УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 21

  • 50 376
  • 758
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 327
Последно ми казаха самостоятелна стая е 1250 лв ,не говорим за лукс стаята ,където нормалното раждане е 2200 лв и то без допълнителните суми по избор на екип и т.н .Помня ,че миналата година една приятелка всичко и излезе в самостоятелна стая и избор екип и т.н около 2700-2800.

# 226
  • Мнения: 2 883
В лукс стаята има вкл. Избор на екип, упойка, и мисля също карта за посещения. 2200 (или 2300беше?) За нормално раждане, 3000 за секцио.
Самостоятелна стая е 1250лв.

Пс.не работя в Девата, но бях на отворени врати онзи ден и разясниха доста неща.

# 227
  • Мнения: 1 327
Да сега пробвах на сайта ,таксува се само акушерката 150 лв.Даже и Хубчев е безплатен Wink .Но при самостоятелна стая + избор на екип , ми то става почти колкото лукс стаята.

# 228
  • Мнения: 42
Извинявайте за въпроса, но при нормално раждане правят ли клизма, знам че в някои болници не практикуват?

# 229
  • Мнения: 2 883
И аз това питах, казаха, че не правят.

# 230
  • Мнения: 36
А при планово секцио ?

# 231
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Не. И при нормално разждане, и при секцио не правят.

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 449
Аз бях нормално раждане, не са ми правили клизма.

# 233
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не съм чула на някоя да са й правили клизма. Аз бях предизвикано нормално раждане и не са ми правили

# 234
  • Мнения: 42
Маминки, на 4 ноември ни се роди момченце в 9 сутринта и заедно с мен дойде още едно момиче посреднощ. Ние сме единствените нормално родили в цялата болница!!!

# 235
  • Мнения: 2 883
Честито бебче, Гери.
С избор на екип ли беше? Би ли разказала как мина раждането?

Относно другия въпрос - моите наблюдения са, че не са фенове на нормалното раждане. Лежах 2 дни в предродилна, защото в патологията нямаше места, и имаше по 5-6 секцио на ден, че може и повече, и само по 1 нормално.
Като ходих на отворените врати и питах дали имат намерения да правят зала за активно раждане и момичето не знаеше какво е това Simple Smile

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Честито! Да ви е живо и здраво.
Аз пък смятам, че толерират нормалното раждане. Едно момиче до края го мъчиха за нормално раждане, но не тръгна родилна дейност и я оперираха. Моята гинеколожка Татарова също е за нормалното раждане. Може би прави впечатление, че са за секцио, защото все пак уважават избора на родилката. Ами извинете, но всяка втора реве за секцио, защото "я била страх". Аз пък това не го разбирам - не те е страх, че ще ти разпорят корема и ще ти навиват червата като наденица, но те е страх от нормално раждане, в което не виждам нищо страшно. И това го казвам като родила без упойка и с огромни болезнени хемороиди

Последна редакция: вт, 06 ное 2018, 16:21 от miss july

# 237
  • Мнения: 1 694
Аз да питам минавте ли очен преди нормално раждане, за да ви саже има ли риск от отлепяне на ретината?

# 238
  • Мнения: 2 883
Мис, малко ще разводня темата Simple Smile но именно заради това и аз избрах д-р Татарова за следящ и евентуално за раждането Simple Smile До момента не съжалявам за избора си.

А за секциото нали виждам какво става и по отчетните теми, които следя - отначало жените искат нормално, но след това все нещо изниква и насрочват дата. Почти не съм видяла мнение на жена, която да иска секцио, защото я е страх (не казвам ,че няма!)

Моля ако има в темата мама, която е родила при д-р Татарова след като вече не е по график в Дева Мария да ми пише ЛС да питам нещо. Благодаря 😊

# 239
  • Бургас
  • Мнения: 449

А за секциото нали виждам какво става и по отчетните теми, които следя - отначало жените искат нормално, но след това все нещо изниква и насрочват дата. Почти не съм видяла мнение на жена, която да иска секцио, защото я е страх (не казвам ,че няма!)



Аз бях от онези, които искаха секцио заради голямо шубе. Но д-р Ирмов през цялата ми бременност ме убеждаваше колко по-добре ще е да родя нормално. Честно казано радвам се, че го послушах и си родих нормално. Зор си беше, ама минава за няколко часа, а секциото - с дни сигурно щях да се възстановявам.

Общи условия

Активация на акаунт