ЛОНДОН - 10

  • 62 630
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 849
Привет,
E
Не разполагам с никакво време за да се разровя в темата, моля да ме извините.
Но днес трябва да резервирам хотел и искам да знам колко нощувки, тъй като на връщане летим с Бритиш в 8:05 сутринта и не знам дали може сутринта да хванем някое метро или по-добре да преспим на летището предната вечер. Дайте съвет

Ние се върнахме днес от Лондон с Бритиш в 8.15 ч. и се придвижихме до летището за около час с Uber от Олд стрийт, което е първа зона. Притеснявах се дали щяхме да успеем с метрото и предпочетох да не рискуваме.
Не зная дали е писано в темата, но с тези талони от зърнените закуски, опашката на Мадам Тюсо беше километрична. Съжалявам, че не си купих комбиниран билет онлайн и трябваше да чакам там, за да го направя на машините за билети.  Опашките бяха ужасни навсякъде, а времето тези дни беше много ветровито, студено и дъждовно, и дори да имаш предварително купен билет на много места трябваше да минем отново през касите, за да ни издадат хартиен билет и пак се чакаше. Много ми хареса Бъкингамският дворец отвътре, за първи път посещавам дворец, който се обитава и в наши дни, а катедралата Сейнт Пол ме остави без думи и без дъх - невероятно красиво място!
Лондонската тъмница е 110 минути. На мен тези крясъци не ми допаднаха и след лодката помолих да ме изведат, но съпруга ми и детето (на 13 г.) останаха и разказаха,че колкото и да се опитват да е страшно, в групата имало деца индийчета, на които от репликите им си личало, че не са за първи път и са доста запознати с представлението. Когато някой от актьорите нещо се заканвал и заплашвал, те все му отговаряли "помни, ще се видим отново" 😂😂😂

Последна редакция: пн, 24 сеп 2018, 18:55 от veka

# 76
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Благодаря за инфото,  Mrs.Turner / Samberg Hug

Ще чакам с нетърпение да споделиш как е минала организацията на летището и разказа ти за прекарването ви там. Вие вече трябва да сте там всъщност - хубаво изкарване и да разкажеш после Blush
хванахме без проблем този в 8.40 , но имайте предвид, че има доста хора по това време и се чака на опашка, така че е хубаво да сте там по-рано за да застанете на опашката . Има хора , които ви упътват  Peace

# 77
  • Мнения: 85
Здравейте! Предстои ми пътуване в Лондон в края на ноември, но ми се иска още отсега да направя програмата и затова в момента заедно с останалите от групата обмисляме кои забележителности да посетим. Ще бъдем там 4 дни (пътуваме с ранния полет на Wizz на отиване и с късния – на връщане).

Въпросът ми е кои от забележителностите в Лондон бихте препоръчали най-много.

Чудим се дали дали да влизаме в катедралата „Сейнт Пол“ и в Уестминстърското абатство. Струва ли си да се отдели време за тях?

Иначе планираме да разгледаме отвътре London Tower, British Museum, Кенсингтън и да посетим или Уиндзор, или Хемптън (за съжаление, ще трябва да изберем едно от двете).

Ще съм благодарна на всякакви препоръки и съвети от хората, които вече са били в Лондон.

Желанието ни е да разгледаме някои от популярните забележителности, но в същото време да имаме време просто да усетим духа на града, да посетим някой от коледните базари (би трябвало вече да има такива в края на ноември и началото на декември).

Благодаря предварително Simple Smile

Хубава вечер!

# 78
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
всичков Лондон си заслужава  Laughing много е трудно да се каже кое да посетите като ен знаем какво харесвате  Peace И Сейнт Пол и Уестминстър си заслужават, просто разгледайте снимки на забележителностите и преценете кое ви харесва. В tripadvisor е най-добрия вариант, всички са степенувани по ранк  Peace

# 79
  • Мнения: 204
Здравейте! Предстои ми пътуване в Лондон в края на ноември, но ми се иска още отсега да направя програмата и затова в момента заедно с останалите от групата обмисляме кои забележителности да посетим. Ще бъдем там 4 дни (пътуваме с ранния полет на Wizz на отиване и с късния – на връщане).

Въпросът ми е кои от забележителностите в Лондон бихте препоръчали най-много.

Чудим се дали дали да влизаме в катедралата „Сейнт Пол“ и в Уестминстърското абатство. Струва ли си да се отдели време за тях?

Иначе планираме да разгледаме отвътре London Tower, British Museum, Кенсингтън и да посетим или Уиндзор, или Хемптън (за съжаление, ще трябва да изберем едно от двете).

Ще съм благодарна на всякакви препоръки и съвети от хората, които вече са били в Лондон.

Желанието ни е да разгледаме някои от популярните забележителности, но в същото време да имаме време просто да усетим духа на града, да посетим някой от коледните базари (би трябвало вече да има такива в края на ноември и началото на декември).

Благодаря предварително Simple Smile


Хубава вечер!
Ако имате време за всичко - вижте всичко, аз съм била в Уиндзор и ви го препоръчвам на 200%

# 80
  • Мнения: 85
Здравейте! Благодаря за препоръките. И на нас ни се иска да посетим колкото се може повече забележителности, но да видим как ще се получи програмата.

Ще споделя след това Wink

Хубава вечер!

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Интересен въпрос , как да се усети духа на Лондон за 4 дни ?  Разходете се по Риджънт и Оксфорд стрийт и ще е достатъчно Simple Smile  А , сега по - сериозно, обезателно разходка около Бъкингамския дворец, Уесминстър , Парламента, Биг Бен / но е в ремонт / Окото , сградите на Гвардията и парка Сейнт Джеймс , макар и през зимата. Следващ ден - крепостта Тауър + така емблематичния мост , Сейнт Пол .  А дали Уиндзор или Хамптън ? Зависи какво харесвате , Уиндзор вътре е по-пищен, дава представа, как живее аристокрацията в днешно време , вътре е безумен разкош, освен това в рамките на замъка има катедрала " Сейнт Джордж" , която също е внушителна отвътре, така с "един куршум 2 заека " и ще можете да пропуснете влизане в Уесминстърската катедрала. Хамптън е по-празен вътре като обзавеждане и въздействие, но има страхотни градини , които по това време на годината, обаче няма да са в пълния си блясък. Но пък и архитектурата му е много красива. Най-големия коледен  "панаир" се организира в Хайд парк . Аз бих предложила и някой музей, безплатни са и има какво да се види. Може да се избере пак според интересите , Виктория и Албърт/ V& A /  е тип " от всичко по-малко ", от римски статуи до мебели, порцелан, бижута и дрехи. Британския музей и Картинната галерия също са великолепни. Има и други музеи - за забавление , като Музея по естествена история и Научния музей.
Та, на каквото и да се спрете и само да се разхождате по улиците , ще ви се прииска да се върнете пак .
Иначе в топ забележителностите са и  Аквариума , Мадам Тюсо, Гринуич и района , градините Кю / но по скоро пролетно време/ , пазарите , Чайна таун, Камден , двореца Кензингтън , Канари уорф, района около Ковънт гардън,  , зоопарка, студията на Уорнър брос и Хари Потър, ходенето на мюзикъл и много други неща.

# 82
  • Мнения: 36
Здравейте, в петък пътувам  до Лондон и всичко съм организирала предварително освен едно - пътуване с метрото. Искам да ви попитам за Oyster Card дали това е най добрия вариант и по-точно видях, че има Visitor Oyster Card, но не намирам от къде бих могла да я закупя и каква и е цената.  И наистина ли за цял ден пътуване с метрото цената е 6,8паунда?
Благодаря ви!

# 83
  • Петрич
  • Мнения: 123
Момичета някоя от вас виждала ли е в нета този сувенир

# 84
  • sofia
  • Мнения: 1 940
Здравейте, обмисляме да посетим Лондон за 4-5 дни, за да видим основните забележителности.Прегледах набързо темата, но не открих подобна информация....за това, може ли да препоръчате конкретно проверено място за отсядане (хотел или airbnb), което да е на прилична цена и най-вече на удобно място, така, че да можем да обиколим забележителностите без да се возим по цял ден на транспорт, за да не губим ценно време 😊 благодаря и се връщам да ви чета назад! Страхотна ви е темата, записвам се с кеф!

# 85
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте, в петък пътувам  до Лондон и всичко съм организирала предварително освен едно - пътуване с метрото. Искам да ви попитам за Oyster Card дали това е най добрия вариант и по-точно видях, че има Visitor Oyster Card, но не намирам от къде бих могла да я закупя и каква и е цената.  И наистина ли за цял ден пътуване с метрото цената е 6,8паунда?
Благодаря ви!

няма нужда от visitors card , купуте си обикновена и да цената, ако пътувате само в първа и втора зона е 6,80  Peace

# 86
  • Мнения: 111
Здравейте, обмисляме да посетим Лондон за 4-5 дни, за да видим основните забележителности.Прегледах набързо темата, но не открих подобна информация....за това, може ли да препоръчате конкретно проверено място за отсядане (хотел или airbnb), което да е на прилична цена и най-вече на удобно място, така, че да можем да обиколим забележителностите без да се возим по цял ден на транспорт, за да не губим ценно време 😊 благодаря и се връщам да ви чета назад! Страхотна ви е темата, записвам се с кеф!

Здравейте, миналатагодина отседнах в този хотел: https://www.booking.com/hotel/gb/ravna-gora-london.bg.html
Препоръчвам го, тъй като е в спокоен и наистина много красив квартал. Стаята ми беше чиста, а мъжа на рецепцията беше много любезен. Хотела се намира на по-малко от минута пеша до спирка на метрото. В близост са Кенсингтън и Хайд парк, а до центъра се стига за 20мин с метро Simple Smile

# 87
  • Мнения: 13 184
Много добро предложение, но заето за нашите дати. Давайте други идеи.

# 88
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Привет на всички в темата!
Много полезна информация споделяте.
Предстои ми евентуално пътуване до Лондон около 20-ти октомври - за 4 дни. Притеснението ми е свързано с факта, че ще пътувам сама  с дъщеря ми, а полетът ни пристига на Станстед в полунощ.
Заглеждам тези хотели:
Ibis London Excel-Docklands

Ibis London Stradford

Prince Regent Hotel Excel London

Считате ли, че местоположението е сравнително добро, най-вече с оглед спокойствието на кварталите, в които са разположени? И какво е мнението ви относно възможността за придвижване до там с градски транспорт след полунощ.
Тепърва имам да чета относно транспорта, но ми се искаше до утре да закупя билетите, т.к. са на много добра цена, а предпочитам преди това да съм наясно и с възможностите за настаняване.

# 89
  • Пазарджик
  • Мнения: 717
Привет на всички в темата!
Много полезна информация споделяте.
Предстои ми евентуално пътуване до Лондон около 20-ти октомври - за 4 дни. Притеснението ми е свързано с факта, че ще пътувам сама  с дъщеря ми, а полетът ни пристига на Станстед в полунощ.
Заглеждам тези хотели:
Ibis London Excel-Docklands

Ibis London Stradford

Prince Regent Hotel Excel London

Считате ли, че местоположението е сравнително добро, най-вече с оглед спокойствието на кварталите, в които са разположени? И какво е мнението ви относно възможността за придвижване до там с градски транспорт след полунощ.
Тепърва имам да чета относно транспорта, но ми се искаше до утре да закупя билетите, т.к. са на много добра цена, а предпочитам преди това да съм наясно и с възможностите за настаняване.
Здравейте. От Стaнстед има автобус, който стига директно до Стратфорд. Според мен нсй- удачно е да се насочите към Стратфорд, защото в петък и събота метрото е денонощно, а и повечето линии водещи към центъра минават оттук. Стратфорд не е най- безопасното място,но навсякъде може да се случи нещо лошо. За  хотелите не мога да кажа нищо .Ибис на Стратфорд изглежда прилично поне от вън . На близо е най-големият шопинг център .

Общи условия

Активация на акаунт