За царевичните пръчици

  • 7 742
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Само да кажа нещо, което всички бъркат - НЕ СА ПЪРЖЕНИ

Може, може, но защо са толкова ужасно мазни тогава?  Thinking

При овкусяването ги поръсват с мазнина.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Юлинга,и аз се чувствам така.Калоян до скоро не искаше да слага нищо в устата си и всички майки навън се надпреварваха да му бутат разни боклуци в устата,"за да прояде детето,че вече е голям".Ауу,как съм се карала с такива.Щом техните се тъпчат постоянно и моето трябва да яде с тях.Аз прасе не отглеждам  да яде каквото и когато му дадат.Ще яде каквото аз му дам NaughtyИ преценя,че е полезно за него,или поне не вреди.

Иначе му давам солети,бисквити и крекери.Тях много ги харесва,но пак всичко е с мярка.Не може да изяде едно пакетче солети и после да искаш да яде детето на обяд.Просто не става.

Против съм всякакви пръчици,чипсове и снаксове.В къщи такива неща не се купуват и не се ядат.За шоколада съм се изказвала много пъти-категорично съм решила поне докато мога да го държа далече от него.На моята кумица детето няма предни резци на 3 годинки заради следкишите и школада #Cussing out

# 17
  • Мнения: 3 042
Двам царевични пръчици, защото така го залъгвам, когато сме на вън, предимно докато съм седнала някъде да пия кафе. Понякога и докато се вози в количката също си иска.
Имаше един период, когато още не дъвчеше много добре и солети не му давах, а бисквита не искаше, а и сега им се мръщи понякога.
Сега му давам царевични пръчки, солети, вчера му купих гризини и тях си хапна с удоволствие. Няма какво друго да му дам докато сме навън.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Аз пък винаги съм се чудила на истерията покрай тези прословути царевични пръчки  Crazy. За мен това си е живо втеляване и толкова  ooooh!.
Давам пръчки почти всеки ден, за да я залъжа, докато си пия кафето примерно. Сега сигурно много добросъвестни майки ще скочат- Ау, ма тая си пие кафето и тъпче детето с боклуци  #Cussing out. Да, и то с чиста съвест го тъпча. Силия изяжда максимум десетина пръчки. Никак не ми се цапа, а й много забавно и приятно да си гризка. Никога не си е разваляла яденето със зрънчо, солети или кроасанче ( защото това са занимавките, които мъкна в чантата). И защо да не си спечеля десетина минути спокойствие?! Да не би да й давам отрова, че да ми е криво или болно?!
Честно, напълно излишно изтрясквате покрай тъпите зрънчовци. И дали ще е крекер, сухар или царевична пръчка, посочете ми разликата  Peace
И последно- не мисля, че са пържени.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Не става дума толкова за това, полезни ли са или вредни.Не съм се втелясала.Разбира се,че бих я залъгала и аз за 10 мин почивка или кафенце. Mr. Green
Интересно ми е защо някои майки много държат да пъхат непрекъсанато в устата на детето ми неща,за които аз многократно съм показала,че по една или друга причина не искам да яде.И как трябва да се държа аз в този случай?
Някой може ли да ми обясни също и защо едно дете,което е закусило добре и което ще обядва добре, трябва през останалото време да дъвче непрекъснато нещо,особено пък докато си играе?Интересно ми е. newsm78

# 20
  • Мнения: 2 885
Подкрепям мнението на мама ками. Не знам дали е втелясване или не, но за мен ако мога да спестя нещо, не ми пречи да го правя...Дори и да е за сметка на времето ми за кафе.
За онези двата родители, които споменах вчера в парк Заимов. Днес пак бяхме заедно, но само с бащата.
Бяхме седнали в градината на ресторант "Добро". За малката бе поръчано порция пържени картофи и сок Капи. Какъв е извода - родителите ги дават, а не че децата ги искат или гледат от другите.
Родителите с това се хранят, майката не готви. Детето се храни от МакДоналдс, KFC, снакс, чипс и прочие.
Зависи си от родителя..........мдам. Въпрос на възпитание. newsm78

# 21
  • Мнения: 4 392
yulinga ,не си единствената,която се коси за това! Peace
Нали знаеш:Разни хора-разни идеали.



ПРОТИВ  снаксове,чипс и прочие съм,защото:
-приучават към предпочитане на фастфууд
-водят до затлъстяване
-няма нищо полезно в тях
-да не говорим,че има сума ти вредни(Хайде да го кажем излишни неща,да не" разлайваме кучетата"
-особено чипса и подобните му картофени изделия съдържат канцерогенното вещество акриламид
-в момента не се сещам друго,но и това не е малко Mr. Green

здравословна алтернатива>нарязани на  пръчици зеленчуци(пиперки,краставици,моркови и други) или пресни плодове Peace

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 12:41 от Amarena

# 22
  • Мнения: 7 803
и аz това се чудя, zащо нон стоп трябва да дъвчат нещо ? тук няма царевични пръчици, но плюскат гевреци  Sick като се опитат да дават и на моите /zадължително питат, въzпитанието е друго явно/ каzвам, че не са zахранени с глутен и приключвам.

# 23
  • Мнения: 14 654
не гласувах с нито една опция , защото моето дете никога не е обичало царевични пръчици или зрънчо или чипс . не му забранявам да яде , но той така или иначе няма желание , а пък насила нямада го карам да яде боклуци

# 24
  • Мнения: 5 299
Dawam всеки ден, докато сме на разходка бе з никакви угризения. Ако се появи друго дете около мен в това време, първо питам майката дали МОЖЕ да му дам.

# 25
  • Мнения: 5 577
Гледам да не прекалявам, но давам.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 222
Иво прескочи фазата с дъвченето на солети и бисквити. Реших, че няма да му давам такива неща. Солети досега не съм купувала, а бисквити-само веднъж, и то защото мислех, че ще яде кисело мляко с бисквити. Да, ама не. И така даже не ги поиска. Черпили са го по понякога със солети-до скоро изобщо не ги ядеше. Напоследък е изгризал няколко. Чипс, снакс-такова пък още не е опитвал.
Виж-зрънчовци хапва понякога. Когато още седеше в количката се е случвало да му бутна един пакет в ръцете, ако спешно трябва да стигна от точка "А" до точка "Б". Така си гарантирах, че ще седи в количката и няма да иска да слиза и да хваща неизвестни посоки.
Напоследък зрънчовци купувам веднъж на 2 седмици сигурно, и то ако около нас има други деца, които също ядат. Тъпо ми е моето дете да обикаля като сираче и да бърничка в пакетите на децата, все едно не мога да отделя 20 или 30 стотинки да купя и аз. Но изяжда има-няма 5-6 пръчки и приключва.
Чудя се как да гласувам newsm78

# 27
  • Мнения: 723
Само да кажа нещо, което всички бъркат - НЕ СА ПЪРЖЕНИ.

Аз давам понякога за разнообразие, за глезотийка и т.н Не пречи на храненето - това би значело да не давам солети, плод и т.н извън храненията - няма такова нещо, поглезваме се от време, все пак е дете и малко щърволинки не са кой знае каква беда.

А на мен пък ми омръзна с това псевдо здравословно хрнене - това не, онова не, а то няма нещо, което да не съдържа консерванти, оцветители, добавки и т.н поне малко. Ако се спрем на плодове и зеленчуци - оле майко - е там колко нитрати и чудеса имааа ooooh!

Не прекалявам в нищо, Ния мина на кисело мляко на 7м., захранена е относително рано, давам забранени неща понякога и мога да кажа, че расте здраво и будно дете, което за три месеца на ясла е отсъствало три дни заради зъби. 

 newsm10 Последните три абзаца все едно съм ги написала аз, даже ако аз ги пишех, нямаше да успея толкова точно да си изразя мислите  Laughing .
Само моля те ми кажи, сигурна ли си, че не са пържени? Толкова се зарадвах като го прочетох, че чак не ми се вярва. Отвсякъде чувам, че са пържени и нямам идея как мога да проверя така ли е.  newsm78

# 28
  • Мнения: 4 392
и аz това се чудя, zащо нон стоп трябва да дъвчат нещо ? тук няма царевични пръчици, но плюскат гевреци  Sick като се опитат да дават и на моите /zадължително питат, въzпитанието е друго явно/ каzвам, че не са zахранени с глутен и приключвам.

Да не са от онези брецели  с едрата сол отгоре(Но пък нея поне можеш да я изстържеш Wink),които ги приготвят със сапунка?
Не ,че не са вкусни,де... Embarassed

# 29
  • Мнения: 1 446
Само да кажа нещо, което всички бъркат - НЕ СА ПЪРЖЕНИ.  Правят се от царевично брашно пръчици, които минават за много кратко през пещ на много висока температура, където "избухват" и после се овкусяват. Не са толкова вредни, колкотосе считат, естествено не става въпрос да се прекалява с тях.

Аз давам понякога за разнообразие, за глезотийка и т.н Не пречи на храненето - това би значело да не давам солети, плод и т.н извън храненията - няма такова нещо, поглезваме се от време, все пак е дете и малко щърволинки не са кой знае каква беда.

А на мен пък ми омръзна с това псевдо здравословно хрнене - това не, онова не, а то няма нещо, което да не съдържа консерванти, оцветители, добавки и т.н поне малко. Ако се спрем на плодове и зеленчуци - оле майко - е там колко нитрати и чудеса имааа ooooh!

Не прекалявам в нищо, Ния мина на кисело мляко на 7м., захранена е относително рано, давам забранени неща понякога и мога да кажа, че расте здраво и будно дете, което за три месеца на ясла е отсъствало три дни заради зъби. 
Напълно подкрепям.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт