Операция на миома - 6

  • 77 788
  • 778
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 44

Karaivanova88 моите миоми бяха пораснали двойно, дори тройно точно след стимулация. Миомите се хранят от естрогени.  А при подготовка за инвитро трансфер терапията с естрогени е доста силна. Възможно е и това да е повлияло.

Напълно е възможно,това да е операцията,защото до сега имам две ин витро стимулации и отделно за всеки трансфер се приемаше естроген.

# 271
  • Мнения: 269
Здравейте! Да ви се оплача. На 14.05 ми правиха операция при д-р Славов в Авис Медика. Премахна два миомни възела без да отстранява матката, каза че дори и да се появи нова миома няма да създава проблеми защото вече ще съм в менопауза и няма да има възможност да порасне. Очаквам, че всичко ще е наред и шок.!!! На 10.06 бях на контролен преглед и ми казва, че има миома която е 10 на 11 мм. Казва, че не я е видял по време на операцията.  Казва: Добре си живей си  живота, може да тръгваш на работа. Ще се видим догодина на профилактичен преглед. Изумена съм и много разочарована.

# 272
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте! Да ви се оплача. На 14.05 ми правиха операция при д-р Славов в Авис Медика. Премахна два миомни възела без да отстранява матката, каза че дори и да се появи нова миома няма да създава проблеми защото вече ще съм в менопауза и няма да има възможност да порасне. Очаквам, че всичко ще е наред и шок.!!! На 10.06 бях на контролен преглед и ми казва, че има миома която е 10 на 11 мм. Казва, че не я е видял по време на операцията.  Казва: Добре си живей си  живота, може да тръгваш на работа. Ще се видим догодина на профилактичен преглед. Изумена съм и много разочарована.
Ужас, как може такова нещо!?? Тоя е за пребиване.

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
10 на 11 мм.- не ми се вижда голяма ? - Може да е била на друго място не където са били тези двата
Ако не е била коремна , а лапароскопска предполагам е възможно да не е видял
Въпреки че това им е работата да гледат
Те по принцип тез миоми не са сами Wink
Моята е толкова голяма че от нея яйчника не ми се вижда

# 274
  • Мнения: 269
10 на 11 мм.- не ми се вижда голяма ? - Може да е била на друго място не където са били тези двата
Ако не е била коремна , а лапароскопска предполагам е възможно да не е видял
Въпреки че това им е работата да гледат
Те по принцип тез миоми не са сами Wink
Моята е толкова голяма че от нея яйчника не ми се вижда

Операцията беше коремна, така че няма как да не я е видял.

# 275
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 479
При мен при лапароскопия отстраниха три миомни възела, единият от които доста  голям - около 6 см. Тогава ми казаха, че са видели и други два, но не са ги махнали, защото би затруднило възстановяването на матката, а размерите им са пренебрежимо малки.

# 276
  • Мнения: 269
При мен при лапароскопия отстраниха три миомни възела, единият от които доста  голям - около 6 см. Тогава ми казаха, че са видели и други два, но не са ги махнали, защото би затруднило възстановяването на матката, а размерите им са пренебрежимо малки.
При мен казва, че не я бил видял по време на операцията, което не е възможно.

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Разбираме разочарованието ти - то поне да беше дал някакво обяснение , а не просто - Не съм я видял
Тъпо Е

# 278
  • Мнения: 269
Разбираме разочарованието ти - то поне да беше дал някакво обяснение , а не просто - Не съм я видял
Тъпо Е
Сега търся друг гинеколог при който да отида. За Авис Медика бях чувала само хубави неща, но явно и там са станали същите или аз съм изтеглила късата клечка.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
Вие сериозно ли? 10 мм! Вземете една линийка и вижте размера. Излишна е драмата. Живея си стакава миома вече 10 години. Следя я. Не расте и през ум не ми минава за я оперирам. Това е пренебрежимо миниатюрно. Напълно е възможно да не се види при отворена операция. При лапароскопия образът се увеличава няколко пъти и там по може да се забележи. Никога не бих си наразяла корема заради миома.

# 280
  • Мнения: 269
Вие сериозно ли? 10 мм! Вземете една линийка и вижте размера. Излишна е драмата. Живея си стакава миома вече 10 години. Следя я. Не расте и през ум не ми минава за я оперирам. Това е пренебрежимо миниатюрно. Напълно е възможно да не се види при отворена операция. При лапароскопия образът се увеличава няколко пъти и там по може да се забележи. Никога не бих си наразяла корема заради миома.
Много добре знам колко е 10 мм. Не съм казала че съм тръгнала да се оперирам. При положение преди няма и месец съм се оперирала от същото и да ти кажат че имаш отново същото нещо, защото не го бил видял. Вашата миома може да не расте, но при мен растат и създават проблеми, затова и се оперирах. само при мисълта, че след 5-6 години ще е пораснала отново е доста стресиращо.

# 281
  • Мнения: 5 406
Чери, разбирам разочарованието и ужасът ти.
Миомата реално все още е малка и може би може да и се въздейства по някакъв начин.
Пробвай да направиш консултация с друг лекар за някакви лекарства или нови методи. Знам, че напоследък се говори за емболизация и HAIFU. Ако не я премахнват поне могат да забавят или стопират растежа и, докато влезнеш в менопаузата. След това се очаква, че няма да имаш проблеми.
Неприятното е, че това ще ти глътне немалък финансов ресурс, защото тези иновативни технологии не са от най-евтините и достъпни.

# 282
  • Мнения: 269
Чери, разбирам разочарованието и ужасът ти.
Миомата реално все още е малка и може би може да и се въздейства по някакъв начин.
Пробвай да направиш консултация с друг лекар за някакви лекарства или нови методи. Знам, че напоследък се говори за емболизация и HAIFU. Ако не я премахнват поне могат да забавят или стопират растежа и, докато влезнеш в менопаузата. След това се очаква, че няма да имаш проблеми.
Неприятното е, че това ще ти глътне немалък финансов ресурс, защото тези иновативни технологии не са от най-евтините и достъпни.
Със сигурност ще потърся друго мнение, но не знам при кого да отида. Казаха ми за тинктура от турта.

# 283
  • Мнения: 5 406
Да, и аз съм чувала, че тинктурата повлиява много добре,особено малките миоми. Simple Smile
Според мен е важно да се заемеш със ситуацията сега, както и правиш.
Не е нужно да лежиш на кълката, че е 1см.
За доктор, моят беше Янчо Делчев от МБАЛ Доверие, София. Отстраниха ми 2 миоми (интрамурални към субсерозни), едната беше 6см, другата 1см. Но аз съм на 31, нераждала и за Док беше важно да изчисти максимално нещата, за да мога да изкарам бременност в бъдеще. 

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
При множество миомни и възли, и ако не възнамерявам да раждам,  и 10 мм ме вдигат на "ура!",  в паника, щях да махна цялата матка. Щом твоите миоми растат изобщо не си застрахована от появата на нов възел, след време. Да си режеш корема периодично? Поне да беше лапароскопски. При толкова много информация в нета, да постъпиш толкова несериозно към проблема....Кой в 21 век оперира на отворен корем заради миома? Само това ми е достатъчно да го отсвиря.....

Общи условия

Активация на акаунт