Отговори
# 675
  • Мнения: X
Резултатите са перфектни.

# 676
# 677
  • Мнения: X
Е, нали пише отрицателен за Кандида.

# 678
  • Мнения: 640
Аз видях "-", но защо го пише?  Странно, може да са искали изследване за тях конкретно.....  Само питам

# 679
  • Мнения: X
Защо никой лекар не казва, че може да има загуба на цервикалната слуз при конизация, а всички викат, че нищо не било като интервенция и т.н.
Четох за много жени, на които им се е случило, а това.е достатъчно гадно.
Някой с по- отдавнашна конизация имал ли е странични ефекти от този или друг вид?

# 680
  • Мнения: 640
http://www.zachatie.org/component/content/article/190-библиотека/стерилитет-от-а-до-я/940-глава-16-цервикалният-фактор
"Аномалии на шийката на матката – например хроничните инфекции на шийката могат да пречат на произвеждането на качествена цервикална слуз. А някои жени с наранен цервикс може да не произвеждат достатъчно цервикална слуз. Пациентите с операции на шийката, конизация на шийката на матката например (премахване на конус от шийката с цел лечение на цервикална дисплазия), често имат този проблем."

# 681
  • Мнения: 4 087
аз съм с лийп и нямам този пробем, а сега съм бременна и шийката е перфектно затворена. Ще ме шият най-вероятно, но само защото са 2

# 682
  • София
  • Мнения: 3 061
Здравейте! Днес една потребителка от форума ме осведоми, че вероятно д-р Карагъозов не прави лазерни операции във Вита, защото лазерът е останал в Токуда. От Токуда не могат да ми дадат информация, дали някой прави изобщо, само ми казаха, че д-р Тодор Димитров и д-р Лъчезар Танчев били онкогинеколози. Не, че ще предпочета лазера на всяка цена пред оператора, но дали сте чували нещо за споменатите лекари? Както и за д-р Петър Марков, началник на отделението в Токуда?

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 13:30 от denizara

# 683
  • Мнения: X
Благодаря, момичета. Дано няма усложнения.
Денизара, за лекарите не мога да кажа, но с лазер май не може да се даде на хистология, защото се изгаря.

# 684
  • Мнения: 4 087
С лазер не може хистология, защото действително всичко се изгаря, по добре е с ел, бримка или т. нар лийп.

# 685
  • Мнения: 1 239
А този лазер с пълна упойка ли се прави?

# 686
  • София
  • Мнения: 63
Благодаря, момичета. Дано няма усложнения.
Денизара, за лекарите не мога да кажа, но с лазер май не може да се даде на хистология, защото се изгаря.


Изгарянето с лазер не позволява по-нататъшно изследване, тъй като изгаря "раничката". Лазерната конизация е друго. При нея, както и при другите конизации се изрязва конус за хистологични изследвания.

# 687
  • Мнения: 15
Здравейте! Днес една потребителка от форума ме осведоми, че вероятно д-р Карагъозов не прави лазерни операции във Вита, защото лазерът е останал в Токуда. От Токуда не могат да ми дадат информация, дали някой прави изобщо, само ми казаха, че д-р Тодор Димитров и д-р Лъчезар Танчев били онкогинеколози. Не, че ще предпочета лазера на всяка цена пред оператора, но дали сте чували нещо за споменатите лекари? Както и за д-р Петър Марков, началник на отделението в Токуда?
  Аз бях с левкоплакия и CIN 1 като резултат от биопсия . Д-р Лъчезар Танчев ми препоръча като възможна и  най - добра за случая лазерната деструкция\обгарянето\ на участъка с дисплазия . Три месеца след манипулацията - колпоскоп чист , цито- 2А група без препоръки. Така че лично аз съм доволна от д-р Танчев , за мен определено един добър онкогениколог.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 061
Здравейте! Днес една потребителка от форума ме осведоми, че вероятно д-р Карагъозов не прави лазерни операции във Вита, защото лазерът е останал в Токуда. От Токуда не могат да ми дадат информация, дали някой прави изобщо, само ми казаха, че д-р Тодор Димитров и д-р Лъчезар Танчев били онкогинеколози. Не, че ще предпочета лазера на всяка цена пред оператора, но дали сте чували нещо за споменатите лекари? Както и за д-р Петър Марков, началник на отделението в Токуда?
  Аз бях с левкоплакия и CIN 1 като резултат от биопсия . Д-р Лъчезар Танчев ми препоръча като възможна и  най - добра за случая лазерната деструкция\обгарянето\ на участъка с дисплазия . Три месеца след манипулацията - колпоскоп чист , цито- 2А група без препоръки. Така че лично аз съм доволна от д-р Танчев , за мен определено един добър онкогениколог.

Значи д-р Танчев практикува лазерна конизация , не обгаряне? Кога сте го правили?

# 689
  • Мнения: 15
Здравейте! Днес една потребителка от форума ме осведоми, че вероятно д-р Карагъозов не прави лазерни операции във Вита, защото лазерът е останал в Токуда. От Токуда не могат да ми дадат информация, дали някой прави изобщо, само ми казаха, че д-р Тодор Димитров и д-р Лъчезар Танчев били онкогинеколози. Не, че ще предпочета лазера на всяка цена пред оператора, но дали сте чували нещо за споменатите лекари? Както и за д-р Петър Марков, началник на отделението в Токуда?
  Аз бях с левкоплакия и CIN 1 като резултат от биопсия . Д-р Лъчезар Танчев ми препоръча като възможна и  най - добра за случая лазерната деструкция\обгарянето\ на участъка с дисплазия . Три месеца след манипулацията - колпоскоп чист , цито- 2А група без препоръки. Така че лично аз съм доволна от д-р Танчев , за мен определено един добър онкогениколог.

Значи д-р Танчев практикува лазерна конизация , не обгаряне? Кога сте го правили?
. Лазерната деструкция на преканцероза \ каквато е дисплазията,респ.левкоплакията\ не е лазерна конизация , защото проблемния участък се обгоря , не се изрязва конус , не се изследва хистологично . В моя случай доктор Танчев прецени , че лазерното обгаряне е достатъчно за премахване на дисплазията , аз му се доверих и не съжалявам . Манипулацията беше в края на март.Ако Ви интересуват подробности , питайте .

Общи условия

Активация на акаунт