СЕДМИ клас – 11 – Късмет на Първо класиране! (02.07.2018–08.07.2018)

  • 145 758
  • 2 767
  •   1
Отговори
# 2 685
  • София
  • Мнения: 7 063
Елексир, благодаря!
Аз на тая кълка лежа, че в немската паралелка стават големи размествания в листингите Stuck Out Tongue Closed Eyes, заради така тачения немски. Надам си се, че много от децата, ще намерят местата си в 91 НЕГ и 73 СОУ Joy

# 2 686
  • София
  • Мнения: 1 062
Според мен е вътре детето! Само малко търпение още.

# 2 687
  • Мнения: 5 160
Попрегледах някои справки. 140... може би е Перник.
Ъхъм, очаквано;)

# 2 688
  • София
  • Мнения: 7 063
В тоя смисъл, без да засягам някого, има ли значение на работата на ляво и дясно полукълбо. Малката ми е леворъка, работи с дясното по-добре. Рисуването и математиката, изобщо не се връзват.

Мента, всъщност математиката я има навсякъде, дори в рисуването. Прочети малко за "Златното сечение" и числото Пи, извън познатата ни негова роля в задачите. В най-известните световни шедьоври са открити любопитни съотношения и математически закономерности. Wink

# 2 689
  • София
  • Мнения: 7 063
Лоренца, Дидева, много полезно.
Варненци яко са се разцъкали в София Joy

# 2 690
  • София
  • Мнения: 12 028

Мента, всъщност математиката я има навсякъде, дори в рисуването. Прочети малко за "Златното сечение" и числото Пи, извън познатата ни негова роля в задачите. В най-известните световни шедьоври са открити любопитни съотношения и математически закономерности. Wink

Пък и да не забравяме Леонардо да Винчи. Wink
Баща ми, лека му пръст, беше левичар. Инженер, математик, професор. Рисуваше страхотно - самоук талант. Преподавал е и съпромат в МЕИ.

# 2 691
  • София
  • Мнения: 38 532
Има много деца с математика и рисуване. Момчета особено. Но има и момичета, на които им се отдава.

# 2 692
  • София
  • Мнения: 18 679
Аааа, то било по номерата на областите, а те - по азбучен ред. Ти да видиш!

# 2 693
  • София
  • Мнения: 7 063
Мда и нека не намесваме резултатите от НВО по темата.

http://ebox.nbu.bg/mk07/stl/Hristina_Todorova.htm

Според мен, всички тези хора, художници, склуптори и т.н (изключвам Леонардо), едва ли са разписвали математически изчисления и формули, преди да започнат да творят. Въпрос на начин на мислене и точна ръка, може би. Или го носиш или не.

# 2 694
  • София
  • Мнения: 18 051
Но има и момичета, на които им се отдава.
Има... Почнах да следя активно седмокласните теми през далечната 2009, когато бях само с бъдеща седмокласничка. През тази година още нямаше НВО с такъв двумодулен формат и изпитът по мат беше от 50 задачи, тестови, без разписване. Но сред тях имаше и логически,  и по-завързани геометрични, и такива като тазгодишната 24-та с доп. построение, и задачи с параметри, с две думи готин изпит. Съвсем разбираемо резултатите по мат бяха масово много слаби, мотае ми се среден успех за София  доста под 4,  момичетата влизаха в НЕГ с бал примерно около 32.. Та в тогавашната тема имаше  майки на няколко момичета с много висок резултат по мат,а  оттам и с едни от най-високите балове. Едното избра немската, другото - Художествената гимназия, макар също да беше приетов НЕГ. Ако и нататък е продължило с рисуването, сигурно днес вече е успешна млада художничка със собствени изложби и отлична база по мат поне до 7 -8 клас Simple Smile. Това във връзка и с постовете назад с въпроса  как може в едно от години спрягано за добро  училище да те приемат, а ти да избереш съвсем друго. Ми може - когато ясно знаеш какво искаш..

# 2 695
  • София
  • Мнения: 38 532
На една приятелка пък дъщеря й я бяха приели в художественато, обаче тя отиде в балетното.

# 2 696
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Oblachna, точната ръка се тренира с много упражнения. Wink Не е заложба.

# 2 697
  • Варна
  • Мнения: 13
заложба е, моята дъщеря не e с талант за художник, но има много точно око, приета е и в МГ и в училището по изкуствата, да,  тренира изпита на школа, но от самото начало фигурите и бяха разположени много точно на листа, по-скоро преподавателят работеше върху техниките за щрих и светлосенки. Заради рисуването пък е малко по-отнесена и допуска изчислителни грешки на елементарни задачи...

Благодарности на майката от Варна за много точните предварителни прогнози.

# 2 698
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Mimarinova, хем казваш, че не е с талант за художник, хем заради заложбите ѝ е приета в училище по изкуствата. Противоречиш си.

Това, че тя е поставяла правилно фигурите на листа, не означава, че някой не би постигнал същите или по-добри резултати с повече упражнения. Както и език някой може да научи с по-малко усилия, друг с повече, но е края на краищата да имат едно и също ниво на знанията.

# 2 699
  • Мнения: 46 526
Заради рисуването пък е малко по-отнесена и допуска изчислителни грешки на елементарни задачи...
Едва ли е заради рисуването, просто някои хора са така.
Дъщеря ми е същата със задачите, но не може и да рисува.
Левичар е, както се шегувам - направо си е с 2 леви Laughing

Общи условия

Активация на акаунт