С какво ви дразнят свекървите - тема 96

  • 54 068
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 826
За първи път чувам, че само в чужбина е модерно да има кошче в банята/тоалетната!
Аз пък не мога да си представя да хвърля използвана тоалетната хартия в кошът в кухнята.
Сериозно ли допускаш, че някой може да прави такова нещо?

# 16
  • Мнения: 12 677
А бе, аз имам кошчета навсякъде - в тоалетната, във всяка стая. Ама жената не иска кошче в тоалетната и това е.

# 17
  • Мнения: 15 619
Някои предположения и доразвивания на кратки и прости ситуации ми оправят усмивката за деня.
Направо си представям как нечие богато въображение чертае пътя на използваната тоалетна хартия от гърнето... до кошчето под кухненската мивка.
С коя ръка я носи? Joy Ами при разстройство!? С двете ли?

# 18
  • athina
  • Мнения: 524
Миленака-вече много малко неща могат да ме учудят.
И аз, като Трещерица имам кошчета във всяка стая.
 В пълно право си е авторката да желае или не желае нещо в собственият си дом.
Реагирах на това, че е "мода от чужбина" да има кошче в банята.
Луна- радвам се, че съм успяла да ти оправя усмивката за деня!

# 19
  • Мнения: 15 619
Затова сме тук - за взаимопомощ. Grinning

# 20
  • Мнения: 9 196
Аз не хвърлям нищо в тоалетната и затова си имам специално кошче само за там. И не, защото съм в чужбина, и в България пак е така.

Сериозно ли още има хора, които си събират използвани хартийки в кошче?! Оправете си канализацията, не ползвайте вестници, 2018 година е, тоалетната хартия не задръства тоалетни по дяволите ...

# 21
  • Мнения: X
До колкото ми е известно, единствено за къщите, с изградена локална пречиствателна станция е проблем хвърлянето на тоалетна хартия в тоалетната. Не мисля обаче, че някоя от нас има такова съоръжение в дома си.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 006
Цитирам пост на
ViPBuNnY
от предната тема
Цитат
Re: С какво ви дразнят свекървите- 95
♥0 чт, 05 юли 2018, 07:58 #756
Скрит текст:
Към останалите които казвате че ще бъда по отровна от свеки - ами не,грешите.Аз съм отгледана от баща ми,майка ми не е била около мен,така че до някъде съм се възпитава и сама.Казах,че свеки се е жертвала за децата си(моят ММ не е единствено дете)ама вие не мислите че може да има и още нещо което да не искам да споделя тук и айдее почваме с обидите и нападките.Какво се е случило преди и за какво се е пожертвала свеки си е нейна работа,тя си го възприема така.Аз не смятам че детето ми и дай Боже в бъдеще още едно да си имаме ще са ми длъжни по някакъв начин като пораснат.
Моята работа като майка и основен родител е да си отгледам и възпитам децата,да им предам традиции и ценности.Като порасне малкият дали ще учи или ще работи и ще се ожени е личен негов избор.А пък каква жена ще ми докара вкъщи,пък изобщо не ме е грижа.Няма как да я видя през неговите очи.След като синът ми я е избрал,той ще спи с нея,той ще прави семейство с нея и в последствие ще си носи отговорностите след избора.Аз мога да се намеся единствено ако ме питат или помолят.Това което правят повечето свекърви със сигурност не бих го повторила,може да допусна и аз някоя грешка все пак сме хора,но баш като тези изцепки.....
2 неща в поса ти ме втрещиха:
1. "основен родител" - Защо ти се смяташ за основен родител? Моите разбирания са, че и двамата родители са еднакво родители /изключая случаи когато единия си зареже детето и т.н./. Това твоето ми звучи като оная свекърва или тъща беше  /не мога да се сетя и на кого беше/ дето била главната баба Satisfied. Как би се почувствала, ако бащата на детето ти, ти заяви, че той е оснавния родител? Някак си няма ли да се почувстваш малко тъпо и малко ненужна в семейството?
2. "каква жена щял да ти докара у вас синът ти" - От ей такова мислене и възпитание на момченца от малки, как 'един ден като доведяли жена в къщи' /да се разбира къщата на мама.... стават едни муньовци, които наистина нямат грам амбиция да живеят отделно и наистина влачат жените си при мама. После четем тези довлечени жени тук в темата.Hands Thumbsdown

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839
До колкото ми е известно, единствено за къщите, с изградена локална пречиствателна станция е проблем хвърлянето на тоалетна хартия в тоалетната. Не мисля обаче, че някоя от нас има такова съоръжение в дома си.


Ми, изгребните ями с преливник са своего рода " локална пречиствателна станция от стар тип" Mr. Green
Аз съм с такава на село.
И не, за съжаление, не е препоръчително да си пускам тоалетната хартия в тоалетната чиния, защото отходната тръба излиза 16 метра извън къщата и въпреки добрата денивелация, и 2 ревизии, не съм сигурна дали няма неорганичния отпадък да се запъне някъде и да ми направи проблем.

# 24
# 25
  • Мнения: 15 619
Скрит текст:
[img width= height=]https://lh3.googleusercontent.com/-EiNeiLIGKgg/W0DEs9sXteI/AAAAAAAAIrU/KI0XNzHKPGwZ3Qq3gljz3BcXkN_KQPIxACJoC/w530-h627-n-rw/media-share-0-02-04-2614520541fdcc121c3ea8325007ade28128e1145f16cb2b6028d9e7f41c99d0-960d463a-8962-4c35-bd79-7d3bed8210d8.jpg[/img]
Което си е вярно, вярно си е.  Joy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 14
Аз се включвам в темата, съчетавйки темата за кошчетата и дразнещите свекърви с това, че моята винаги като дойде на гости за няколко дни и си хвърля тоалетната хартия в кошчето Joy Нямам нищо против хората, които правят така, но моето кошче е от възможно най-миниатюрните, използвам го за косми, когато си реша косата, от сифоните и т. н или превръзки. Тя като дойде го изхвърлям по 2 пъти на ден, защото се пълни от 3 хартийки. И виждайки че никой от нас не го прави, само тя, пак не  разбирам какво ѝ пречи просто да я пусне в тоалетната чиния:grinning:Joy Е, все пак да са живи и здрави, няма да се променят Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз се включвам в темата, съчетавйки темата за кошчетата и дразнещите свекърви с това, че моята винаги като дойде на гости за няколко дни и си хвърля тоалетната хартия в кошчето Joy Нямам нищо против хората, които правят така, но моето кошче е от възможно най-миниатюрните, използвам го за косми, когато си реша косата, от сифоните и т. н или превръзки. Тя като дойде го изхвърлям по 2 пъти на ден, защото се пълни от 3 хартийки. И виждайки че никой от нас не го прави, само тя, пак не  разбирам какво ѝ пречи просто да я пусне в тоалетната чиния:grinning:Joy Е, все пак да са живи и здрави, няма да се променят Hug

А осведомихте ли я, че във вашия дом така се прави? /т.е., че хартията се хвърля в т.чиния/ Или очаквате сама да се сети?

# 28
  • София
  • Мнения: 24 839
Навик, станал втора природа Mr. Green
Много е натоварващо като си се родил и израсъл с един начин, практикуван милиони пъти и изведнъж да преминеш на друг.
Колкото и да внимаваш, че и надпис да си сложиш, пак секунда невнимание и си объркал новия ред. Joy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 14
Цитат на: ₪
[/quote
А осведомихте ли я, че във вашия дом така се прави? /т.е., че хартията се хвърля в т.чиния/ Или очаквате сама да се сети?
В интерес намистината не сме Simple Smile  Но предпочитам да избягвам такива дребни конфронтации, защото така или иначе се виждаме няколко пъти в годината. Но това не ми пречи пак да си се оплаквам. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт