Heart

# 111
  • Мнения: 7
Честито бебче, Вили! Да е живо и здраво, много щастливо детство да има, а ти- спокойно майчинство!
Много се радвам, че и твоето раждане е нещо, от което е останал приятен спомен! Всички заслужаваме да раждаме така, а не да ни навикват като животни и да се държат грубо в най-стресовия за нас момент. Като чета какви неща се случват из родилните отделения в страната и си мисля, че сме истински късметлийки Heart
Благодаря ти! Simple Smile
Аз до последно не бях взела решение къде ще раждам, но сутринта, когато ми изтекоха водите, просто послушах вътрешния си глас и тръгнахме с мъжа ми за Ветрен Simple Smile И в крайна сметка искрено се радвам се, че го направих!

# 112
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Честита ви радост ! Дано повече майки да остават с такива впечатления от българските лекари и с такива спомени от най-важния ден в живота им !

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 449
Честита радост и от мен! Бързо възстановяване на майчето и да се радва на едно здраво бебче.

# 114
  • Мнения: 138
Самата болница има ли договор с НЗОК? Ако "да" защо е необходимо заплащане за престой, съответно 300 лв. или 500 лв.; болницата веднъж ги взема от касата и втори път от пациента.
И също бих искала да попитам какви са тези такси х40 лв. за попълване на документи? Все пак сме български граждани и сме достатъчно грамотни самостоятелно да си попълним желаната от тях информация при постъпване.
Някак си се ядосвам за такива допълнителни разходи, които не се споменават в "Дни на отворени врати"... и по-скоро, че са наложени.
Все пак се плащат достатъчно пари при избор на екип/лекар/акушерка, упойка.... и другите допълнителни изисквания от страна на пациента, при което смятам, че не е нужно да издребняват с: трябва да си платите нощничките.
Пак, наскоро, разбрах, че нощниците се заплащат отделно, за друго бельо нямам информация; също и храненето не е вкл. в цената.

# 115
  • Мнения: 106
На мен всички допълнителни разходи ми бяха казани в дните на отворени врати. Болницата има договор с НЗОК, но са преценили, че тяхната услуга струва повече- частна е, имат право. Вероятно и заплатите на лекарите не са по хиляда лева като в държавните, та за мен е нормално да искат повече пари. То заплатите пациентите ги плащат Grinning
В крайна сметка има болници и без доплащане и имаме избор- кой каквото иска за себе си Simple Smile Аз съм с допълнителна застраховка от работодателя ми и реално не платих нищо, защото болницата работи със застраховки

# 116
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Какви са тия нощници, дето се плащат отделно, че ми стана интересно ?  Laughing Нали в списъка с необходимите неща за родилката пише нощници 2 бр, нещо друго ли има ? Преди, по спомен, храненето беше по избор от определено меню, като има някаква сума, в която трябва да се вместиш (ама не ти я казват, де) и ако я надвишиш се доплащаше нещо. Мисля, че нещо подобно беше ... Наскоро родилите там (нормално или секцио), може ли да споделите колко платихте накрая и колко очаквахте първоначално ?

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 449
Gigito, дано не бъркам, но бях чела при мамите, че тези нощници са за в родилна зала, някакви еднократни. По мое време, родих август 2016-а, нямаше такива или понеже бях с разкритие и изтекли води,  веднага ме качиха горе направо с багажа, може и затова да не съм ползвала такава, бях си с моя нощница в родилна зала. Иначе за плащането тогава си платих толкова колкото бях предвидила /калкулаторът в сайта е ок/. За храната и по мое време беше така. Принципно се отпуска една сума и ако я надвишиш се доплаща. Аз обаче след първия ден отказах храната и си поръчвах по телефона от кафенето, имаше си меню в стаята и си избирах какво ми се хапва, тъй като бях нормално родила.

# 118
  • Мнения: 138
Да, за тези еднократни нощници споменах. А, иначе до колко е практична нощницата вместо пижама с панталон и риза? На често ли се сменят следродилните превръзки?

# 119
  • Сливен
  • Мнения: 825
Нощницата е таЗи коята е за еднократна употреба и се връзва отзад Simple Smile иначе аз раждах 11.2017 храната е това което ти дадът не си избираш ти като първите два дни ако е след секцио е кис.мляко и супа (при нормалното нз как е ) платих 540 лв (избор на лекар + преглед преди да те приемат и нощницата)
Аз бях с нощници онези който за кърмачки в стайте беше многоооо топло само в коридора ми беше по студено.Превръзките\лиглина го сменяха мисля че преди визитация но не помня мн добре то така или иначе те раздвижват в зависимост как е протекло раждането мен ме раздвижиха на следващия ден към 9-10 часа но аз имах проблем по време на секциото

Общи условия

Активация на акаунт