Операция на миома - 6

  • 77 620
  • 778
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 319
Здравейте, вчера ме оперираха в Плевен, днес имам леко висока температура около 37,5. Това нормално ли е, има ли повод за притеснение?
Не мисля, че  е нормално. Аз бях с температура след операцията. Назначиха ми антибиотик.
Попитай доктора на визитацията.Той ще ти обясни най-добре

# 616
  • Мнения: 51
Здравейте, вчера ме оперираха в Плевен, днес имам леко висока температура около 37,5. Това нормално ли е, има ли повод за притеснение?
Не мисля, че  е нормално. Аз бях с температура след операцията. Назначиха ми антибиотик.
Попитай доктора на визитацията.Той ще ти обясни най-добре

Нормално е, нарича се резорбционна температура, и аз бях така, до 37,9 въобще не се притесняваха лекарите

Искам да попитам след миомектомия изписаха ли ви антибиотик за вкъщи?

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 12:39 от Не се сърди, човече

# 617
  • Мнения: 57
Здравейте, вчера ме оперираха в Плевен, днес имам леко висока температура около 37,5. Това нормално ли е, има ли повод за притеснение?
Не мисля, че  е нормално. Аз бях с температура след операцията. Назначиха ми антибиотик.
Попитай доктора на визитацията.Той ще ти обясни най-добре

Нормално е, нарича се резорбционна температура, и аз бях така, до 37,9 въобще не се притесняваха лекарите

Искам да попитам след миомектомия изписаха ли ви антибиотик за вкъщи?

Все още, не е  идвал доктор, да ми даде някаква информация. Само сестрите се мяркат, и дежурния лекар, мина снощи. Очаквам Горчев, дано се появи и да каже, какво става, да даде информация.

# 618
  • Мнения: 319
Антибиотика, който започнах в болницата,го продължих вкъщи .Заради температурата. И да, по принцип няма повод за притеснение, но трябва да се вземат мерки.В случая -прием на антибиотик.

# 619
  • Мнения: 51
Антибиотика, който започнах в болницата,го продължих вкъщи .Заради температурата. И да, по принцип няма повод за притеснение, но трябва да се вземат мерки.В случая -прием на антибиотик.

Благодаря и за двата отговора, на мен ми казаха да го продължа и вкъщи заради завишени левкоцити - при приемането са били 6 а на изписване - 14. Хич не ми се пие, но трябва.

# 620
  • Мнения: 57
Антибиотика, който започнах в болницата,го продължих вкъщи .Заради температурата. И да, по принцип няма повод за притеснение, но трябва да се вземат мерки.В случая -прием на антибиотик.

Каква температура поддържахте и колко време продължи?

# 621
  • Мнения: 319
Не си спомням точно, но около 37,5 мисля.Вдигнах я един ден след операцията. Лекарят ми каза,че след операция понякога се получава.Не каза дали е нормално или не,но за петте дни,които бях в болницата, от всички жени с такава операция само аз бях с температура. Затова и по-горе писах,че не мисля че е нормално.Всички ги изписваха на третия ден.Само аз останах пет.1-2 дни след като започнах антибиотика,температурата спадна.

# 622
  • Мнения: 2 070
Откриха ми гъбички един месец след операцията. Изписаха ми лечение, течението почти изчезва, обаче ми е некомфортно, припарва ми много леко, предимно вечер, ако не съм пила достатъчно вода.И фоликул на десен яйчник 40/43, това ме паникьоса вече.Преди месец всичко си беше наред, за това запазиха яйчниците.Някой с подобни проблеми?Да се панирам ли момичета, имам ли основание?

# 623
  • София
  • Мнения: 16 071
И мъжа трябва да лекува гъбите. Иначе няма минаване. За фоликула не знам. Като не ходя по прегледи си живея спокойно.

# 624
  • Мнения: 319
По принцип гъбичките се лекуват лесно.Симптомите минават за  2-3 дни.Но    трябва да се лекува и мъжа.

# 625
  • Бургас
  • Мнения: 6 352
palikarova.br,  а пробиотици приема/ш ли? Предполагам, че след операцията си пила АБ.Според мен е задължително да се приема пробиотик или по-добре симбиотик и витамини.Аз си купих и пих, дори все ще пия.
Дай време на организма си. На мен ми правиха много по-лека процедура и въпреки това ми трябваха 3 седмици за да се почувствам добре, дори ми се струва, че все още усещам от време на време/ мина вече цял месец/.

Попаднах на това видео, струва ми се добро:
Скрит текст:

# 626
  • Мнения: 1 432
Здравейте.
В пременопауза съм. С миоматозна матка. Писала съм и друг път в темата.
Искам да запитам, ако се наложи отстраняване на матка,   за/ и   против  да останат яйчници/ и шийка.
Разбира се това решение се взима с лекарско мнение, и ако те са здрави.
Но някои лекари казват - остават, за да излъчват хормон яйчниците, и да не се налага да се пие после допълнителено хормони,  други лекари казват - на тази възраст се маха всичко профилактично, да няма други болести и т.н. Но това си е сериозна операция  А шийката защо остава, да запълва пространство ли?
Ще съм благодарна да споделите мнение.

# 627
  • Мнения: 45
Здравейте дами !Изчетох цялата тема и не си отговарям на няколко въпроса.С миома съм от 1 година вече е 7 см мисля че е на външна стена ,понеже съм слаба и си я напипвам  ,не ми създава проблеми за момента.От половин година взе да ми прескача цикъла и лекаря при когото ходя ми предписа ОРГАМЕТРИЛ започвам да се съмнявам дали да го продължавам.От Пловдив съм и ми се иска да ми препоръчате при кого бих могла да се консултирам евентуално за Лапаро .Бъдете здрави от сърце.

# 628
  • Мнения: 319
Здравейте.
В пременопауза съм. С миоматозна матка. Писала съм и друг път в темата.
Искам да запитам, ако се наложи отстраняване на матка,   за/ и   против  да останат яйчници/ и шийка.
Разбира се това решение се взима с лекарско мнение, и ако те са здрави.
Но някои лекари казват - остават, за да излъчват хормон яйчниците, и да не се налага да се пие после допълнителено хормони,  други лекари казват - на тази възраст се маха всичко профилактично, да няма други болести и т.н. Но това си е сериозна операция  А шийката защо остава, да запълва пространство ли?
Ще съм благодарна да споделите мнение.
Аз и преди съм писала мнението си на тази тема- за мен отстраняването на органи "профилактично " е недопустимо.Човек няма как да знае кога и какво ще се случи. Може да си махнем матките, яйчниците шайката ,но рак може да се развие във всеки друг орган.Чукам на дърво да не се случва на никога,но факта си е факт.Така че,ако не е наложително по медицински причини,не те съветвам да си махаш каквато и да е.Да не говорим, че това ще доведе да други проблеми.

# 629
  • Мнения: 3 589
Здравейте.
В пременопауза съм. С миоматозна матка. Писала съм и друг път в темата.
Искам да запитам, ако се наложи отстраняване на матка,   за/ и   против  да останат яйчници/ и шийка.
Разбира се това решение се взима с лекарско мнение, и ако те са здрави.

Здравейте! Аз съм в менопауза и преди 3 месеца ми отстраниха матката заради бързо нарастващи миоми, 4 на брой. Първоначално моят лекар искаше да махне и яйчниците, но след като поговорихме се съгласи да ги остави ако са чисти. За шийката бях абсолютно съгласна да бъда отстранена с матката. Както и за тръбите. Нямам никакви усещания за промяна във влагалището без нея. Решението си взех след консултация с още двама гинеколози хирурзи. Чувствам се изключително добре, физически активна съм, само внимавам с вдигането на тежко.

Общи условия

Активация на акаунт