Всичко за косата. Тема 5

  • 61 032
  • 743
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
Запазих си час за утре за подстрижка. Няма да пипам дължината, само малко да я оформи.

# 571
  • Мнения: 1 597
bananadana,

Благодаря за отговора!
А колко време да изчакам,за да падне къната?Един месец добре ли е?
Имама ужасен косопад и ме е страх боята да не влоши положението.От друга страна не мога да ходя не боядисана,белите коси са доста....Чудя се.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 11:33 от bubanka

# 572
  • Мнения: 864
bananadana,

Благодаря за отговора!
А колко време да изчакам,за да падне къната?Един месец добре ли е?
Имама ужасен косопад и ме е страх боята да не влоши положението.От друга страна не мога да ходя не боядисана,белите коси са доста....Чудя се.

На опаковката на профи боите диа лайт и диа ричес си пишеле точно колко... Мисля,  че беше 15 дни,  но със сигурност месец би трябвало да еок.  Запомни: по дължините няма нужда да слагаш перманентна боя с висок оксидант след първото боядисване,  т. Е.  Първият път правиш цялата коса с иноа или диа ричес и всеки следващ тъч ъп нека да бъде само в корените иноа или диа ричес и за най-щадящ резултат по дължините диа лайт.  Диа лайт е на киселинна основа и дори има подобно на подхранващо действие,  заглажда загрубелия косъм.  Диа ричес и особено перманентните като иноа са със силно хм базова основа и това е,  което прецаква косата.  Затова нека не е по дължините,  а само на белите коси и новия растеж еднократно.  Това го практикуват добрите фризьори. 

# 573
  • Мнения: 5 175
Има серуми, които залепват връхчетата и те визуално изглеждат по-добре, но единствено това. Ако искаш малко да отложиш подстригването, стават, но иначе косъма в края му няма как да направят здрав и неизтънял.
За Ми Аманте се сещам.

Благодаря, Тайга. Flowers HibiscusЩе пробвам. До месец-два поне да мога да отложа ножицата.

# 574
  • Мнения: 3 547
Според мен отлагане на отнемането на връхчета е оправдано само ако не можете да посетите фризьор в момента. Нацъфтялата коса няма да порасне повече, мястото на цъфтежа дори се покачва нагоре и косъмът продължава да се цепи, поне такива са моите наблюдения.
Разбира се, ако просто искате да изчакате края на лятото поради почивки и плажове и след това да офрмите косата - ОК. Но ако не са такива обстоятелствата по-добре махнете цъфтежа.

# 575
  • Мнения: 18 589
За нацъфтяла коса -само ножица😊

# 576
  • Мнения: 3 028
bananadana,

Благодаря за отговора!
А колко време да изчакам,за да падне къната?Един месец добре ли е?
Имама ужасен косопад и ме е страх боята да не влоши положението.От друга страна не мога да ходя не боядисана,белите коси са доста....Чудя се.

На опаковката на профи боите диа лайт и диа ричес си пишеле точно колко... Мисля,  че беше 15 дни,  но със сигурност месец би трябвало да еок.  Запомни: по дължините няма нужда да слагаш перманентна боя с висок оксидант след първото боядисване,  т. Е.  Първият път правиш цялата коса с иноа или диа ричес и всеки следващ тъч ъп нека да бъде само в корените иноа или диа ричес и за най-щадящ резултат по дължините диа лайт.  Диа лайт е на киселинна основа и дори има подобно на подхранващо действие,  заглажда загрубелия косъм.  Диа ричес и особено перманентните като иноа са със силно хм базова основа и това е,  което прецаква косата.  Затова нека не е по дължините,  а само на белите коси и новия растеж еднократно.  Това го практикуват добрите фризьори. 


Може ли линк към тези бои?  bouquet

# 577
  • София
  • Мнения: 1 887
Момичета, имат ли трайност течните кристали? Подариха ми на  BioOil, но на бутилчицата пише до 01.19, а опаковката е 100 мл.

# 578
  • Мнения: 5 175
Според мен отлагане на отнемането на връхчета е оправдано само ако не можете да посетите фризьор в момента. Нацъфтялата коса няма да порасне повече, мястото на цъфтежа дори се покачва нагоре и косъмът продължава да се цепи, поне такива са моите наблюдения.
Разбира се, ако просто искате да изчакате края на лятото поради почивки и плажове и след това да офрмите косата - ОК. Но ако не са такива обстоятелствата по-добре махнете цъфтежа.

Това е. Лятото ми се иска да е по-дълга, вързана е повечето време, съхне на воля. Като застудее вече ще я подстрижа и тогава сешоара ми става пръв приятел. Сега май е достатъчен само шампоан, забравям за балсамите и маските, просто няма смисъл. Само серумът, който Тайга ми препоръча ще потърся да пробвам.

# 579
  • Мнения: 36 175
Момичета, имат ли трайност течните кристали? Подариха ми на  BioOil, но на бутилчицата пише до 01.19, а опаковката е 100 мл.

ако не ти замирише гадно, ползвай ги спокойно
маслата са много по-малко от силиконите и другите неща вътре + мажеш само крайчетата на косата, не скалпа

# 580
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз лятото не се занимавам с косата, просто няма смисъл.
Тук освен топло е ужасно влажно и това най-много ми се отразява. Сешоар, маша и преса не мога да си представя да ползвам, а и дори да се реша, резултатите са твърде краткотрайни и не си го причинявам. Боядисване - само в корена. Косата съхне сама, ако ще излизам - нанасям стилизиращ продукт, навивам на кок и при пускането се сдобивам с вълни. През останалото време е вързана.
Сериозно подстригване - през септември и ставам редовна в салона до следващия юни. Така си живея от няколко години.

# 581
  • София
  • Мнения: 202
При мен при малко нацъфтяла коса ми помага олаплекс.

# 582
  • Мнения: 3 547
При мен при малко нацъфтяла коса ми помага олаплекс.

Да питам - на суха коса ли се нанся стъпка 1. Аз на влажна го нанесох, но тече и ми остана от дозата.
И втори въпрос - останалото от стъпка 1, вече разтворено с вода, мога ли да го ползвам след 5 дни например за втора серия на Олаплекс терапия?

# 583
  • София
  • Мнения: 202
На влажна коса, но подсушена с хавлия за да не тече. Не съм сигурна дали няма да е изветряло след като вече е смесено, но може да пробваш. Satisfied

# 584
  • Мнения: 3 547
Благодаря за отговора!
То косата ми става много странна от Дълбоко Почистващия Шампоан на Редкен - като полирана става и не поема като че ли нищо. Та може да я поизсуша повече следващия път и ще прибава стъпка 1 към разтвора да се опресни и да стане повече.

Общи условия

Активация на акаунт