Операция на миома - 6

  • 77 503
  • 778
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
и аз съм се зачела по темата , но търся отзиви за Пловдив или поне близо до Пловдив
чета за емболизация , лапароскопия , доктори ... но не мога да се ориентирам още

# 256
  • Мнения: 79
Здравейте, насочила съм се към д-р Попов за преглед, след като обиколих много места за преглед. С различни размери за месец. Въртят около 7 см. Миома като тръгнахме от 5 и стигнахме до 8-9 за 25дни. Моля за повече информация

Здравейте,
Ако се насочите към д-р Попов няма да сгрешите. Добър специалист е и ще Ви каже точно как може да бъде направена операцията. Аз бях при него на преглед преди 2 месеца. Като моята миома я мериха други лекари преди него тръгнаха от 10 см, после ми я намалиха на 7 см. В крайна сметка доктора я определи около 9 см и толкова се оказа в действителност. За съжаление, когато беше насрочена моята операция докторът беше в болнични и ме оперира друг екип, но в същата болница, също съм доволна от тях. Самият доктор може да ви се стори мълчалив или, че обяснява пестеливо, но наистина е добър специалист. Пожелавам  успех.

# 257
  • Мнения: 32
Аз също се бях насочила за емболизацията, но доста доктори ме разубедиха. Не било много практикувано и едва ли не докторите нямали достатъчно опит.
и аз съм се зачела по темата , но търся отзиви за Пловдив или поне близо до Пловдив
чета за емболизация , лапароскопия , доктори ... но не мога да се ориентирам още

# 258
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз също се бях насочила за емболизацията, но доста доктори ме разубедиха. Не било много практикувано и едва ли не докторите нямали достатъчно опит.
и аз съм се зачела по темата , но търся отзиви за Пловдив или поне близо до Пловдив
чета за емболизация , лапароскопия , доктори ... но не мога да се ориентирам още
Аз направих емболизация в Русе след отворена операция, на която не успяха да отстранят една от миомите. За някои случаи (зависи от размера, да е по-малка от 10 см. и в зависимост от къде точно се храни) това е най-подходящата процедура.
Минала съм през секцио, теу месеца Есмия и емболизация, имам вече доста натрупан опит и за раждали жени препоръчвам горещо да се обадят на доц. Вълчева в Русе за консултация.
За не-раждали - няма достатъчно данни как се отразява на бременност процедурата, въпреки че има доста родили след нея без никакви усложнения. Поради липсата на официални научни данни - не се препоръчва за не-раждали жени.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
https://utroruse.com/article/555259/

леле тука пише че касата не поема нищо и емболизацията е била 3000,00 лв през 2015г ??????

# 260
  • София
  • Мнения: 2 430
Тази година февруари месец касата вече поема изцяло процедурата. Аз си доплатих за друг вид материал за запушването, но самата процедура и всичко около нея се поема от ксара. Само забравих кой номер направление носих.

# 261
  • Мнения: 44
Здравейте!Да се запиша и аз в темата.На 31г, съм ,с доста голям вече опит в операциите с миоми.Моите мъки  почнаха от 2015г насам,като последната ми операция беше преди седмица в Истанбул,тъй като там правих ин витро стимулация и мъжа ми държеше,моя доктор /д-р Карликая/да си ме оперира.Интересното е ,че преди година правих хистероскопия за миомни възли,а сега операцията ми беше отворена,като извадиха 4-5 миоми/даже доктора ми показа миомите на снимка.Дали е възможно за една година да има толкова миоми пак??Тъй като много трудно се възстанових от предната ми отворена операция 2015г в Плевен при доц.Попов в Универскитескта болница,още като ми каза доктора ми от Турция за отворена операция и отказах,предвид предишния ми опит.А той категорично отказа да ми направи лапароскопска операция,защото думите му бяха-"Все едно нищо да не направя и само парите да ти взема,тъй като няма да има голям достъп до миомите,заради самото им местонахождение"
-Ако искаш лапаро,може другаде да отидеш да ти направят,но аз няма".Това му бяха думите,и заради тях сякаш му се доверих напълно.Там още на 3ти ден те изписват и къде ,къде по-бързо се възстановявам,даже днес точно седмица след операцията съм на работа.Сега ще чакам да минат 6 месеца и да пристъпим към трансфер,че дано вече имаме късмет и да свърши този ад.
Май стана доста дълго,но само вие ,които минавате през това може да ме разберете.Бъдете здрави, дано повече нямаме е от тия гадости.

# 262
  • Мнения: 5 381
Караиванова, възможно е аз да се бъркам, но при хистероскопията се вадят миомите, които са в маточната кухина.
При лапароскопията и отворената майче се махат тези, които са или в стената или извън матката (от външната страна).
Та, може би при хистероскопията е нямало как да махнат тези, които сте махнали с отворената.
Колко големи бяха тези 4-5 миоми и как бяха разположени?

# 263
  • Мнения: 44
Тези ,които са махнати при хистероскопията са 3бр. и като гледам на епикризата пише,че са субмукозни възли и в матката.А тези от отворената операция сега мисля,че бяха на задна стена ли,не си спомням много какво ми каза доктора,ни сега чакам да ми преведат на български епикризата и тогава ще разбера повече.

# 264
  • Мнения: 5 381
Karaivanova, както казах, според моето разбиране е нямало как да премахнат и едните и другите с една операция.
Възможно е при хистероскопията да са махнали "вътрешните" субмукозни миома, за да не пречат на евентуална имплантация и бременност. Странно е само, че  не са ти казали, че имаш и други "външни" гадинки.
Затова питам колко са били големи? Това поне трябва да е изписано в епикиризата с цифрички. Simple Smile

# 265
  • Мнения: 44
Сигурно не са могли на един път да се махнат всички миоми,аз знаех за един възел,който по думите на док. не представлява проблем,но е факт ,че имам три трансфера ,два отрицателни и един положителен,но за кратко.На епикризата само разбрах ,че единия е 5 см.,друго не мога да разбера.Факт е и,че на цветната снимка ,която правих в Истанбул видяха едната миома,а за другите миоми,чакам доктора да ми прати снимката с тях.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 430
Аз бях с вдна миома 2х2 см. и до 12 г.с. бяха станали 6 бр, най-малката от които 1х1 см. Махнаха 5, останалата порасна за месец-два-три до 7х7 см. Като правих ЯМР преди емболизацията се видяха две по няколко милиметра. Миомите си растат бързо, ако “решат” ...

# 267
  • Мнения: 319
Аз се оперирах преди две години. Тогава доктора ми каза така-за нас лекарите е по - добре отворена операция, по-лесно ни е. Но за вас, жените е по-добре лапароскопска. По-щадяща е. И възтановяването е по-бързо. Оперира ме лапароскопски. 4 часа ме беше чистил. Имах 9 миоми събрани в едно. Така, че за мен, си зависи от доктора. И малко са тези, които ще кажат директно, че за тях отворената операция е по-лесна. Предпочитат да кажат, че за нас така е по-добре. Така им изнася.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 13:52 от Inna74

# 268
  • София
  • Мнения: 174

Karaivanova88 моите миоми бяха пораснали двойно, дори тройно точно след стимулация. Миомите се хранят от естрогени.  А при подготовка за инвитро трансфер терапията с естрогени е доста силна. Възможно е и това да е повлияло.

# 269
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,  предстои ми лапароскопска операция при проф. Явор Корновски Варна. Има ли някой който се е оперирал при него.  Преди операция изпадаме в стрес и се притесняваме за всичко.  Ще  се радвам някой да сподели мнение. Пожелавам на всички най скорошно оздравяване, независимо дали е с операция или без.

Общи условия

Активация на акаунт