Перилни препарати и омекотители – 54

  • 67 487
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 197
Моля ви, кажете ми къде бъркам. От седмица ползвам прах ариел, а пералнята не го взема целия от отделението. Слагам 85 гр, толкова е предписано на опаковката, но след пране сигурно поне 40 си стоят на каша в отделението на чекмеджето.
Достатъчно ли ви е налягането на водата? На мен така ми оставаше омекотител. Дюзата, която пуска вода при омекотителя, я размърдах и се оправиха нещата.Blush

# 706
  • Мнения: 68 546
Аха...помислих си за гладка кожа и за това се зачудих.

# 707
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Моля ви, кажете ми къде бъркам. От седмица ползвам прах ариел, а пералнята не го взема целия от отделението. Слагам 85 гр, толкова е предписано на опаковката, но след пране сигурно поне 40 си стоят на каша в отделението на чекмеджето.
Достатъчно ли ви е налягането на водата? На мен така ми оставаше омекотител. Дюзата, която пуска вода при омекотителя, я размърдах и се оправиха нещата.Blush
Привидно налягането е наред, но утре ще кажа на ММ да отпусне малко крана за всеки случай.
Благодаря!

# 708
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
За кърпичките за черно - да ,мисля че пускат боя и пооправят вече леко избелели дрехи , пуснах веднъж и едни панталонки черно и бяло рае при тъмните със кърпичка - ами съсипах ги , бялото стана ужас ,че не се и оправя .. а и друг път само с тъмните съм ги прала .
За белите маратонки - остро в релалнята , после на силно слънце един ден и като нови . Такива петна стават само при ръчно пране и плакнене , както са ти казали

# 709
  • Мнения: 1 953
С. Алекс, а защо мислиш че дрехата се е съсипала заради кърпичката? И без кърпичка се получава същото, когато се пере бяло с тъмно.
При мен не свършиха никаква работа, сложих 2 кърпички, останалите си стоят, т.е. само веднъж ги ползвах.

# 710
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
както писах - пускала съм ги и друг път със същите тъмни дрехи , и един единствен път със дрехите + кърпичка ... та затова . На хейтман ли побва кърпичките за черно ?

# 711
  • Мнения: 1 953
Да, не знам за други.

# 712
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
и аз не знам , но това не значи ,че няма Simple Smile) ами странно , аз на 40 пускам тъмните

# 713
  • Мнения: 1 953
Така е.
Аз ги плакна много, може да съм им изплакнала боята. Ще пробвам още веднъж.

# 714
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
аз нямам функция допълнително изплакване , с една стара пералня съм , комплект с квартирата , и много ме е яд на нея , но в случая може би има значение Simple Smile

# 715
  • Мнения: 453
Има ли продукт на дм на прах за якета?
Питам за есенните / нямат пух Simple Smile Не успях да открия назад в темите, а имаше коментари. Прах ли беше, само течен ли имат ми е чуденката.

# 716
  • София
  • Мнения: 9 910
  
  торби за пране - има ли значение каква. Гледах едни в лидл преди месеци - но ми се видяха доста грапав материал...? Все пак да е с голям обем, за да мога и една жилетка от вълна да побера. Шапките с козирки перете ли ги в пералня, че новата не смея - на старата се прокъса в краищата на козирката (предполагам от триенете в барабана...)
Денкмита - бяло, с 30% избелващи ли беше с най-избелващ ефект?
 

# 717
  • Мнения: 68 546
Има ли продукт на дм на прах за якета?
Питам за есенните / нямат пух Simple Smile Не успях да открия назад в темите, а имаше коментари. Прах ли беше, само течен ли имат ми е чуденката.

Прахообразен, който да е за функционален текстил предназначен, май няма. Все са течни.

Иначе в ДМ има един прахообразен, който е за деликатни и фини тъкани като коприна и др.подобни. Можело да се ползва и за вълнени дрехи, тъй като така пишело на опаковката. Моят спомен обаче е, че е с ензими, които увреждат вълненото влакно, та тук няма да се изказвам категорично става ли, не става ли за вълна.

Аз моите "ватенки" - олекотени якета с вата, не им купувам отделен препарат. Какво да им се повреди на тях..Но ако дрехата има мембрани - като ски якетата и панталоните, разни дишащи материи и т.н., си трябва препарат за спортни дрехи.

Бях питала преди време Гес, но за жалост забравих какво ми отговори на въпроса, който беше:
С препарат за спортни тъкани може ли да се перат вълнени дрехи, и с препарат за вълнени-може ли спортни материи. Идеята ми бе да сведа до минимум видовете препарати, нооо....не помня на кой въпрос беше Да, и на кой-Не...

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 14:52 от teta75

# 718
  • Мнения: 47 956
И аз помня въпроса, даже май и аз питах същото. Мисля, че не се препоръчва и не се гарантира резултат, демек да не се повредят. Аз вълна много рядко пера, не е драма. А течния на Лидл за спортни го люскам на якета, раници, обувки и спортни дрехи. Тях имам повечко.

# 719
  • Мнения: 68 546
Сто процента вълна и аз май нямам, освен едни терлици Stuck Out Tongue Winking Eye

Пуловерите я имат 20%, я нямат толкова вълнени влакна.

Общи условия

Активация на акаунт