Защо да чакам със захранването?

  • 10 939
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз също захраних рано, със сокчета. Не се чувствам виновна. Така съм решила- направила съм го.
Каквото и да решиш- успех  Peace

# 17
  • Мнения: 764
Аз съ6то захраних рано и давах/давам/ сокове.Големия ми син не е показал до ден дне6ен никаква алерги4на реакция,малката съ6то.Ако в семейството нямате никого склонен към алергии,давай. PeaceИталианците имат поговорка:"Chi lascia la strada vechia,per una strada nuova,sa questo che lascia,ma non sa questo che trova!"В превод:"Оставяйки стария път и тръгваики по нов,знае6 какво оставя6,но не знае6 какво 6те намери6"Така 4е аз ли4но не с4етох за необходимо да експериментирам с децата си,но всеки отговаря сам за себе си.

# 18
  • България-София
  • Мнения: 573
Аз съ6то захраних рано и давах/давам/ сокове.Големия ми син не е показал до ден дне6ен никаква алерги4на реакция,малката съ6то.Ако в семейството нямате никого склонен към алергии,давай. PeaceИталианците имат поговорка:"Chi lascia la strada vechia,per una strada nuova,sa questo che lascia,ma non sa questo che trova!"В превод:"Оставяйки стария път и тръгваики по нов,знае6 какво оставя6,но не знае6 какво 6те намери6"Така 4е аз ли4но не с4етох за необходимо да експериментирам с децата си,но всеки отговаря сам за себе си.
За какъв нов път говорите, моля?
Цял свят "експерементира" с децата си от време оно. Ранното захранване излиза на "мода" след късното миналия век и след това отново се е върнала практиката на късното, след като се е установило, че ранното по-скоро вреди, и полза никаква. Та кой е "новия" и кой е "стария" път си давайте сметка, преди да редите компетентни мнения...

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 18:20 от unik

# 19
  • Мнения: 292
.... отново се е върнала практиката на късното,след като се е установило, че по-скоро вреди, и полза никаква...

Аз до сега за вреди от късното захранване не съм чувала и чела ....  newsm78 захраних сина си на 6 месеца без няколко дни и до тогава беше изключително и само на мляко, но всеки преценява сам за детето си.

# 20
  • Мнения: 2 220
.... отново се е върнала практиката на късното,след като се е установило, че по-скоро вреди, и полза никаква...

Аз до сега за вреди от късното захранване не съм чувала и чела ....  newsm78 захраних сина си на 6 месеца без няколко дни и до тогава беше изключително и само на мляко, но всеки преценява сам за детето си.

Мисля, че unik е имала предвид това: .... отново се е върнала практиката на късното,след като се е установило, че ранното захранване по-скоро вреди, и полза никаква...
Просто да вметна  Peace

# 21
  • България-София
  • Мнения: 573
.... отново се е върнала практиката на късното,след като се е установило, че по-скоро вреди, и полза никаква...

Аз до сега за вреди от късното захранване не съм чувала и чела ....  newsm78 захраних сина си на 6 месеца без няколко дни и до тогава беше изключително и само на мляко, но всеки преценява сам за детето си.

Мисля, че unik е имала предвид това: .... отново се е върнала практиката на късното,след като се е установило, че ранното захранване по-скоро вреди, и полза никаква...
Просто да вметна  Peace
Благодаря за пояснението - точно това имах предвид. Слаба постройка на изречението Embarassed Поправям се веднага.

# 22
  • Мнения: 292
Сега разбрах  Hug Мерси за расяснението   bouquet

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Подкрепям напълно Алекс1

Аз захраних по бг.схема и съжалявам, защото си измъчих детето, имаше зверски колики от сока, не беше готов и за пюрета, а с коликите се разделихме към 7-ми месец, а като питах педито тя вместо да ми каже да пооталожа захранването, ми каза какви капки за колики да давам  Close

# 24
  • Мнения: 6 164
Аз ви питам, защото се интересувам и реплики от сорта "Детето си е твое, ти си решаваш..." не ме успокояват - не става въпрос за колата ми и какво масло ще й сипя... аз не искам да експериментирам, имам нужда да бъда убедена и ще послушам. Но алергии нямаме в семейството, а пък и ние сме рано захранени всички и не сме умрели. newsm78 Не знам... Rolling Eyes

Благодаря Алекс1, че ми изложи аргументите.
Той все още няма колики, а и му се оправи акането - все беше запечен, сега по 2 пъти на ден си ходи. Много е спокоен, защото преди се мъчеше да се напъва и не може да се изака и плачеше... Сега е екстра /да чукна на дърво/.
Само днес е леко зеленикаво, предполагам е нормално?

# 25
  • софия
  • Мнения: 495
Аз също захраних рано.На 1 месец пихме сок и оцеляхме!!!!!СПОРЕД МЕН това да държа детето си до 6 месеца само на мляко е безумие.

# 26
  • Мнения: 27 524
Всичко ми е ясно, само не и защо този зор да захранваш рано? Трябва да чакаш, защото в цял свят чакат, защото никъде не захранват рано, поне доколкото знаем, Виви, мир  Peace, защото има научни статии, изследвания и доказателства, че преди 6-ти месец бебешкият организъм, стомах, ензими и т.н. не са готови да приемат друго освен мляко, не могат да го преработват и усвояват. Може нищо видно да не стане, но може и след 20 години да се появят куп алергии. Защо трябва да рискуваш, при положение, че нито е нужно, нито важно да захраниш със сок на 40 дни? Или мислиш, че ако даваш сок и пюре на новородено бебе то получава по-полезни неща? Имаше чудесна приложена статия в началото. Прочете ли я? На нас ясно, че не вярваш, но хората са си го написали. Тази реплика а пък и ние сме рано захранени всички и не сме умрели. няма да я коментирам, за да не те засегна.  Peace

# 27
  • Мнения: 27 524
СПОРЕД МЕН това да държа детето си до 6 месеца само на мляко е безумие.

Разбира се, че е безумие. За другото трябва малко акъл, четене и заинтересованост.  Wink

# 28
  • Мнения: 1 327
Аз също захраних рано.На 1 месец пихме сок и оцеляхме!!!!!СПОРЕД МЕН това да държа детето си до 6 месеца само на мляко е безумие.
детето ти е прекалено малко, за да прецениш дали сока му е помогнал или не! по същата логика и аз пуша по кутия на ден и съм оцеляла.. но можеш ли да ми кажеш как ще ми се отрази тоя вреден навик след 20 години? ранното захранване и нездравословното хранене като порасне детето също не се усещат веднага...
ето ти цитат от една статия:
Методиката на въвеждане на сок и била особено разпространена в периода до 70х години. При това не само в Русия, ами и в Европа и Америка. Но още от края на 60х години са се появили първите препоръки за ограничаване на подобни хранителни мерки за децата. Русия, както винаги е на опашката, наблюденията за “буржуазките” деца нямат тежест, нужно е било 15 пъти да настъпиш габърчето, за да осъзнаеш случващото се.
При наблюдение на 6-12 годишните, които са отраснали с вълната на ранното даване на сок, е събрана информация за това, че подобни методи могат да имат дългосрочни последици. Опасността идвала не толкова от моментните алергични реакции, но и от реакцията на организма в по-късен етап.
Стомашно-чревният тракт на бебето още почти от раждането получава неадаптирана храна (в препоръките, сокът е трябвало да започне от 3х седмица) и е работел в екстремални условия. И в момент на физиологически стресови ситуации, просто се сривала, “закичвайки” детето с букет от заболявания, от типа на гастрит, панкреатит, проблеми с червата и т.н.
И все пак, връщайки се към това време, нека се припомним, че основно са разчинали на изкуственото хранене (а в този период се е считало, че е по-добре да дохранваш бебето с адаптирано мляко, отколкото да се поддържа кърменето, и майките са съветвани колкото се може по-скоро да се възползват от услугите на детските ясли, за да могат да ходят на работа) – бебето се е нуждаело от допълнителни източници на хранителни вещества. Ето така е станал актуален принципа – “по-малкото зло”.
Да, соковете в качеството си на първа храна, нанасят вреда. Недостатъчната хранителна стойност при отсъствие на кърма на млечните смеси с небалансиран състав на кристалната захар (а нашите майки трябва да помнят, как са пресявали захарта от смесите със ситото), кравето мляко или кефира за бебето е повече от опасна. Дефицитът на хранителни вещества провокира тежки дефекти в развитито, като проблемите със стомашно-чревният тракт първо: се проявяват по-късно (често чак в пубертета), и второ са потенциално познати и теоретически излечими.

Misty, в кърмаческия форум има изключително богата библиотека, която може да ти даде отговорите на всички въпроси.
ето някои от тях:
Защо нашите майки са ни давали сок (и защо няма нужда ние да дав … ите деца от рано)
Причини да отложим захранването
Лекарят съветва да захраните със сок?

в библиотеката има още много!

# 29
  • софия
  • Мнения: 495
СПОРЕД МЕН това да държа детето си до 6 месеца само на мляко е безумие.

Разбира се, че е безумие. За другото трябва малко акъл, четене и заинтересованост.  Wink
Чела съм достатъчно а и не мисля ,че ми липсва акъл.Така съм преценила,така съм направила!Никому не налагам своето мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт