Първият изпит на дъщеря ми...

  • 1 248
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Най-лошото на такива тестове е не какви въпроси се поставят на децата,а че изпитващите почти винаги имат набор от евентуални отговори.И не дай Боже да излезеш извън техните рамки!За съжаление много рядко се случва някое от "светилата" на началното образование да има по-задълбочени познания в областта на детската психология.Имай предвид,че при по-надарените деца контакт се установявя по-бавно и трудно,а бързата реакция в рамките на едно толкова кратко събеседване е въпрос просто на добра дресировка.Целуни и прегърни красавицата си и покажи,най-вече на нея,че имаш самочувствието на съвършен родител!Защото от това как се отнасяш ти сама към себе си зависи нейната самооценка-ако тя има за пример един самоуверен родител никога няма да се усъмни в собствените си способности.
Оф, ако ви кажа за какви въпроси иде реч, сигурно ще стане смешно  Laughing Разбирам, че искат да видят начина на мислене на децата, ама чак пък на такива въпроси?!
Та значи първият беше "защо казваме, че петела пее?", после "а какво друго прави петела?" и "кой пее?"
Е на втория и аз ще се затрудня, честно! Какво друго прави петела, освен да "гони" кокошките? Кристина каза, че снасял яйца  Mr. Green и започна да разказва, как в едно филмче едно петле избягало от майка си. ей това направо ме закопа
Вчера питали "защо казваме, че снежинките танцуват?" и "защо казваме, че влака лети?"

Ти сериозно ли? Защо такова съмнение в дъщеря ти и то толкова рано?

Там е работата, не се съмнявам в дъщеря си, а в себе си, като добър родител, каквото и да означава това Confused

# 16
  • Мнения: 1 629
От друга страна е по-добре да не се задава конкретен въпрос на Момчил, защото той ще те затрупа с информация, случка покрай въпроса ще се сети да разиграе, освен това триста пъти ще изимитира с мимика и глас (примерно как пее петела) и накрая всичко ще бъде завършено с подходяща за въпроса песен Crazy.
 

Е, не, събудих детето от смях!  Joy

# 17
  • Мнения: 3 405
Хич не се притеснявай. И какво значи "нестандартни отговори на събеседването"?
На тези тестове не се искат нестандартни отговори, а чрез тях се установява степента на готовност за първи клас след предучилищна.
По принцип голям процент от децата се справят. Въпросът е, че на някои не им стига времето -това за писмения. Устния незнам каква тежест има, може би да се види как говорят и какви думи използват.
Поздравления на детето за първото по-сериозно предизвикателство Hug
Весела ваканция  bouquet
И спокойно приемете резултатите, ако е получила необходимия брой точки, ОК!, ако не, пак ОК!  bouquet  bouquet

П.С. Имаше такива драми миналата година, родители ревяха пред таблото с резултатите. Как ли са се чувствали децата им...

Спокойно и щастливо лято!!!

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 14:18 от Анджелина

# 18
  • Мнения: 3 740
"Който не ни харесва, не ни заслужава." Има мъдрост в тези думи. Помисли, дали би искала детето ти да бъде учено и възпитавано от хора, които не могат да оценят неговата уникалност?

# 19
  • Мнения: 2 768
Поотмина ми вече кривото  Tired Не е толкова фатално дали ще я приемат във въпросното училище. Май си давам сметка, че тепърва започват тези терзания: как се справя, другите деца по-добри резултати ли показват? Знам, че е много грешно това мислене и ще трябва да се помъча да мисля по друг начин. Thinking

# 20
  • Мнения: 6 039
1. мисля, че е крайно погршно да се вадят изводи за това какви ще са децата, когато пораснат от уменията им в тази възраст.
2. същото е мнението ми и за това, да се съдят тинейджърите и да се смята, че ние не сме били такива и че от тях нищо няма да излезе
3.на годините на дъщеря ти кандидатсвах в това училище, изпитът беше по -различен. накрая излъгах, че баща ми е Директор по професия. За мен той беше велик и затова реших, че е директор, на 6 год. не знаех баща ми какво работи. И едва ли е имало значение.
4.родителите ми изобщо не се занимаваха с мен, сигурна съм, че в определни години от живота ми изобщо нямат спомен от развититето ми. Но мога да търдя, че сега са много горди с това, което съм.
5. така, че скъпа Ета, не се тревожи, това е само началото. Досега си била погълната основно от грижите по малката ти дъщеря. Сега дупе да ти е здраво. От 15септ. си в първи клас.....Това е.
и накрая искам да ти кажа една приказка, която много харесвам.
"От детето чудо, накрая ЧУДО ГОЛЯМО"

# 21
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Миличка,като ти гледам слънчевите  sunдечица на снимките не добивам представа за провалил се родител NaughtyЯ не се впрягай толкова,сама каза,че даже е почнала да преразказва за някакво петле...има си въобръжение детето и всичко останало,ама тези в училището  #Cussing outи най-вече в министерството  #2gunfireмай имат съвсем развинтено въобръжение защото измислят #Crazy какви ли не щуротии за децата ни!Целуни си децата и бъди горда майка с такива прекрасни слънчица newsm74

Общи условия

Активация на акаунт