Перилни препарати и омекотители – 54

  • 67 609
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Скрит текст:
Скрит текст:
Помагайте мами , как да премахна петно от домат върху бяла памучна ризка ?
Иначе я накиснах в Омо за бяло...изпрах я ,но остана...
И какъв е проблема да си изпереш петното от домат в/у бяла /че и цветна да беше/ дреха? То ако един прах не може един домат да изпере, значи толкова "може", следователно бих го засилила в кофата.  Омото пък не изпира почти никакви петна, така че не виждам какво чудно има несправянето му с домат.

Mила  ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ ,
Бихте ли ми препоръчали прах за пране за бяло ,който ще реши моят проблем с петно от домат?Аз  е явно ,че имам такъв проблем  и не успях да се справя с петното ,но  Вие  разбирате !Ето затова търся Вашето ценно мнение...
Мила sesksta,
Петна от домат и от разни други явдли и неядливи неща махам с тези препаратти /лилава и зелена капачка/:
Скрит текст:
Лилавата капачка е за цветно, синята и зелената за бяло.  За бяло ползвам със зелената капачка. Специално доматени петна махнах с този цветно, т.к. дрехата беше светла, но не бяла и реших да не рискувам цветовете й. Не съм прала веднага, а след няколко дни - когато събрах дрехи за цяла пералня. Не съм третирала с нищо, т.к. няма смисъл за мен.  При теб обаче петното е прано, т.е. е фиксирано и няма да излезе или изобщо или поне не първите 5-6 /може и повече/ пъти.
Скрит текст:


Mила   ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪  ,
Благодаря за  отговора , ще опитам с тези препарати!

# 361
  • Мнения: 46 518
Петна от домат и каквато и да е храна не махам с нищо, изпира си се, на 40 градуса пускаме вкъщи. Ако не става, от праха е.
Твърдите подметки не ви ли чупят пластмасовите 'ребра' вътре в барабана?
Досега не сме имали проблем, но и нашата май няма пластмасови части.
Снимката е от нета:
Скрит текст:

# 362
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, моля да препоръчате бебешки препарат за пране, с който да пера дрехите на всички вкъщи, демек да има аромат и да изпира добре.

# 363
  • Мнения: 68 654
Няколко страници назад го коментирахме. Отново.

# 364
  • София
  • Мнения: 9 926
Аз слагам един стар чаршаф...да не лопат много.

Не че нещо...но онова със звездичките, думата, се открива далеч не само върху подметките - има го и по места/дрехи, които въртите ежедневно в пералнята, ама карай Joy
Има огромна разлика между най-различни кучешки, птичи и пр.  **й**  и собствени, към които организма е "свикнал" (предполагам тях визираш?)

# 365
  • Мнения: 19 485
Собствени и...тези на цялото семейство. Предполагам нямате всеки член от семейството персонална пералня? Нужно ли е тази дискусия да се задълбочава?

# 366
  • София
  • Мнения: 9 926
Е то е привикнало към семейната флора и фауна...

# 367
  • Мнения: 46 518
Има огромна разлика между най-различни кучешки, птичи и пр.  **й**  и собствени, към които организма е "свикнал" (предполагам тях визираш?)
Деца имаш ли? Те се въргалят по площадките и пясъчниците, в общи линии каквото има по подметките, това и по дрехите, отдавна претръпнах Joy

# 368
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
И аз пера всичко в пералнята, вкл и обувки детски ,маратонки ,сандали пак  детски ,даже и джапанки - наши , слагам  ги в торби от лидл за пране

# 369
  • Мнения: 309
Здравейте! Пера бебешките дрехи на програма за бебешки дрехи, но не ми дава да добавя допълнително изплакване още в началото, тоест трябва да я изчакам да свърши, за да пусна доп изплакване. Това не ми върши работа изобщо и се чудех какво и е по-специалното на тази програма и знаете ли ако пера бебешките на програмата за бяло пране няма ли да е същото? Търся си програма, на която да пера различна от специално предназначената с една дума 🙂

# 370
  • Мнения: 47 986
Аз имам програма антиалергия, с автоматично включени доп. изплаквания. Да не би тази бебешката да е такава, затова да не ти дава да добавяш изплакване? И просто да не е нужно?
Иначе аз всичко дюс на основна програма си пера, само градусите сменям...от дрехите имам предвид Simple Smile Основната би трявало да си е достатъчно добра

# 371
  • Мнения: 1 953
Може да перете на програма за памук.
И ние имаме програма за бебешки дрехи, но не съм се интересувала как пере, както и разните 15 мин., 30 мин.

# 372
  • Мнения: 550
Моля за малко помощ. Гръцкият прах  Еssex ( мисля така се изписваше) дали е добър. В зелена опакавка е. Видях и Ариел -регуляр , това  универсален ли  е? В Гърция има ли изобщо прах за цветно или всички са универсални и за бяло пране?

# 373
  • Мнения: 68 654
Есекса е за бяло пране, съдържа избелители на кислородна основа. в Кауфланд го има, вероятно и на други места. Горе-долу става. Не знам дали точно гръцки се води...що си мисля че хърватски беше?

# 374
  • Мнения: 550
Есекса е за бяло пране, съдържа избелители на кислородна основа. в Кауфланд го има, вероятно и на други места. Горе-долу става. Не знам дали точно гръцки се води...що си мисля че хърватски беше?
Нещо съм се объркала сигурно,но сме в Гърция и искам да си взема прах за пране - цветно праане, а срещам по магазините предимно скип  и омо в различни цветове опаковките и ариел  - регулар. Това универсален ли ще да е?

Общи условия

Активация на акаунт