Hit the road, Jack! - или как слагате край на връзките си

  • 13 416
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 17 410
Да. Ако може да ти го начукат с чувство за вина - най-добре.

# 91
  • Мнения: X
В заключение бих споделил, че от моята гледна точка на мъж и в повечето случаи, жените са тези, които търсят логичен финал в сърдечните отношения. Те са тези, които обикновено търсят отговори и обяснения, докато мъжът, ако има възможност - би си ги спестил и изчезнал, защото изпада в ужас, при мисълта за подобна ситуация.
Ясно. Аз съм мъж.

# 92
  • Мнения: 1 121
С изречение от сорта на "Вече не ми е интересно. Искаш ли да си останем приятели?"

Най-често не искат.

B темата за филми BigCityNights е препоръчал един хубав филм, в който и двамата искат да продължат, но и двамата са убедени, че другия иска да прекрати. Тогава мъжа взима инициативата, за да освободи жената, както си мисли, от неприятното задължение тя да каже "Прекратявам".

Мисля си, че често се получава така: убедени сме че познаваме другия, а всъщност разбирането е 0.

# 93
  • Мнения: 17 410
Хората не успяват се опознаят дори в дългогодишно съжителство, нагнетяват непоносимост, липсва откритост и близост. Опитвайки се да направят поносима тази несъвместимост,  съвсем изпадат в зависимост от това, което някой друг мисли, че трябва да правят. Неслучайно “безперспективните връзки оцеляват дълго” - без очаквания, без натиск, понякога преминали през редица изпитания.

# 94
  • Мнения: X
Няма откъде да знаем как е при "хората". Единственото, което можем да знаем, е как е при нас.

# 95
  • Мнения: 17 410
Като гледам темите за изневярата,  и при немалка част от вас Simple Smile

# 96
  • Мнения: X
Която и тема да гледаш, няма как да знаеш реалното положение на нещата. От една страна, авторът може да премълчава или послъгва, или изкривява информацията. От друга страна, ако попиташ останалите участници в историята, тя може да се окаже съвсем различна от разказаната. Затова, цялата истина знаеш само за себе си и за никой друг. Дори за себе си може да не я знаеш, ако имаш навика да се самозаблуждаваш. Шансовете са знаеш как стоят нещата при останалите са нищожни.

# 97
  • Мнения: 17 410
Има невербални начини за изразяване на мисли, чувства, и умения да ги четеш, особено ако последиците от подобен род отношения са елемент от ежедневието и част от професията. Темата е много по-сложна от “няма как да знаеш”.

# 98
  • Мнения: X
Има невербални начини за изразяване на мисли, чувства
А, точно по тази причина темите във форума са последното място, от което човек може да научи как всъщност са нещата при другите.

# 99
  • Мнения: 17 410
Нали това ти казвам и аз - не е до темите само. Те просто се припокриват с реалността, и подробностите около всеки конкретен случай не са важни - това е и причината да обобщя така.

# 100
  • Мнения: X
Мисля, че обобщенията са погрешни, ако не си имал възможност да си вътре в ситуацията.

# 101
  • Мнения: 17 410
Ти пак твоята. Simple Smile
Не съм вътре в ситуация - няма да информирам приятел за изневяра.
Наблюдавам поведенчески отклонения и патологични връзки при хетерогенни групи от Хора Simple Smile - обобщавам по признаци.

Иначе - нека е както ти харесва.

# 102
  • Мнения: 15 619
Наблюденията ми сочат, че хората повсеместно нито успват да разбират другия, нито пък да предадат по ясен начин собствените си щения и мисли. Заблудата е пръв "помощник".
Това, по последно възникналия разговор.

# 103
  • Мнения: 17 410
Защото са на различни нива на осъзнатост. Това по всяка една тема.

# 104
  • Мнения: 1 121
Наблюденията ми сочат, че хората повсеместно нито успват да разбират другия, нито пък да предадат по ясен начин собствените си щения и мисли. Заблудата е пръв "помощник".
Това, по последно възникналия разговор.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт