Подиграват ли се на големите кърмачета?

  • 1 840
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 271
но в общество, в което кърменето на големи деца все още не се приема нормално, това ми се струва излишна демонстративност.

 Laughing Laughing Joy като четях това си мислех за гей двойките, които се крият че демонстрирането на чувствата им предизвиква негативно отношение. Ние сме само на 10 мес. и малко, а вече всички ме натискат да спирам с кърменето. Всички роднини недоумяват защо наказвам така детето си, а и себе си. И чакат да почне да ми пада косата и да ми се чупят ноктите та да "видя аз хубаво ли е да се кърми толкова!!!"  #Crazy #Crazy
На мен ми писна да се оправдавам и вече ако не ме притиснат не си казвам че кърмя. Жалко но истина.

# 16
  • Мнения: 6 243
Вече писах по-горе как стоят нещата с моето лично голямо кърмаче. Засега никой не му се е подигравал.
Не мисля, че отношението към кърмените по-големи деца е с нещо по-специално от отношението към каквото и да е в този живот, което не е в нормата и в стандарта. Аз съм чувала странни коментари за това, че не ям месо (предимно от близки роднини, "загрижени" за здравето ми). Или че съм "зарязала" живота в САЩ и съм се забутала в Стара Загора. Е, и??? Ху кеърз, дето се вика. Дреме ми. Аз правя избор за себе си. Ако на някой не му харесва, негова работа. Така, както не съм допускала да ми се говорят глупости за моите "неприемливи" за околните житейски избори, така няма да го допусна и за това дали да кърмя дете над 3 месечна възраст.

А детето ми - то е моето дете. Мисля, че докато стигне възрастта, в която някой може да му се подиграва в мое отсъствие, тя ще е достатъчно подготвена от майка си да се спрява с тези неразумни хора. Дотогава аз ще имам грижата за това.

# 17
  • Мнения: 224
Ние ве4е не се кърмим,но когато малката беше на 2 г. много 4есто ми се слу4ваше да я кърмя в присъствието на братовчед и,които беше на 4.Беше му интересно на детето,отишло при маика си ,повдигнало блузката и си поискало да суче Laughing..Тогава маика му му обясни че тои е голямо момче вече и няма мням-мням, както моят дребус се изразява.. Laughingи аз съм на мнение,че децата не са негативно настроени,по скоро им е интересно...

# 18
  • Мнения: 1 735
Вече писах по-горе как стоят нещата с моето лично голямо кърмаче. Засега никой не му се е подигравал.
Не мисля, че отношението към кърмените по-големи деца е с нещо по-специално от отношението към каквото и да е в този живот, което не е в нормата и в стандарта. Аз съм чувала странни коментари за това, че не ям месо (предимно от близки роднини, "загрижени" за здравето ми). Или че съм "зарязала" живота в САЩ и съм се забутала в Стара Загора. Е, и??? Ху кеърз, дето се вика. Дреме ми. Аз правя избор за себе си. Ако на някой не му харесва, негова работа. Така, както не съм допускала да ми се говорят глупости за моите "неприемливи" за околните житейски избори, така няма да го допусна и за това дали да кърмя дете над 3 месечна възраст.

А детето ми - то е моето дете. Мисля, че докато стигне възрастта, в която някой може да му се подиграва в мое отсъствие, тя ще е достатъчно подготвена от майка си да се спрява с тези неразумни хора. Дотогава аз ще имам грижата за това.
Това ще е вариантът и за мен. Няма друг начин. Wink
Dot ,интересна случка.4 годишното детенце си иска цицата... Има над какво да се замислим! Laughing

# 19
  • Мнения: 4 242
но в общество, в което кърменето на големи деца все още не се приема нормално, това ми се струва излишна демонстративност.

Не мисля че да си накърмиш детето в момента когато то има нужда е демонстрация! Rolling Eyes Ако ти го приемаш така, значи приемаш и кърменето като цяло като някакво поле за изява.
Кърмя дъщеря си по няколко пъти на детската площадка, макар да живея на 5мин път, глупаво е цял следобед да тичам до вкъщи. Ако няма много деца (по-скоро майки чийто стомаси да преобърна Mr. Green) дори кърмя седнала на бордюрчето на пясъчника, ако не- отивам до пейките. Ива си е голяма и казва когато има нужда, смятам че е глупаво да и обяснявам че навън няма амми. За мен редно да и дам! Също както другите деца хапват следобедна закуска в градинката, все едно да им кажеш "Не, ще ядеш у дома защото еди си какво!" Crossing Arms
 Освен това на площадката има много деца, от годинка до 6-7-8 годишни, както казах по-горе до сега освен мило тихо любопитство друго не е имало от тяхна страна. Веднъж само една мама ми каза "Браво, като ме пита сина (6г) какво става ще го пратя при теб!!!", отвърнах и да заповяда Joy

# 20
  • Мнения: 1 735
но в общество, в което кърменето на големи деца все още не се приема нормално, това ми се струва излишна демонстративност.

Не мисля че да си накърмиш детето в момента когато то има нужда е демонстрация! Rolling Eyes Ако ти го приемаш така, значи приемаш и кърменето като цяло като някакво поле за изява.
Кърмя дъщеря си по няколко пъти на детската площадка, макар да живея на 5мин път, глупаво е цял следобед да тичам до вкъщи. Ако няма много деца (по-скоро майки чийто стомаси да преобърна Mr. Green) дори кърмя седнала на бордюрчето на пясъчника, ако не- отивам до пейките. Ива си е голяма и казва когато има нужда, смятам че е глупаво да и обяснявам че навън няма амми. За мен редно да и дам! Също както другите деца хапват следобедна закуска в градинката, все едно да им кажеш "Не, ще ядеш у дома защото еди си какво!" Crossing Arms
 Освен това на площадката има много деца, от годинка до 6-7-8 годишни, както казах по-горе до сега освен мило тихо любопитство друго не е имало от тяхна страна. Веднъж само една мама ми каза "Браво, като ме пита сина (6г) какво става ще го пратя при теб!!!", отвърнах и да заповяда Joy

Cool!  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 8 917
Въпросът е по-скоро към кърмачките с голям стаж.  Wink
Подиграват ли се на големите ви кърмачета ,другите деца?
Ако да,как се справяте с проблема?

Смятам да кърмя също много дълго ,затова искам да знам ,ако има такава опасност как да се справя с положението.  Hug

Не ми се е случвало, но и да се случи - съгурна съм, че въобще няма да ми дреме Mr. Green

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Спокойно бе, хора. Другите майки не са изроди някакви Rolling Eyes Сигурна съм, че ако детето им на 2-3-4 години ги попита, ще тоговорят нормално, че още суче и в гърдите на майка му има мляко, примерно, а няма да припаднат демонстративно и да го "настроят" срещу вашето. Майки като вас са... Дори да не толерират дългото кърмене, вярвам, че ще обяснят процеса по достъпен начин за малкото си дете, без да отправят анатеми. Точно както вие бихте обяснили на вашето, защо другото дете не суче - нормално, спокойно и без негативни емоции.

Вживявате се малко повечко от нужното...

Кърмила съм и по-голяма Мая навън (някой път се налага, макар че по принцип отдавна не суче навън или през деня). Има учудени погледи понякога, но от децата - нищо негативно. Те са добри и невинни душици и спокойно приемат факта, че един още дъвче биберон, друг разнася шише, а трети - суче.

# 23
  • Мнения: 3 447
Другите майки не са изроди някакви Rolling Eyes Сигурна съм, че ако детето им на 2-3-4 години ги попита, ще тоговорят нормално, че още суче и в гърдите на майка му има мляко, примерно, а няма да припаднат демонстративно и да го "настроят" срещу вашето.
Забравяш реакциите от съседния форум по отношение на големите кърмачета Mr. Green
Иначе мен самите деца не ме притесняват, по-скоро подхвърлени родителски реплики.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Забравяш реакциите от съседния форум по отношение на големите кърмачета Mr. Green
Иначе мен самите деца не ме притесняват, по-скоро подхвърлени родителски реплики.
Те могат да си реагират, но надали биха обяснили по негативен начин на детето си, смятам.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 258
Да, Бу, но децата веднага ще попият евентуалната негативната реакция на родителя. Че са невинни децата и не им прави впечатления е така (предполагам, де, защото не съм се сблъсквала с таква ситуация), но могат бързо да си променят отношението, ако забележат на мама "странната" реакция, дори и майката съзнателно да не му говори против кърменето на голямо кърмаче.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мисля си, че за щастие мнозинството хора не реагират видимо негативно Grinning
А и за малките деца има значение 'казаната дума'.

# 27
  • Мнения: 3 447
Забравяш реакциите от съседния форум по отношение на големите кърмачета Mr. Green
Иначе мен самите деца не ме притесняват, по-скоро подхвърлени родителски реплики.
Те могат да си реагират, но надали биха обяснили по негативен начин на детето си, смятам.
Не, по скоро имам предвид подигравателен коментар в семейството, който детето им би могло да чуе, а не че ще седнат да го насъскват Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 6 258
Мисля си, че за щастие мнозинството хора не реагират видимо негативно Grinning
А и за малките деца има значение 'казаната дума'.
Дано е така наистина. Grinning Wink

# 29
  • Мнения: 46 516
Забравяш реакциите от съседния форум по отношение на големите кърмачета Mr. Green  ...

То реакциите от съседния форум, ако се изчерпваха само с тези по отношение на големите кърмачета, животът щеше да е песен  Laughing

Аз като некърмила, мога да отговоря, че една такава ситуация не би ми направила негативно впечатление, дори бих похвалила майката Peace
Дъщеря ми все още не е виждала такова "чудо", правете си сметка колко жени около мен кърмят Confused но на този етап ще го приеме като игра, след време, ако пита, ще обясня, че детето обядва  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт