Подправки в саксии 2-ра тема

  • 66 913
  • 775
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 14 966
Аз го завих пак, докога да стои на сянка и с найлон ?
Морена, ти си ми вдъхновение , при теб щедро растат.

# 166
  • София
  • Мнения: 39 768
Нищо не ми е тръгнало на мен. Държа ги завити.

(Само в едното сандъче са тръгнали цветенцата. Цветята на щерката също тръгнаха.)

Приготвила съм едри скилидки чесън за разсад Simple Smile

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Ето да се порадвате на моите репички. Simple Smile



# 168
  • Karlovo
  • Мнения: 533
И аз съм фен на подправките на балкона .Имам джоджен,магданоз,риган,мащерка,дафинов лист,розмарин и планинска чубрица. Много и се радвам на нея ,миналата година имаше малко ,но тази тръгна много добре. Нали вирее по камъните в саксията има повече камъни ,отколкото пясък.Мисля да сложа босилек в едно малко съндъче иначе чакам салвията да поникне и от любопитсво градинска чубрица.

# 169
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Тайс, не ги покривай вече...ще им дойде в повече влагата и могат да умрат.
Анмари, засявай ги скилидките. Моите отдавна са на балкона и вече са 7-8см високи чесънчетата.
Единствено на босилека не му понасят ниските температури пред нощта. Снощи забравих да го прибера и беше клюмнал, но го полях и се възстанови.
Морена, много красиви изглеждат. Simple Smile

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Мики, така е. Simple Smile  Тъкмо преди малко коментирахме с детето, че са и много интересни също - с два вида листа съвсем различни и на вид, и на пипане.

# 171
  • Мнения: X
Засях див лук, но не се получи. Поникна толкова рахитичен, че се чудя дали не е от семето или просто си е такъв сорт.

# 172
  • Мнения: 14 966
Mikkey, благодаря. Flowers Hibiscus
"Съблякох го, дано оцелее, щото е много тъничък още.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Засях див лук, но не се получи. Поникна толкова рахитичен, че се чудя дали не е от семето или просто си е такъв сорт.
Може ли да пуснеш снимка.
Сега се замислих и аз... бих разпръснала семенцата, както с останалите растения, а пък готовият, който имам е на туфичка.  Може би така трябва да се сеят - на едно място.  

# 174
  • Мнения: X
Нямам снимка в момента, но го сях разпръснато.

# 175
  • Мнения: 2 433
Да се включи някой, който е сял див лук успешно, аз имам само семена, но и не намирам инфо как точно да го засея.
Магданозът нещо не мога да го хвана какво му се случва, това едрото е магданозче, а малките са плевели или всичко е магданоз?

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Аз магданоз не съм сяла (като се продава навсякъде и винаги, не ми е интересно да го отглеждам, да не говорим че и място нямам от онези, които искам и гледам  Crazy ), но питах мама  (тя е сяла магданоз)  и тя потвърди предположението ми - че не магданоз твоето, а понеже си приличат листата му с кориандъра, като него изглежда и посева на магданоза.
Ето го моя кориандър за сравнене.



Твоето прилича на босилека, руколата, мащерката...
Ето ги и моите босилеци





Мащерката



и салвията



А това пък е лимоновата ми трева.  Simple Smile


Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 15:19 от Morena

# 177
  • Мнения: 2 433
На заден план ми е босилекът, а в тая саксийка май плевели си отглеждам Simple Smile

# 178
  • Мнения: 14 966
Аз прочетох, че магданоз се чака търпеливо, та от 10 дни си чакам.
А ги засях по едно и също време с копъра.

# 179
  • Мнения: X
Магданоз и кориандър се различават по вкус. Кориандърът има много лимонов вкус, няма да го сбъркаш с магданоза. Аз така ги различавам моите - късам и опитвам Simple Smile
За лимонова трева откъде намирате семена?

Общи условия

Активация на акаунт