Юлски мами 2018г.- тема 7

  • 43 913
  • 731
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 135
И нашия бебо за 17 дена някъде беше качил около 400гр., педиатърката каза, че е добре. И при нас има някакъв проблем с оченцето, постоянно му се появяваше секрет, изписаха ни някакви капки и е по- добре. Ако е конюнктивит ще е и на двете очи, нали? Относно запека и бебо имаше като ни изписаха от АГ, някъде около 2 дни. Хем мъжа ми беше взел НАН комфортис против запек. Като дойде педиатърката вкъщи го изака с термометъра, толкова беше насъбрал, че ме хвана срам. Оттогава няма проблем, ака си редовно, спряхме му даже това АМ и му даваме НАН опти про. АМ ползвам като добавка, иначе го кърмя.
За мамите от Варна, на 26.07 в мол Варна ще има лекции за кърменето, някой мисли ли да ходи?

# 511
  • София
  • Мнения: 179
Ние вече сме си в къщи, аз също имам опасения как ще е с каката,нашата разлика е 6,5 год, засега всичко е ок,много ми помага.Ще видим със спането как ще е ,кой къде ще спи. Също и за моята умора,днес не съм сядала и шевовете отдолу нещо започнаха да ми дърпат.
Имам питане относно бибите-залагалки- с каката не съм ползвала,ме искаше никакъв вид,сега обаче бебка си я хареса и ми е много лесно да й я бутна в устата като зареве,заспива и сама с бибата. Опасението ми е да не повлияе нещо на сукането ни от гърда? Някой който кърми и дава залагалка?

# 512
  • София
  • Мнения: 1 101
Ние вече сме си в къщи, аз също имам опасения как ще е с каката,нашата разлика е 6,5 год, засега всичко е ок,много ми помага.Ще видим със спането как ще е ,кой къде ще спи. Също и за моята умора,днес не съм сядала и шевовете отдолу нещо започнаха да ми дърпат.
Имам питане относно бибите-залагалки- с каката не съм ползвала,ме искаше никакъв вид,сега обаче бебка си я хареса и ми е много лесно да й я бутна в устата като зареве,заспива и сама с бибата. Опасението ми е да не повлияе нещо на сукането ни от гърда? Някой който кърми и дава залагалка?
Аз, давам му когато го почнат коликите, и го успива, заедно с куп други маймунджулъци, които правим. Няма проблем със засукването, напада доста настървено като види цица 😂

# 513
  • Мнения: 68
За слъзния канал при малкия симптомите бяха секрет и обилно сълзене, когато излизахме навън.Масажите бяха по скоро като натискане на слъзното каналче . Най-добре преглед при очен не педиатър.
При нас беше на периоди, но на седем месеца нещата се влошиха и пак опитахме с масажи и капки. Тогава вече оченцето му залепваше сутрин от секрета.


# 514
  • Мнения: 2 485
Може ли съвет за кърменето - имам кърма, гърдите са пълни отиват към препълване, но млякото просто не потича. Бебето не суче добре, а и ходя при нея на 3 часа. С помпа и на ръка съм изкарала само капки. Акушерката ми сложи компрес с извара, сега пак пробвам да цедях - капки. А са пълни.
Ще кажа на мъжа ми да ми донесе лецитин. Дали ще помогне? Нещо друго?
Неонатоложката беше така добра да ми казва как били станали на камък (още не са чак толкова твърди, но може и да станат), как ще вдигна Т и т.н. и ми взе бебето тя да го нахранела. Просто поредната непрофесионалистка, която ми скапа всяко самочувствие на майка.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 05:05 от little afternoon

# 515
  • Мнения: 110
Може ли съвет за кърменето - имам кърма, гърдите са пълни отиват към препълване, но млякото просто не потича. Бебето не суче добре, а и ходя при нея на 3 часа. С помпа и на ръка съм изкарала само капки. Акушерката ми сложи компрес с извара, сега пак пробвам да цедях - капки. А са пълни.
Ще кажа на мъжа ми да ми донесе лецитин. Дали ще помогне? Нещо друго?
Неонатоложката беше така добра да ми казва как били станали на камък (още не са чак толкова твърди, но може и да станат), как ще вдигна Т и т.н. и ми взе бебето тя да го нахранела. Просто поредната непрофесионалистка, която ми скапа всяко самочувствие на майка.

Топли компреси под душа и с помпата колкото можете , за да отпушите каналите.

# 516
  • Мнения: 1 787
Little, въобще не им обръщай внимание. Слагай бебето често на гърда и ще стане работа. Ползвай и помпата. Прави си компресия с доста топла вода колкото може да издържиш като напоиш по един памперс за всяка гърда и лек масаж от основата на гърдата към зърното.

# 517
  • Мнения: 275
При нас за сега няма проблем с голямото - каката е на 3г. и половина. Месеци предварително я подготвях, обеснявах подробно. Четохме книжки за бебетата - от къде идват и как се гледат когато са малки. Мисля, че подготовката даде ефект. Още до като не бях родила галеше коремчето и казваше на бебето, че го обича. Е, сега казва понякога "Остави бебето и ми обърни внимание" но то си е нормално пък, все пак го казва без да плаче или да се сърди. Мисля, че зорът ще е първите 6 месеца - после бебечето ще може да сяда и да си играе с играчки и ще се заиграват Simple Smile

# 518
  • Мнения: 683
Little, Ada ще каже най-добре, но да добавя, че това не е само кърма, но и кръв, лимфа и др. Ужасно е, много боли, няма поза,в която да застанеш, а на бебето му дават АМ. Всичко ще е наред до няколко дни, чудесна майка си, не се притеснявай!

# 519
  • Мнения: 2 485
Благодаря за подкрепата!
Направих номера с памперс и топла вода, леко пораздвижи нещата. Да, капки текат, но на този етап за мен е важно да не стигна до втърдявания и дори и малко да изтича съм благодарна.
Чакам и лецитина Simple Smile
В 9 ще ходя при беба, дано да засече. Просто се убеждавам, че трябва да попаднеш в точната болница с адекватен персонал, за да успееш, ако имаш затруднения. Иначе е трудно.

# 520
  • Варна
  • Мнения: 630
И в моята болница педиатрите бяха много сопнати и нищо не казват. Само идват гледат лошо и си тръгват. Питаш ги нещо - те сумтят . За гърдите , някой каза от време на време и студени компреси , за да намалят отока и да улеснят кърмата- между кърмени ята. Само спокойно- аз бих добавила само да ползваш електрическа, а не ръчна помпа. За мен имаше огромна полза - само два пъти я ползвах , но ми спаси живота буквално. Нито масажи, нито ръчно изцеждане в началото не ми помогна. Сега на този етап когато кърмата е налице ми е по- удобно на ръка, помпата не се справя толкова добре( аз се опитвам да запазва във фризера малко кърма, заради предстоящото й спиране).
В Кауфланд има боденца, гледам избиват се да купуват, ама аз съм се презаредила поне до Коледа с дрешки Simple Smile някой купувал ли е от там? Вчера вече прибрах едни боденца, защото му умаляват- определено добър знак че расте. Момичета тези грамчета които сте споделили, че са наддали бебетата от изписването ли са засечени или от рожденото тегло? Моят БАя смъкна през 5 те дни в болницата.
За акането , по мои наблюдения- няма правилно на колко часа или дни. Зависи дали е на ам или кърма и дали връща част от млякото и в какво количество. Общо взето ако детето не се превива и не е неспокойно, значи е ОК. С ам предното ми дете на 2-3 дни пълнеше памперса , но беше спокойна и чак когато мина на детска кухня започна ежедневно .

# 521
  • Мнения: 321
Привет мами, тази нощ бебка беше много послушна, направо не мога да й се нарадвам...папа в 21, после промърка в 1.30, нахраних я и до 6 сутринта ни остави да спим.Може би коликите я бяха отпуснали, но си спа като ангелче😊 Дай Боже повече такива нощи...

# 522
  • Мнения: 687
Имам питане относно бибите-залагалки- с каката не съм ползвала,ме искаше никакъв вид,сега обаче бебка си я хареса и ми е много лесно да й я бутна в устата като зареве,заспива и сама с бибата. Опасението ми е да не повлияе нещо на сукането ни от гърда? Някой който кърми и дава залагалка?
Залъгалката би могла да се отрази неблагоприятно на кърменето, макар и не винаги да го прави. По принцип се препоръчва, ако майката държи да ползва, да я въведе след 6-та седмица.

Едната причина е, че при някои бебта различният начин на смучене на биберонът може да доведе до влошаване на засукването, тъй като механиката е много различна. След 6 седмици се смята, че бебето вече е затвърдило правилното сукане и този риск почти не съществува. Все пак при някои бебета биберонът не повлиява на засукването, дори и по-рано въведена.

Другата причина е точно поради удобството на това бебето да се успокоява само с биберон. Ако се използва само за малко и след кърмене, това е малко вероятно това да доведе до какъвто и да е проблем. Но ако се ползва често и между храненията може да удължи интервалите между тях, а ако е дълго, съответно задоволява сукателния рефлекс, което намаля желанието за сучене. Тези две неща може да доведат до разреждане на храненията, съответно бебето да не приема достатъчно кърма, а лактацията да намалее. Те трябва да се съблюдават дори и след 6-та седмица.

# 523
  • Мнения: 1 269
Коликите продължават да мъчат бебка!Давам Биогая веднъж на ден по 5 капки и вече седмица й давам и БиоАмика.Има според мен съвсем леко подобрение откакто спрях Есмумизана.
Сега обаче ме притеснява и нещо друго 😖
Дария не се е изхождала малко повече от 48часа по голяма нужда.Правя масажчета на коремчето,упражнения с крачетата...но няма нищо!Ако до утре е така ще звъня на педиатърката,защото все още не ми се прибягва към клизмичка-страх ме е.Ако някоя мама може да ми даде съвет за изпитан метод бих била много благодарна 🤗
На смесено хранене сме кърма и Ам
Възможно ли е Биогайата и витамин Д да запичат...чудя се вече,защото тях започнах да давам точно на 20тия ден(преди 2 дни)
Не, по- вероятно е кърмата или АМ. Какво АМ даваш?

# 524
  • Мнения: 687
Момичета тези грамчета които сте споделили, че са наддали бебетата от изписването ли са засечени или от рожденото тегло? Моят БАя смъкна през 5 те дни в болницата.
Правилно е да се засичат от най-ниското тегло. Погрешното отчитане може да даде и погрешни впечатления. Ако едно бебе е наддало примерно 400г от родилното тегло на 20-ти ден, но е свалило до 3-ти ден примерно 200г, то реално е наддало 600г за 17 дни, което е прекрасно наддаване. Ако е наддало обаче за 20 дни от най-ниското тегло 400г, това е малко и показва, че има нужда от реорганизация на храненето, а ако това не помогне, по преценка на педиатъра може да се включи и дохранване.

Според последните препоръки е добре кърмено бебе да качва поне по 25-30г средно на ден. Повече е ок, по-малко обаче е причина да се преразгледа организация на храненето. Не че бебетата не оцеляват с по-малко, напротив. Но последните изследвания показват, че по-ниското качване може да повлия на това детето да не успее да развие дългосрочно пълния си потенциал във физическо и интелектуално отношение.

Ето ги и кривите на СЗО, ако някой иска да погледне по-точно за неговото бебе: http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/

Общи условия

Активация на акаунт