Всичко за косата. Тема 5

  • 61 054
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 864
На мен не ми е ясно това препигментиране. Косата е доста червеникава да. Няма лилаво но ро пак леко бие на такова. Няма как да сложа нещо над 5 ца няма да стане нищо. Много благодаря за предложените цветове.Ще порагледам. Много ми изсуши тази червена боя. Идеята е да потъмня и да разредя боядисванията.


Ами много просто-няма да ти се получи шоколадов цвят, ако не махнеш лилавото. Не е типично червена коса според снимката поне, има си лилава жилка и тя няма да се махне, ако не се неутрализира.

# 556
  • Мнения: 18 597
Това го разбрах. Но не знам как да стане. Трябва при фризьор,а не съм убедена,че ще ме направят като хората тукашните.

# 557
  • Мнения: 427

Днес си купих от тази къна-черна и мисля да я пробвам в понеделник.Имате ли опит с нея?Дали ще ми покрие белите косми?
Преди време се бях намазала с кафяво, не помня шоколад ли беше или друго. Белите коси ги покрива, но един месец от главата ми тече  синьо- зелена вода. Изцапах сумати хавлии, не съм повторила, не ми харесва, а и не е никаква къна. Някаква гадна химия е.

# 558
  • Мнения: 1 395
Благодаря за отзивите!Ще си помисля до утре,и ще говоря и с фризьорката, и ще решим какво да правя!

# 559
  • Мнения: 864
Това го разбрах. Но не знам как да стане. Трябва при фризьор,а не съм убедена,че ще ме направят като хората тукашните.

Не е сложно, мога да ти кажа, ако желаеш. Можеш да препигментираш с диа лайт косата (и фризьорите я ползват за това) с нещо, което завършва на .3 (златен пигмент), но не .31 (златен пепелен, защото 1 е синьо и можеш да станеш мммм да кажем нежелан цвят : какво става като смесиш лилаво и синьо Wink ). Значи директно ти препоръчвам : 6.3 или 5.3 диа лайт на лорел профи боята. за 15-20 мин. с 6. вол. Измиваш с шампоан и по желание изсушаваш или процедираш на подсушена с кърпа коса с диа ричес.

След това с диа ричес(внимавай, две различни бои са и не се смесват по между си!!!): по-силната боя вече слагаш отгоре някое шоколадово, което най-добре също да има златно в него (5.35 е супер цвят, но ще излезе по-скоро като 4ка и е доста тъмен или пък 5.3 или пък ако искаш тъмно: 4.8 е тъмна мока с червеникав, ама не лилав, истинско червеникав-махагонов отенък на слънце). Оксидант 9 вол.

https://education.lorealprofessionnel.com.au/uploads/essentials/ … _Colour_Guide.pdf

Аз сама си препигментирах кичури (съвсем малки за проба направени) от 8-мо ниво русо и ги докарах до 5-ца без да ходя на фризьор и ако не бях пигментирала с рижаво, щях да стана зелена. :Д

Последна редакция: нд, 12 авг 2018, 19:41 от bananadana

# 560
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Номерата на оксидантите във "vol", според мен са: 10;20;30;40, което съответства на 3%, 6%, 9% и12%.
Боя с номер 6 и надолу няма смисъл да се ползва с по-висок от 6% оксидант. Аз дори 8-ца и 9-ка мажа със 6% оксидант, защото косата ми е светла и много лесно се изсветлява.

Препигментация или репигментация може да се направи само с боя, без оксидант. Взема се основен или златист цвят, а след 20-тина минути се нанася, без да се мие боя / желан цвят / + оксидант. Така ще е и по-щадящо за косата.

# 561
  • Мнения: 864
Номерата на оксидантите във "vol", според мен са: 10;20;30;40, което съответства на 3%, 6%, 9% и12%.
Боя с номер 6 и надолу няма смисъл да се ползва с по-висок от 6% оксидант. Аз дори 8-ца и 9-ка мажа със 6% оксидант, защото косата ми е светла и много лесно се изсветлява.

Препигментация или репигментация може да се направи само с боя, без оксидант. Взема се основен или златист цвят, а след 20-тина минути се нанася, без да се мие боя / желан цвят / + оксидант. Така ще е и по-щадящо за косата.

Да,  вела имат и такива кератинови пигменти без оксидант.  Намирам диа лайт обаче за по-дълготрайна от тези пигменти. Когато се чудех как точно да си препигментирам косата без да дам 160 евро за фризьор,  се консултирах с българската ми фризьорка и тя категорично ми препоръча диа лайт пред пигментите. За протокола и шварцкопф имат такива под формата на мус,  не са лоши.  Редкен шейдс ЕКЮ имат жестоки пигменти,  но се намират трудно и са доста скъпи.  Въпрос на избор.

За оксидатите не си права.  В гайда на лореал за фризьори изрично е посочен оксиданта за траен цвят: 9 за същото ниво или потъмняване,  6цата е само препигм и за глосинг или вкарване на рефлекси или пък за много ама много умряла коса.  Косата на Мис не е умряла,  изрусена слама,  затова 9ката ще доведе до по-траен и наситен резултат,  от който тя се нуждае поради силните бордо пигменти.  

П. С.  О и за номерата си в грешка.  Диаколор имат vol 6,9 и 15. Това са семи перманентни бои,  няма такава бира като 10 вол,  20!? Вол и камо ли 30... Това е за перманентно като иноа и за блийчинг.  Имам 6,9 и 15 вкъщи и изрично са с етикет "диа колор", не се ползват за други бои. 

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 11:06 от bananadana

# 562
  • Видин
  • Мнения: 288
Мис, страхотна коса и честита прическа!

Ето една морска от мен


На Джойко маската е вълшебна. Дори след морето и боядисване, косата е лъскава, мека и жива.

# 563
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446

bananadana - Ок, за оксиданта на Dia Light си права - не съм я пробвала тази боя. Сигурно е по-трайна. Hands V
Тогава предложените оксиданти са си съвсем добре.

Забравила съм да пиша, че прическата на Мис Каролин сега много ми харесва.

Къдрокоска, супер коса!

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Ау,Къдрокоска прелестна ти е косата,ето на това му се вика направо косище,разкошна отвсякъде! Че си и в любимата ми гама,цвета ти е убиец,поздравления,мацко.Purple HeartНаистина сякаш и на мен почна да ми харесва много повече къдрава коса,много по-красиво стои от правата поне според мен.

# 565
  • Мнения: 1 599

Днес си купих от тази къна-черна и мисля да я пробвам в понеделник.Имате ли опит с нея?Дали ще ми покрие белите косми?
Преди време се бях намазала с кафяво, не помня шоколад ли беше или друго. Белите коси ги покрива, но един месец от главата ми тече  синьо- зелена вода. Изцапах сумати хавлии, не съм повторила, не ми харесва, а и не е никаква къна. Някаква гадна химия е.


И аз използвах тази къна,сега чакам да падне всичко,то не че покри белите косми равномерно....и се чудя каква боя да си купя.Давайте идеи...нещо по -щадящо,много ми пада косата.Досега само къна съм ползвала и не знам към каква марка да се насоча.

# 566
  • Мнения: 864

Днес си купих от тази къна-черна и мисля да я пробвам в понеделник.Имате ли опит с нея?Дали ще ми покрие белите косми?
Преди време се бях намазала с кафяво, не помня шоколад ли беше или друго. Белите коси ги покрива, но един месец от главата ми тече  синьо- зелена вода. Изцапах сумати хавлии, не съм повторила, не ми харесва, а и не е никаква къна. Някаква гадна химия е.


И аз използвах тази къна,сега чакам да падне всичко,то не че покри белите косми равномерно....и се чудя каква боя да си купя.Давайте идеи...нещо по -щадящо,много ми пада косата.Досега само къна съм ползвала и не знам към каква марка да се насоча.

За бели коси-dia richesse на Лореал (профи боя, semi permanent) или colour touch plus Wella (пак профи, пак семи перм.). Покриват до 70% белите коси. Ако са чак толкова много белите-в корените Иноа на Лореал (профи, така де аз не препоръчвам на никого боите от супермаркета, правят косата ужасна и това си личи), а по дължините dia light или dia richesse.

# 567
  • Мнения: 1 395
Аз си взех пак боя и не употребих къната.

# 568
  • Мнения: 5 191
Има ли смисъл да се слагат маски, балсами на цъфтяща коса? Не, нали?

# 569
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Има серуми, които залепват връхчетата и те визуално изглеждат по-добре, но единствено това. Ако искаш малко да отложиш подстригването, стават, но иначе косъма в края му няма как да направят здрав и неизтънял.
За Ми Аманте се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт