Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 044
Благодаря за информацията, Борито!
Кога ти направиха процедурата- веднага след свършване на цикъла ли?
На мен искат да ми я правят на 28.08, малко преди да ми започне новия...

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Здравейте, не съм сигурна къде да пиша за моите притеснения, но се надявам тук да получа коментари и съвети.
Скрит текст:
Трета година се лекувам от Кандида, може би някои са чели перипетиите ми. От 6 месеца нямам, но нещата не приключиха. От м.май, МБ излезе със стрептококи - пих Левофлоксацин. Допълнително се предписах пробиотик, витамин Б,С, Лактобацили, защото според лекарката нямало нужда...м.06 отново МБ със стрептококи и Кандида Глабрата този път. Лечение с антибиотик Амоксиклав и Макмирор. Аз продължих да си пия допълнително пробиотик, витамин Б и С, както и слагах лактобацили. М. 08 се влоших - всички екстри плюс парене и често уриниране. Отидох при друга докторка. МБ излезе - стрептококи гр. В + Е.коли. Микроскопския препарар пише: паваж от грам-позитивни коки, полиморфни бактерии, clue cell, липсват лактобацили, оскъдна левкоцитна инфилтрация, микроскопски данни за силно изразена бактериална вагиноза. Вместо да се оправям, по зле ставам. Изписаха ми Панцеф, Омни биотик 6 и Цитростоп. От четенето на листовките ми се струва, че лекуваме най-вече Е.коли. Как ще се махнат тези стрептококи така? А от пиенето на антибиотик да не се появи пак Кандида? Нямам нищо противогъбично и това ме притеснява. Не ми изписаха ваг. глобули, а си мисля че трябва,но не съм лекар... Този омни 6 е доста скъп, някой пил ли го е? Явно на него се разчита да възстанови нормалната среда и лактобацили. Изпитвам огромен страх дали е правилно лечението ми? Искам просто да се доверя на лекаря и да знам че всичко ще е наред, но...за сега не става точно така. Моля за съвети,ако някой има повече опит и знание как да излезна от всички това, защото психически и финансово издържам много трудно. Предварително благодаря.
Леле, как са успели да ти сътворят това? В момента лечението ми се струва правилно. Е.коли, ако не са замърсяване не са добра находка. След като изпиеш АБ, пусни нова МБ. Ако е чиста започни вагинални лактобацили. Gardnerella vaginalis ще я борите с пробиотиците. По принцип изписват вагинални пробиотици, за да възстановят полезните бактерии и така да подпомогнат лечението. Но се слагат след приключване на АБ. Всеки следващ АБ показва неумението на лекаря да се справи. И защо изобщо са лекувани тия стрептококи. В много високи микробни числа ли бяха? При една проста БВ, всяка патогенна за влагалището бактерия дава растеж. Т.е. средата не работи и дава карт бланш на какви ли не бактерии да си се множат. Стафилокок имаш по кожата, е.коли е по съседство /и това си е нормално/. Ако нямаше БВ и имаше лактобацили, нито едното нямаше да ти докара беля.  И това няма да спре, докато не се коригира БВ. Обаче всеки следващ АБ, прави точно обратното - задълбочава БВ. ...
При таз картинка лично аз бих си пуснала уреа/микоплазми, хламидия.

# 572
  • Мнения: 341
Здравейте днес бях на гинеколог.Имам раничка на шийката от 10г.Интересно ми е защо днес лекарката ме попита дали да ми пуска цитонамазка по здравната каса или да си заплатя 10лв.за по обширно разглеждане в онкологията.
Може би е имала предвид, че вярва повече на лекарите, които оценяват намазките в онкологията. Все пак цитонамазката е изследване за профилактика на рак и предракови състояния и е най- добре окото да е тренирано в тази посока( а там лекарите са по- подготвени по темата). Или пък в някоя голяма гинекологична болница, където също имат много опит, заради голям оборот.
Аз съм чувала, че на някои места, претупват профилактичните намазки( понеже нашата фирма прави ежегодно по трудовата медицина профилактични прегледи и са ни казвали, че има места, където имат печат PAP II за бележките за профилактика). Може да са градски легенди, ама се замислям. Още повече на някои от моите прегледи профилактични като знам как ми правиха ехо( че аз повече време чисхих гела, отколкото трая прегледа).Аз затова смятам, че е по- добре да си носиш пробата някъде, където със сигурност се изследва качествено.  Ако видя написано само PAP II, без никакво инфо, не бих била сто процента сигурна, че всичко е ок.

# 573
  • Мнения: 882
Леле това звучи много страшно , а да не говорим , че аз поне имам познати от работата които разчитат само на Това изследване от профилактичните . Close

# 574
  • Мнения: 2 461
MeMyselfI Hug
Страшно много ти благодаря за коментара. Подейства ми поне малко успокояващо. Disappointed
Streptococcus agalactiae > 100 000 cfu/ml; E. coli 100 000 cfu/ml . Миналата година изследвах, и 3-те са отрицателни. Не ми се мисли, ако не бях пила пробиотик и слагала лактобацили, какво щеше да е положението след 2-та антибиотика...

# 575
  • Мнения: 419
Момичета, септември ще станат 3 месеца след Летц и предстои контролен. Имам рядко като едно боцкане в матката или някъде там. Имала съм го и преди, на някой случвало ли му се е?

# 576
  • Мнения: X
Зизу, на мен за БВ ми изписаха Макмирор и едни глобули за поставяне. То май и на теб.

Сега като я чета, че толкова време се бори с това, какво става, ако не ми е минала до седмица две и все пак съм за Лийп? Не може да се чака половин година, докато боря едното.

Ронита, успех на профилактичния, сподели оплакването си с лекаря.

# 577
  • София
  • Мнения: 21
Благодаря за информацията, Борито!
Кога ти направиха процедурата- веднага след свършване на цикъла ли?
На мен искат да ми я правят на 28.08, малко преди да ми започне новия...
Да, веднага след цикъл, беше ми втори чист ден. Там ти връчват и един лист с насоки колко време от какво да се въздържаш, както и по дни ориентировъчно какво течение да очакваш. Ако това следоперативно течение съвпадне с цикъла, сигурно е трудно да проследиш колко е обилно и т.н.

# 578
  • София
  • Мнения: 3 044
Благодаря за информацията, Борито!
Кога ти направиха процедурата- веднага след свършване на цикъла ли?
На мен искат да ми я правят на 28.08, малко преди да ми започне новия...
Да, веднага след цикъл, беше ми втори чист ден. Там ти връчват и един лист с насоки колко време от какво да се въздържаш, както и по дни ориентировъчно какво течение да очакваш. Ако това следоперативно течение съвпадне с цикъла, сигурно е трудно да проследиш колко е обилно и т.н.

Много благодаря! Знаех си, че не е добре да е малко преди цикъла.
Ще отложа сега конизацията на 28.08 и ще отида при д-р Карагьозов за мнение. Каквото ме посъветва, ще му се доверя.
Лекарят в Надежда не е хич обяснителен и това с цикъла също ме притесни.

# 579
  • Мнения: 1 221
Моята конизация беше  2 дена преди  цикъла, нямаше никакви усложнения. Нямах обилни кръвотечения или  нещо  друго притеснително единствено чувствах дискомфорт лека болка, но няма как все пак си е операция. Този месец ми дойде цикъла след конизацията - 7 дена и никакво  зацапване преди или след него. Живот и здраве мисля да тръгна и на спорт след работа и да си върна постепенно душевното спокойствие.

# 580
  • София
  • Мнения: 3 044
Моята конизация беше  2 дена преди  цикъла, нямаше никакви усложнения. Нямах обилни кръвотечения или  нещо  друго притеснително единствено чувствах дискомфорт лека болка, но няма как все пак си е операция. Този месец ми дойде цикъла след конизацията - 7 дена и никакво  зацапване преди или след него. Живот и здраве мисля да тръгна и на спорт след работа и да си върна постепенно душевното спокойствие.

Кой ти направи конизацията, Бриа? Скалпелна, нали?

# 581
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Аз живот и здарве на 10.09 се мятам. Махам полипа и правят каквото трябва за шийката. Ще си спинкам каза доктора и толкоз.
Само трябва да измъдря как да си бутна цикъла, за да дойде след 02.09, иначе ще ме оставят за Октомври /доктора ми ще пътува преди 10.09/

# 582
  • Мнения: 5 938
Здравейте отново!
Не знам дали си спомняте, но преди около 2 седмици питах тук, в темата, дали е хубаво да взема резултатите от цитонамазката си и на хартиен носител.
Е, получих ги вчера. Всъщност, става въпрос за болница "Токуда", там ходих на преглед.
Това, което ми направи впечатление, обаче, е, че на самия хартиен лист няма нито подпис на лекар, нито печат на лабораторията. Sad А вие ми бяхте обърнали внимание именно на факта, че е хубаво да има.
Взех си документа от администрацията на гинекологичното отделение - не съм се виждала наново с лекарката, която ме преглежда. Служителката го изпринтира направо пред мен.

Може ли поне да ви помоля да разчетете резултата, защото не съм много наясно? Praynig

Описание:

Ц-3885/18
PV - Плоски епителни клетки - повърхностни и интермедиерни - в норма, множество левкоцити
PAP-II
CC - Жлезисти и плоски епителни клетки в норма
PAP-I


Това е всичко, което е написано на листа.

Последно, коя група съм? Не мога да се ориентирам от така поднесената информация.

Притеснява ме това "множество левкоцити". Какво би могло да означава? Наличие на инфекция? Не съм си пускала микробиология скоро... Confused

# 583
  • Мнения: 4 872
PVCU е шийката и си 2-ра група.
СС - цервикален канал.

Ако нямаш течение, дискомфорт или каквито и да било други оплаквания - едва ли е инфекция. Може да е нещо вече отминало. Ако ти ще си по-спокойна може да пуснеш МБ на влагалищен секрет.

# 584
  • Мнения: 5 938
Благодаря за мнението!

Ще пусна МБ задължително.

А това, че съм във II Група, притеснително ли е? На много места четох противоречива информация. Някои казват, че е съвсем нормално, други - че е хубаво нещата да се следят.
Също попаднах на информация, че ако не си раждала, е по-вероятно да си в I Група. Аз нито съм имала бременности, нито някога съм водила бурен сексуален живот, но въпреки това съм във II.
С оглед на споменатото, има ли смисъл да го мисля допълнително?

Общи условия

Активация на акаунт