Кандидат-шофьори

  • 5 151
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Ама аз не знам къде сте се засилили жените да взимате книжки?
Жена - шофьор и Негър - скиор НЕМА! Naughty

Затова трябва доста да поспорим...Имам познат, който го късаха 8 пъти #Crazy на кормуване, нищо, че е МЪЖ Joy Предполагам, че изказването ти е плод на обикновено любопитство какво ще се случи след публикуването му и желанието ти да се забавляваш на гърба на мамчета, които възмутени от теб и мнението ти се хвърлят да ти оспорват тезата...Е, мисля, че е под достойнството на всички жени да ти отговарят... Naughty

# 16
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз тази седмица съм на изпит. Стискайте ми палци. Flutter
Слънце ти е казала най- точното инфо.
Аз си платих 300 лв. за курса.

# 17
  • Мнения: 228
и аз тази седмица съм на изпит на 6
1. 60 въпроса за 40 минути -право на 5 грешки
2.шофиране 30 мин задължително ако се направи грешка няма спиране кара се до край
3.може да се задават въпроси  къде се сипва маслото и други глупости
това са новите неща в сила от 1 юни 2006
курса на мен ми излезе 260 + 40лв за изпитна такса
успех на всички Peace

# 18
  • Мнения: 2 755
...Полигон вече няма.
Изпит за паркиране също няма.
Мен ме учиха да паркирам, директно на улицата, около блоковете
....
Хм, ами да, защо ли да има полигон? Само да мъчат курсистите със змейки на преден и заден ход, естакади, скоростни отсечки, успоредно паркиране, тунел....айде нЕма нужда. Даваш си парите и бЕгай да се учиш сам. Ама колко коли, ще надереш и колко задръствания, ще правиш с безумното си паркиране, е това не е твой проблем.... Пълна пародия са шофьорските курсове днес. Ако има някой, който да те научи, добре, ако не, оправяй се сам. Резултата от това, всички го знаем.
Успех на всички кандидат-шофьорки. И безаварийно каране, ах да,....и паркиране. Wink Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ех, пак във Варна най-скъпо  #2gunfire 400лв курс + 40 за изпит.
На мен ми остават още 4 часа от кормуването и после изпит. От 01,06 практическия вече е по 25мин, а не по 15 както досега. И на мен ми казаха че ще има въпроси по устройство на автомобила. А паркиране има на изпита, всъщност така завършва, нали все някъде трябва да я спреш колата  Laughing

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
АЗ:)
Пазете се, хора:)
В четвъртък ми беше първият час.
Тутакси трябваше да подкарам по Фритьов Нансен към Бояна и после обратно през 5-те кюшета:) Мислех, че ще се ошашкам яко, но се оказа, че не е толкова страшно. Интрукторът ми е страхотен, колата - прилична.

Фирмата е "Зелена вълна", в сайта им е описано всичко. Имам 40 часа кормуване, дават ми листовки и закон, да си се подготвям вкъщи, а по желание има и теория.

Колкото до "жена-шофьор", самият инструктор каза, че такова понятие вече няма. Има само добри и лоши шофьори.

И довечера съм на курс.
Червената Шаркцица   да се пази, че ми е в района  Twisted Evil

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ех, пак във Варна най-скъпо  #2gunfire 400лв курс + 40 за изпит.
На мен ми остават още 4 часа от кормуването и после изпит. От 01,06 практическия вече е по 25мин, а не по 15 както досега. И на мен ми казаха че ще има въпроси по устройство на автомобила. А паркиране има на изпита, всъщност така завършва, нали все някъде трябва да я спреш колата  Laughing

Цената на курса зависи и от колата - колкото по-скъпа е и харчи повече, толкова по-скъп е и курса! Ако е и с климатик ......

# 22
  • софия
  • Мнения: 495
Аз взех книжка миналата година.Курса ми струваше 300лв.Според мен ако знаеш правилника,листовките не са проблем.

# 23
  • Мнения: 492
Въпросите май наистина бяха 60  Embarassed
Но нямат нищо общо с правилника (освен знаците на регулировчика).
#2gunfire
Ти  говориш смешки!Листовките са базирани на теорията от Закона за движение по пътищата!Защо смяташ, че се чете правилника - за да си уплътняваш времето, когато няма какво да правиш?

# 24
  • Мнения: 6
24 часа кормуване.Един час е с продължителност 40 минути.В тях не влизат уводни и заключителни  лекции.Материалите за подготовка се подсигуряват безплатно, но в деня на изпита се връщат.Съобразяване със свободното време на курсиста за теоретичните и практичните часове.Тръгване от място избрано от курсиста.
Работя, като офис-сътрудник към фирма за обучение на шофьори така, че ако имате други върпроси, моля питайте.

# 25
  • Мнения: 377
Въпросите май наистина бяха 60  Embarassed
Но нямат нищо общо с правилника (освен знаците на регулировчика).
#2gunfire
Ти  говориш смешки!Листовките са базирани на теорията от Закона за движение по пътищата!Защо смяташ, че се чете правилника - за да си уплътняваш времето, когато няма какво да правиш?

То човека се е родил научен и затова правилника не го е чел. Аз пък го изчетох целия преди да седна да решавам листовки и първия път на 60-те листовки решени за 15 мин. имах една грешка, защото не бях видяла едно НЕ във въпроса. Ама то великите шофьори са го писали правилника, така че няма смисъл да го четат, та затова ще ни обясняват, че по правилник като влезеш в кръгово си с предимство.  #Crazy
Няма нито един въпрос в листовките, на които да не можеш да намериш отговора в правилника. Naughty

А по темата изкарах книжка преди година и половина, така че с цени няма да съм актулна, но всичко останало доколкото знам е същото. Кормуването както са писали вече е 24 часа, и е крайно недостатъчно. И инструктора се ни каза, че те учат да караш направо, от там нататък се оправая /аз лично си взех допълнителни часове - полигон и паркиране/. А изпитващите са пределно наясно със ситуацията и не те карат да правиш някакви зверски маневри - за паркирането обикновено избират място за 5 коли, така че все да успееш да спреш.  Wink За мой късмет обаче момичето, което караше пред мен на изпита, заби колата на половин сантиметър от предната, та трябваше да тръгна назад. Обаче задната беше малко прецакана и трудно влизаше, и аз като се бях притеснила три пъти не успях да я включа. Накрая изпитващия ми я включи, като и той от третия път успя, но не ме скъса. Мога само да кажа, че за кормуването всичко е късмет, какъв изпитващ ще ти се падне, в какви ситуации на пътя ще попаднеш и т.н.
Само не трябва да се притесняваш.
Успех на курса и леко и безаварийно шофиране.  Peace

# 26
  • Мнения: 5 140
Лек и приятен курс на Реза. Peace
На Иренка стискам палци за изпита. Peace

# 27
  • Мнения: 1 492
Момичета и момчета, знаете ли някоя фирма в района на лъвов мост, сточна гара и  въобще в близост до моя кавартал Хаджи Димитър? Само една фирма открих и те се оказаха най-скъпите - 400лв. ,а виждам, че има курсове за по 230-300лв.

П.С. Намерих си.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 15:18 от камелия

# 28
  • София
  • Мнения: 9 862
Аз взех книжка преди месец,тогава все още живеехме в София.Вече карам,и то прилично според мъжа ми.Искам обаче да кажа на всички,които карат курсове-настоявайте пред инструкторите да ви учат да паркирате.Аз от моя инструктор си бях доволна-точен човек,научи ме да карам,обаче не ме научи да паркирам.Е,вярно,ходихме 4-5 пъти пред някой блок,но това не е нищо.Сега имам сериозен проблем с паркирането и всъщност карам само с мъжа ми,защото ме е страх да паркирам.Ходим няколко пъти в седмицата на един полигон и вярвам,че скоро ще се науча.Обаче май полигона си е бил доста ценен специално за паркирането.
А това за жените-шофьори,смятам,че е ненужно дори да се коментират такива комплексарски изказвания.

# 29
  • Мнения: 1 492
Аз се притеснявам, че няма да се науча да карам , а за паркиране не съм и мислила даже. Ужас как се става шофьор за 3 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт