С какво ви дразнят свекървите - тема 96

  • 54 062
  • 800
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 924
Ха и ние имаме лека драма с кошчетата и хартиите.
Мойта свекърва ми прави забележка да изхвърлям хартията в кошчето като съм у тях, а аз да ги  хвърля в тоалетната у нас.
Те са в къща, ние в апартамент.
Добре, че рядко си ходим на гости, ама винаги се дебнем Simple Smile
Тя си има основание, да не се запуши канализацията, а аз откачам като помириша и видя използвана тоалетна хартия. Много ме е гнус.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 006
Цитат на: ₪
[/quote
А осведомихте ли я, че във вашия дом така се прави? /т.е., че хартията се хвърля в т.чиния/ Или очаквате сама да се сети?
В интерес намистината не сме Simple Smile  Но предпочитам да избягвам такива дребни конфронтации, защото така или иначе се виждаме няколко пъти в годината. Но това не ми пречи пак да си се оплаквам. Grinning
Ами това не е конфронтация, а общуване. Жената явно е свикнала да хвъля в коша, което обикновено се прави, за да не се запушат тръбите. Едва ли обръща внимание колко т. х-я има в кошчето ви, т.е. че само тя хвърля там. Надали си навира носа вътре да брои хартийките. Ако й бяхте казали и тя си продължава - да мрънкаш, ама да не сте й казали нищо и да чакаш да се сети подобно нещо и да мрънкаш в това време на всички, но не и на нея, означава, че си драма куин.

# 32
  • Мнения: 2 814
Не е конфронтация да обясниш на свеки, че тоалетната хартия се поема от тоалетната и няма да се запуши някой канал. Пък от тук нататък тя да прави каквото иска, а ти продължавай да ходиш след нея да хвърляш кошчетата Blush .

# 33
  • Мнения: 2 288
Аз просто бих преместила кошчето в някоя стая по време на престоя. Така съм правила, когато ни гостуваха кумувете, е, много са ми близки, но млада майка, бушуващи хормони и ми беше адски неудобно да им кажа, звучи съранно, но тогава така се чувствах. Та, на втория ден прибрах кошчето и повече не го върнах.
Моята свекърва е втори ден тук и вече ме дразни, но днес е рожденничка та ще си трайкам и тайно се надявам следобед да си тръгне. Струва ми се, че се гласи за утре.
Уж да ми помага, но само нагнетява напрежение и откровено ми пречи. По 5 часа прекаврам скачена с помпата за кърма, а тодлъра ми само пиши от нея. Днес я води за ръка и й показва къде сай обувките, сочи й вратата и й казва "чао" придружено с въздушна целувка. Отвътре ме напира да се смея, защото е адски смешно, но ми е жал, че така се държи. Не знам как да накарам детето да я харесва.
Три пъти й обяснявам и показвам как да направи антурефлуксното мляко за добавка на бебето, а се натиска, че може и знае не ми обръща внимание, а после гледа, че хвърлям в мивката. Е, то остава цялото на буци. Много ми се иска да ме чува, когато й говоря, ама ...тц

# 34
  • Мнения: 239
Цитирам пост на
ViPBuNnY
от предната тема
Цитат
Re: С какво ви дразнят свекървите- 95
♥0 чт, 05 юли 2018, 07:58 #756
Скрит текст:
Към останалите които казвате че ще бъда по отровна от свеки - ами не,грешите.Аз съм отгледана от баща ми,майка ми не е била около мен,така че до някъде съм се възпитава и сама.Казах,че свеки се е жертвала за децата си(моят ММ не е единствено дете)ама вие не мислите че може да има и още нещо което да не искам да споделя тук и айдее почваме с обидите и нападките.Какво се е случило преди и за какво се е пожертвала свеки си е нейна работа,тя си го възприема така.Аз не смятам че детето ми и дай Боже в бъдеще още едно да си имаме ще са ми длъжни по някакъв начин като пораснат.
Моята работа като майка и основен родител е да си отгледам и възпитам децата,да им предам традиции и ценности.Като порасне малкият дали ще учи или ще работи и ще се ожени е личен негов избор.А пък каква жена ще ми докара вкъщи,пък изобщо не ме е грижа.Няма как да я видя през неговите очи.След като синът ми я е избрал,той ще спи с нея,той ще прави семейство с нея и в последствие ще си носи отговорностите след избора.Аз мога да се намеся единствено ако ме питат или помолят.Това което правят повечето свекърви със сигурност не бих го повторила,може да допусна и аз някоя грешка все пак сме хора,но баш като тези изцепки.....
2 неща в поса ти ме втрещиха:
1. "основен родител" - Защо ти се смяташ за основен родител? Моите разбирания са, че и двамата родители са еднакво родители /изключая случаи когато единия си зареже детето и т.н./. Това твоето ми звучи като оная свекърва или тъща беше  /не мога да се сетя и на кого беше/ дето била главната баба Satisfied. Как би се почувствала, ако бащата на детето ти, ти заяви, че той е оснавния родител? Някак си няма ли да се почувстваш малко тъпо и малко ненужна в семейството?
2. "каква жена щял да ти докара у вас синът ти" - От ей такова мислене и възпитание на момченца от малки, как 'един ден като доведяли жена в къщи' /да се разбира къщата на мама.... стават едни муньовци, които наистина нямат грам амбиция да живеят отделно и наистина влачат жените си при мама. После четем тези довлечени жени тук в темата.Hands Thumbsdown


1 Основен родител съм,защото ММ прекарва има няма по 10 часа седмично вкъщи с детето.Или е в командировка някъде или частна работа,за това основно възпитанието на детето е моя грижа.ММ като си е във вкъщи гледа повече да му угажда и забавлява,което е и нормално при положение че толкова време е далеч от вкъщи.Даже и сега го няма,извън Б-я е и ще си дойде в края на месеца....
2 Като казах да доведе жена вкъщи нямах предвид да живеят заедно с нас,а това какво момиче ще ми представи за своя сериозна приятелка,с която смята да си прекара живота.Далеч съм от идеята да живеем 4-5 човека под един покрив,а и то в нашият апартамент и няма място за толкова Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 4 351
Аз просто бих преместила кошчето в някоя стая по време на престоя. Така съм правила, когато ни гостуваха кумувете, е, много са ми близки, но млада майка, бушуващи хормони и ми беше адски неудобно да им кажа, звучи съранно, но тогава така се чувствах. Та, на втория ден прибрах кошчето и повече не го върнах.
Моята свекърва е втори ден тук и вече ме дразни, но днес е рожденничка та ще си трайкам и тайно се надявам следобед да си тръгне. Струва ми се, че се гласи за утре.
Уж да ми помага, но само нагнетява напрежение и откровено ми пречи. По 5 часа прекаврам скачена с помпата за кърма, а тодлъра ми само пиши от нея. Днес я води за ръка и й показва къде сай обувките, сочи й вратата и й казва "чао" придружено с въздушна целувка. Отвътре ме напира да се смея, защото е адски смешно, но ми е жал, че така се държи. Не знам как да накарам детето да я харесва.
Три пъти й обяснявам и показвам как да направи антурефлуксното мляко за добавка на бебето, а се натиска, че може и знае не ми обръща внимание, а после гледа, че хвърлям в мивката. Е, то остава цялото на буци. Много ми се иска да ме чува, когато й говоря, ама ...тц

Аз нищо не разбрах. Какво е тодлър? Защо показването и въздушната целувка да са смешни или дразнещи. Какво хвърляш в мивката и защо?
Сори, но не разбирам

# 36
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Цитирам пост на
ViPBuNnY
от предната тема
Цитат
Re: С какво ви дразнят свекървите- 95
♥0 чт, 05 юли 2018, 07:58 #756
Скрит текст:
Към останалите които казвате че ще бъда по отровна от свеки - ами не,грешите.Аз съм отгледана от баща ми,майка ми не е била около мен,така че до някъде съм се възпитава и сама.Казах,че свеки се е жертвала за децата си(моят ММ не е единствено дете)ама вие не мислите че може да има и още нещо което да не искам да споделя тук и айдее почваме с обидите и нападките.Какво се е случило преди и за какво се е пожертвала свеки си е нейна работа,тя си го възприема така.Аз не смятам че детето ми и дай Боже в бъдеще още едно да си имаме ще са ми длъжни по някакъв начин като пораснат.
Моята работа като майка и основен родител е да си отгледам и възпитам децата,да им предам традиции и ценности.Като порасне малкият дали ще учи или ще работи и ще се ожени е личен негов избор.А пък каква жена ще ми докара вкъщи,пък изобщо не ме е грижа.Няма как да я видя през неговите очи.След като синът ми я е избрал,той ще спи с нея,той ще прави семейство с нея и в последствие ще си носи отговорностите след избора.Аз мога да се намеся единствено ако ме питат или помолят.Това което правят повечето свекърви със сигурност не бих го повторила,може да допусна и аз някоя грешка все пак сме хора,но баш като тези изцепки.....
2 неща в поса ти ме втрещиха:
1. "основен родител" - Защо ти се смяташ за основен родител? Моите разбирания са, че и двамата родители са еднакво родители /изключая случаи когато единия си зареже детето и т.н./. Това твоето ми звучи като оная свекърва или тъща беше  /не мога да се сетя и на кого беше/ дето била главната баба Satisfied. Как би се почувствала, ако бащата на детето ти, ти заяви, че той е оснавния родител? Някак си няма ли да се почувстваш малко тъпо и малко ненужна в семейството?
2. "каква жена щял да ти докара у вас синът ти" - От ей такова мислене и възпитание на момченца от малки, как 'един ден като доведяли жена в къщи' /да се разбира къщата на мама.... стават едни муньовци, които наистина нямат грам амбиция да живеят отделно и наистина влачат жените си при мама. После четем тези довлечени жени тук в темата.Hands Thumbsdown

1 Основен родител съм,защото ММ прекарва има няма по 10 часа седмично вкъщи с детето.Или е в командировка някъде или частна работа,за това основно възпитанието на детето е моя грижа.ММ като си е във вкъщи гледа повече да му угажда и забавлява,което е и нормално при положение че толкова време е далеч от вкъщи.Даже и сега го няма,извън Б-я е и ще си дойде в края на месеца....
Скрит текст:
2 Като казах да доведе жена вкъщи нямах предвид да живеят заедно с нас,а това какво момиче ще ми представи за своя сериозна приятелка,с която смята да си прекара живота.Далеч съм от идеята да живеем 4-5 човека под един покрив,а и то в нашият апартамент и няма място за толкова Grinning

Лелеее  ooooh! По-ненормално мислене не бях срещала скоро doh Къде е главната баба да я запознаем с теб - тамън ще сте си си.
Не ми отговори обаче на въпросите:  Как би се почувствала, ако бащата на детето ти, ти заяви, че той е оснавния родител? Някак си няма ли да се почувстваш малко тъпо и малко ненужна в семейството? Thinking Thinking Thinking?

# 37
  • Мнения: 2 288
Светулчица, тодлър е дете, което е в перод между бебе и дете на възраст между 1г6м и 3г. Моето е на 1г10м, но тук във форума го научих това и го използвам за по-бързо изразяване.
Антирефлукно адаптирано мляко изхвърлям в мивката, защото има определена технология на правене и ако не се спазва, то остава на буци, не се разтваря, запушва биберона и бебето, което е на 2м, не може да го пие.
Каката, казва чао и посочва вратата на баба си, като с това й (и под ударение) показва, че не я иска у дома и я изпраща да си ходи. Един вид, взимай си обувките, излизай през вратата и чао. Просто не харесва баба си.
Използвала съм изразите, за да не пише дълги и обяснителни чаршафи. Извинете ме.

# 38
  • Мнения: 15 619
Оф! Ей тъй стават дрязгите и неразбориите и със свекървите. Кой е по- по-, че даже най-

# 39
  • Мнения: 9 196


Еййй,това Й за нищо го нямаш.Не само ти де,масова тенденция...С добри чувства-вземи си припомни малко граматиката.Тук се пише И.Сори,яко дразни и не се стърпях... Simple Smile

Ми, не, не се пише И, а се пише Ѝ.
Ако не знае къде е на клавиатурата, или ако просто я няма, по- нормално е да я замести с Й. Peace

Да,пише се с Ѝ ( И ударено)  .....Обаче като се сложи Й става съвсем друго.

Ти колко трябва да ти се обяснява, докато осъзнаеш най-накрая, че не всички клавиатури имат и, че и с ударение? И не се получава с никакви клавишни комбинации. Изобщо е плюс, че имат някаква кирилица. Колко пъти, в колко теми трябва да се коментира това?

# 40
  • Мнения: 1 379
Simple Smile Който не знае как да изпише ѝ-натискаш долу в ляво на клавиатурата Shift +клавиша за „ь“ .

Хайде със здраве.

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 14:40 от Zhani

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 704
Е, браво бе, толкова ли на някои не им сработва сивото вещество за да схванат, че вместо И с ударение някои ползваме Й? И ако го схващат къде точно им бърка, че толкова обяснения трябват?

# 42
  • Мнения: 4 871
Simple Smile Който не знае как да изпише ѝ-натискаш долу в ляво на клавиетурата Shift +клавиша за „ь“ .

Хайде със здраве.
А който не знае как се пише "клавиатура" да обърна внимание, че е с А

# 43
  • Мнения: 9 196
Simple Smile Който не знае как да изпише ѝ-натискаш долу в ляво на клавиетурата Shift +клавиша за „ь“ .

Хайде със здраве.

18 път, за бавните - НИКАКВИ клавишни комбинации не правят и с ударение на някои клавиатури. Никакви. Нула. Не съществуват.

Хайде, със мозък!

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839

Лелеее  ooooh! По-ненормално мислене не бях срещала скоро doh Къде е главната баба да я запознаем с теб - тамън ще сте си си.
Не ми отговори обаче на въпросите:  Как би се почувствала, ако бащата на детето ти, ти заяви, че той е оснавния родител? Някак си няма ли да се почувстваш малко тъпо и малко ненужна в семейството? Thinking Thinking Thinking?

Какво му е ненормалното да наречеш нещата с истинските им имена?
Разбира се, че до 2 години поне, основният родител е майката, а бащата е в готовност да бъде запознат и представен полека- лека на пишлемето.
Майката е 24 часа с малкото, а бащата 2 със зор през седмицата.
Ако беше обратното, той щеше да е основния за този времеви период.

Общи условия

Активация на акаунт