Оставяте ли бебето/детето при бабите?

  • 24 822
  • 329
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 35 200
Моята свекърва почина малко след като се роди синът ни. Но едва ли щеше да ми е спокойно да ѝ го оставям.
Но майка ми е второто ми аз. Даже е много по- изпълненителна от мен. Отначало дори ме питаше много елементарни неща " да му дам ли биберона?", " Да го взема ли?". Сега обаче е много по- уверена и спокойна с него. А как му угажда.... Малееее.... Ама и той не е тъп Wink усеща Wink

# 151
  • София
  • Мнения: 4 884
моята нищо лошо не е правила и пак не ме кефи Simple SmileSimple Smile свекърва, кво да я правиш. да се търпим и да си имаме уважението, и до там. но не са лесни тези отношения, дори без да няма конфликт. Аз не обичам чуждите хора, а особено чужд човек около детето ми, трудно ми е, нищо , че е майка на мъжа ми и той е много привързан към нея. да си гледа своя син, с моя да не се занимава.  моят мъж все това ми повтаря "ти си майката, твоето мнение е важно" и това ми помогна да се почувствам по-уверено. Но първия път като бяхме при неговите направо щях да се побъркам като ми вземаше детето ей така без да ме попита или да се съобрази. Бебетата не са за свекърви. Вече голямото дете -- ок, но бебетата са си за майките, и в краен случай -- техните майки. Не е справедливо, но...

Последните ти две изречения са потресаващи, не знам дали имаш момче или момиче, но ти пожелавам да имаш момче, да станеш свекърва някой ден и тогава доста ще преосмислиш казаното тук.

# 152
  • София
  • Мнения: 11 802
Аз само явно не съм у ред, ама за мен беше такъв кеф да я гледам свека как се радва на детето и да я гледам как го гушка. След като родих прекара една седмица в нас и с радост и го оставях за няколко часа за да поспя аз. Това е майката на моя мъж и ако аз не я уважавам няма как той моята да уважи. Даже я защитавам пред мъжа ми, комбина сме си 😊.

# 153
  • Мнения: 444
Моята дъщеря много иска да ходи при свекито- всяка седмица се купуват играчки като отиде там, яде се сладко, Макдоналдс, ходят на "разходка" в мола и в Хиполенд или в Джъмбо... Как няма да иска... И в един момент като реша да не я оставям и да проверя ината на свекървата като просто си пасувам и не се обаждам, започва малката да ми дудне, кога ще ходи, защо не ходи и т.н. Така бях направила след последния фрапантен случай , когато отново ми се разсърди- издържа 2 седмици и накара свекър ми да ми се обади да я водя. Малко нередно ми се вижда да си давам детето на някой, на който съм толкова черна , защото си позволявам да изразя мнение как искам да се гледа.
И за да онагледя ще споделя последно за какво ми се сърди- тогава бабата на мъжа ми беше жива, но доста болна и трудно подвижна. Имаше тоалетен стол жената... И отиваме да я видим със свеки и малката. При което малката се мята на тоя стол супер весела, а аз изтръпнах. Развиках се на детето да слиза от там. После тя ми разказа как баба й я ВОЗИЛА на този стол и било много весело. Обадих се на всеки като се прибрахме да й кажа, че това не е атракцион за малки деца, а тя ми каза че го чистила с доместос и не знам какво. И пак беше сърдита накрая, че съм й направила забележка... Читаво ли ви звучи? Аз ли нещо не съм в ред или...

# 154
  • София
  • Мнения: 18 804
Не ги оставям.Свекърва ми собствените си деца не е гледала и няма грам подход.Синът ми искаше и питаше като малък вече разбра и не иска да ходи при нея.Тя все е заета все не може все ще пътува.Отделно е супер интригантка и клюкарка .
Отделно не се съобразява с начина на хранене на детето и само боклуци му купува.

# 155
  • Мнения: 6 015
Brainbug, това, че ти не се разбираш със свекърва си и не я харесваш, не означава, че трябва да лишаваш детето си от време с тях, особено ако имат желание и двете страни да го прекарват съвместно.

# 156
  • Мнения: 1 000
И моята свекърва очаква да й давам оставям бебето (4м е) . Всеки път обаче като останат двете малката изпада в истерия и не мога да си обясня какво я провокира чак толкова. Кърмаче е и вероятно заради това е така привързана. Не искам да я оставям честно казано, но и на мен постоянно ми се обяснява как трябвало и как да му мисля след време какво щяло да е. Като порасне със сигурност ще я давам на свекърите - много пътуват и не искам да си лишавам детето от това, но за сега само няколко пъти за час два са я гледали, но много ми досажда свекето .

Дъщеря ми беше така със свекървата. Буквално в истерия изпадаше. Никога не съм й го причинявала и не съм я оставяла, пък да си говорят колкото искат. Няма как да стане като я виждам, че плаче и не се чувства ОК. Свикна с нея след година-година и половина. "Трябва" да си оставяш плачещото дете на някого, с когото очевидно не му е комфортно за мен е абсурдно твърдение Simple Smile

# 157
  • Мнения: 12 695
Моито се сетиха за внучката, когато беше на 3 години . Ми детето не е свикнало с тях.

# 158
  • Мнения: 444
Brainbug, това, че ти не се разбираш със свекърва си и не я харесваш, не означава, че трябва да лишаваш детето си от време с тях, особено ако имат желание и двете страни да го прекарват съвместно.

Наясно съм с това, поради тази причина продължавам да я оставям въпреки всички простотии, сръдни и кофти отношение към мен. А също и за да не поставям мъжа ми между чука и наковалнята... Просто ми се иска да имам право на някакви претенции какво да не се прави когато детето ми е там. Защото е МОЕ дете. Simple Smile

# 159
  • Мнения: 15 941
Изобщо не мога да си представя да не понасям човек, който никога нищо не ми е направил и дори има желание да ми помага с децата. Та това е майката на съпруга ми - тя го е родила, отгледала и възпитала така, че той да е прекрасен съпруг и баща на нашите деца. Ако е някаква гад разбирам, но ако се държи добре.....
Както и да е - аз явно имам друго виждане за нещата, но съм благодарна на всяка помощ от моята свекърва. Ето, сега в петък малката /на 5 г./ отива при нея за 10 дни и от сега вече мрънка, и няма търпение да отиде. Баткото ни отива на лагер за 7 дни, а ние с ММ ще скочим само двамата за няколко дни до морето. Добре, че са бабите, та да можем два пъти в годината да си позволяваме по няколко дни почивка само за нас - да се прибираме късно, да се разхождаме, да ходим по заведения и т.н. Все пак и ние сме хора, и имаме нужда да си се порадваме един на друг, и да прекараме няколко дни сами  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 086
ХОРАТА сме раzлични. аz НИКОГА не съм имала нещо против свекърва си абстрактно. неутрална ми е. но za мен е чужд човек и ми е неприятно да ми пипа бебето. това все пак е бебе и природата така е направила нещата. а майка ми ми е най-блиzКИЯТ човек и ми е повече от приятно тя да е с детето ми. свекърва ще бъда живот и zдраве, нямам страхове по въпроса. тeezИ неща са напълно естествени и природни. свекървата не е майка, а снахата не е щерка. има си дъщеря на 30 и кусур,  да ражда тя. аэ няма да се насилвам да харесвам когото и да е.

# 161
  • Мнения: 15 941
За теб е ясно, че е чужд човек. А за съпруга ти, който е баща на твоето дете каква е? И колко дълго мислиш, че ще му е приятно това твое отношение към майка му, която, както казваш ти се държи добре и нищо лошо не е направила към теб?
Подчертавам, че не те съдя - просто се опитвам да ти покажа и чужда гледна точка

# 162
  • София
  • Мнения: 4 884
Демек майка ти е по-баба на внучето, защото ти е майка, а свекървата е с второстепенна роля, защото е майка на башата на детето. Логика ли бе да го опишеш...Да пази Господ от такива снахи.

# 163
  • София
  • Мнения: 11 802
За теб е ясно, че е чужд човек. А за съпруга ти, който е баща на твоето дете каква е? И колко дълго мислиш, че ще му е приятно това твое отношение към майка му, която, както казваш ти се държи добре и нищо лошо не е направила към теб?
Подчертавам, че не те съдя - просто се опитвам да ти покажа и чужда гледна точка

a баш?  Не го разбирам това... вярно че жените си имат кусури, все пак са в критическа, изморени, с други виждания, ама са живи хора и се радват на децата, ама щото мен ми е скимнало няма да ги давам. И между другото майка ми хич не ме слуша за гледане на детето. Вчера ми казва ракия да му дам че кашля... Свека пък ония ден искаше разрешение да му даде сладолед... някак везните към свека накланят като по-разбрана. А за справка, нейните 3 деца от бебета са отгледани от баби и дядовци... всички я майтапат че своите не е гледала толкова добре колкото внучето

# 164
  • Мнения: 12 695
Много снахи са такива. Радвам се, че ви има и вас, нормалните.   

Общи условия

Активация на акаунт