Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 671
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 010
  • Мнения: 2 621
Точно в лява лента се случва. Автомобилът пред мен беше засечен и започна да намалява рязко. Аз се движех с достатъчна дистанция и успях също да намаля. Само че пичът зад мен явно не се е движел с достатъчна дистанция и ме изши отзад, съответно моята кола удари предния - поне мен ме удариха странично и не пострадах тежко. Колата обаче се завъртя, усука се и... е за хвърляне. Него го писаха виновен като най-отзад. Не знам начин, чрез който да гледаш да не се удариш отпред и в същото време да гледаш дали някой джигит не ти е в г*** отзад.
В лява или в дясна лента, дистанция трябва да се спазва.

# 2 011
  • Мнения: 2 478
Разбирам, това е най-гадният сценарий, защото каквото и да направиш отвсякъде са коли и до сблъсък сякаш е неизбежно да не се стигне. Аз затова постоянно гледам огледала, спазвам дистанция 3-4 коли при по-високи скорости, дали се мушват някои, да, но имам изграден навик кракът да ми е с готовност върху педала на спирачката. Ако видя някаква опасност, натискам леко, за да намаля, и този зад мен да види стоп светлините и да намали и той, но реално при рязко ненадейно спиране и зад теб лепнал се, дори не с кой знае колко висока скорст, е неизбежно.

# 2 012
  • Мнения: 10 387
Аз също много държа на дистанцията, но ми писна да се завират пред мен и ща не ща и аз не я спазвам. Особено ме дразнят по светофарите, като почнат да се ръгат - сакън да минат една кола напред, та ако ще и да умрат. Иначе спирачките ми коват, но не знаеш на задния как са.

# 2 013
  • Мнения: 3 732
Как бихте постъпили в тази ситуация?

Трябва ми адекватен съвет пък той ще си прецени - ще му дам да чете мненията тук. Дано вземе най - доброто и правилно решение!

Колата е Нисан Алмера, 2003, дизел, 1,5 dci, 82 коня. Купена е миналия ноември за 3000 лв.
Засекли го в кръгово.






Уговорил е среща с някакъв майстор от квартала, тоя не дошъл. Да я дава за скраб ( около 300 лв), да я продава за части (за колко? - в мобилето здрави са 2600 - 4000 лв), да я прави (колко
да приготви?)?



Може ли да ми препоръчате добър майстор в Бургас?

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 21:59 от Зуки Су

# 2 014
  • Мнения: X
Ако окачването е скъсано ... Скап.
Или да и търси пазар в това състояние. Може и да намери по добра цена

# 2 015
  • Мнения: X
Какви са пораженията? Моето мнение е, да прави колата и да я кара поне докато я изплати.

# 2 016
  • Мнения: 3 732
Не е ясно какви са пораженията.

Може ли да ми препоръчате читав майстор в Бургас? Уговорил е среща с един днес, той не дошъл.

На въпроса защо гумата е така, мен ме съмнява шарнир и носач (около 300 лв двата) - не знае. Ламарината може за се избута за 100 лв, но не е задължително.

Той няма 30 години, учи се сам. Подозирам, че е карал с висока скорост. Засега клони да я прави, но не знае пораженията.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 21:59 от Зуки Су

# 2 017
  • Мнения: X
Първо да види какви са пораженията. Последното нещо е да прави ремонт с кредит. Ако не е по силите му да я ремонтира да я дава на скрап и да си купува карта за ГТ., докато изплати кредита.

# 2 018
  • Мнения: X
Хилядарката не му мърда така като гледам - нов калник (на старо де), боя, бронята също е охлузена, та и тя ще се пръсне, носач, шарнири, кормилни накрайници, амортисьор + тампон, стабилизираща щанга ... може би не всички от изброените, но пък и не се знае какви са пораженията. Трябва да се закара в сервиз и там ще се разбере.

# 2 019
  • София
  • Мнения: 1 584
Последно по подобен начин нагласих старото ауди. Уж видимо само за нов калник бяхме, оказа се, че са изкривени роговете и искаха 600лв да ги изправят. Confused И още доста неща имаше за правене

# 2 020
  • Пловдив
  • Мнения: 13 503
Така утрепах една корса, на външен вид нищо й нямаше, но гредите й бяха изкривени. Продадохме я, след време видяхме, че има нови собственици...

# 2 021
  • Мнения: X
Като ви чета трябва да съм голям късметлия, защото танк нямам. Спирали са в мен със 60 км/ч, и отзад и странично като на снимката. Нямал съм подобни щети.
Момчето да си ремонтира колата. Свежната кралица е страхотна кола.

# 2 022
  • Мнения: 2 478
Кръговите са едно от най-коварните ситуации, защото много просто си перкат.
Аз се стремя да съм си в лентата, с мигачи винаги на вход и изход и пълзя до последно, докато съм сигурен, доколкото мога другия какво ще свърши, ще тръгва ли, ще спре ли.

Колегата ми "по чин" преди месец-два го чукнаха в кръгово, уж с предимство. Шофьор е от 40 г. Та не е до "стаж".
Да чукам на дърво никога да не се "чуквам" с друг цял живот !

# 2 023
  • Мнения: X
с мигачи винаги на вход и изход
Мигач се подава само на излизане от кръгово Grinning

# 2 024
  • Мнения: X
Сигурен ли си?

Общи условия

Активация на акаунт