Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Здравейте момичета! Предстой ми конизация .. доколкото разбирам е важна хистологията след това! Но понеже зная само , че имам ЧПВ16 и атипични клетки (изменения) .. означава ли , че имам тежка форма на ЦИН ? Притеснена съм, тъй като нямам все още деца .. моля ви споделете какво точно е това .. и какво следва след конизация  ? Бъдете здрави!

# 16
  • Мнения: 206
Здравейте момичета! Предстой ми конизация .. доколкото разбирам е важна хистологията след това! Но понеже зная само , че имам ЧПВ16 и атипични клетки (изменения) .. означава ли , че имам тежка форма на ЦИН ? Притеснена съм, тъй като нямам все още деца .. моля ви споделете какво точно е това .. и какво следва след конизация  ? Бъдете здрави!
Конизацията не е страшна и няма от какво да се притесняваш, и да резултатът от хистологията след нея е най-важен!
Как се стигна до конизаця при теб.. Биопсия правена ли ти е и какво показа резултата от хистологията...???
Питаш при наличието на атипични клетки  и ХПВ 16 дали имаш тежка форма на ЦИН... Еми ако ти е направена биопсия резултата показва каква форма на ЦИН имаш!
Притесняваш се от това, че не си раждала... Еми недей, много конизирани жени износват децата си, включително моя позната!
Успокой се... Пак казвам, самата конизация  не е страшна, важен е резултата след нея!
Живот и здраве да мине известно време след нея ще си износиш бебче... Желая ти го от сърце... Успех от мен! ✌🍀

# 17
  • Мнения: 52
Лично аз имам бременност и нормално раждане след конизация. Някой беше писал, че раждането е секцио, но аз родих нормално

# 18
  • София
  • Мнения: 11 987
Яница, стискам палци да постигнеш добро здраве по най-щадящия начин.

# 19
  • Мнения: 191
Запис. Успех на всички в новата тема! 🤗

# 20
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета! Преди време и на мен ми откриха раничка на шийката на матката. В изследването пише "ендометриум 7мм" Гинекологът ми каза, че няма повод за притеснение и не може да се нарече точно раничка и не подлежи на лечение засега, защото е много малка. Каза обаче да се следя редовно. Все пак в мен остава едно притеснение и постоянно си мисля, че може да нарасне или да стане по-лошо. За това  мисля да отида за второ мнение и при друг лекар. Искам да ви попитам на колко време е добре да се ходи на профилактичен преглед при подобен проблем и може ли да се направи нещо за превенция на нарастването й?

Знам, че много жени страдат от проблеми, свързани с маточната шийка. Излезе ми реклама във фейсбук за  безплатно задаване на въпроси към д-р Бойко Димитров, който знам, че е много добър в лазерното лечение на такива ранички. Слагам линк, за да съм в помощ на тези, които са в сходно на моето положение: https://www.facebook.com/events/486570381799580/.

Успех на всички!

# 21
  • Мнения: 4 872
fifi2525, ендометриума е лигавицата на матката. Иначе честотата на профилактичните прегледи се определя по-скоро от резултата на цитонамазката.

Пп: Благодаря за темата и само хубави резултати на всички!

# 22
  • Мнения: X
Sign Exclamation Моля, не пишете "запис", точка, запетая, всевъзможни препинателни знаци и картинки, а ползвайте бутон (стара версия на сайта) / (нова версия на сайта), докато има какво да напишете.Sign Exclamation

# 23
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте,

след като ми излезе 3А от цитонамазката отидох на колпоскопия. Резултатът от биопсията е : "Сквамозен полип и папиломатозен сквамозен епител". Док каза, че не е много добре и ще го махне с ел. бримка след цикъла и чак тогава да изследвам ЧПВ, защото пише, че има.
Колко сериозен е този резултат, защото хич не я попитах?
Пих флажил и вибромицин 7 дена, докато чакам резултата от биопсията.

# 24
  • Мнения: 4 087
И за какво по-точно го пи този антибиотик, като ЧПВ е вирус......ама тея лекари верно са шест за пет.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И за какво по-точно го пи този антибиотик, като ЧПВ е вирус......ама тея лекари верно са шест за пет.
Защото понякога се налага. Нещата не са толкова само черно и бяло.
Колкото и много да четем има неща, които не знаем. Не бива толкова категорично да се изказваме.
То и за обикновен вирус не се пие АБ, обаче като нещата стигнат до бронхит, пневмония и други се пие... та...  Peace
Не се заяждам, с добри чувства го пиша. Просто това, че има HPV не значи, че няма нужда от АБ, поне не винаги.

# 26
  • Мнения: 4 087
Питай патило......
За гърло като се проточи дълго, дават антибиотик за да покрият бактериална инфекция, макар че аз никога не го пия, ако нямам микробиология. Същото ще се науча и за отдолу, щото фактите говорят как се втасах буквално заради това.

# 27
  • Мнения: 4 872
На мнението на Мон съм. Възпаление се лекува с широкоспектърен АБ, докато стане ясно ,какъв е точно причинителя. Това не само при гинекологични проблеми, а навсякъде. Грешно-вярно, като има проблем разчитаме на лекари и трябва да им се доверяваме.

# 28
  • Мнения: 4 087
е то е ясно какъв е, нали писаха HPV....Нито виждам да са и пуснали микробиология, нито посявка нито нищо, директно антибиотик. Да напомням ли до какво доведе при мен една такава "стандартна" противовъзпалителна терапия, без да е базирана на никакви изследвания.

Можеше да и вземе от шийката намазка и да я пусне за днк и за микробиология, резултатите щяха да са ясни за 5 дни....той директно антибиотик.

# 29
  • София
  • Мнения: 232
Момичета, не ме притеснява толкова антибиотика. Исках мнение от вас, просто за резултата от биопсията, да споделите, ако знаете, за какво точно образувание става дума.
Но, за да си отговорите на вашите въпроси, ето ситуацията: подготвях се за инсеминация. Микробиологията (от еякулат) на ММ е чиста, но пък на моята пишеше, че има "малко candida kefyr". В последствие излезе и цитонамазката с 3А и наличие на ЧПВ, който, както вече споменах ще се изследва за типовете му след премахване на сквамозните му там работи.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт