Каква своя цел успяхте да постигнете през изминалата година?

  • 5 951
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Финалът на годината е подходящо време да погледнем назад и да благодарим на себе си за всичко, което сме свършили добре!

Независимо дали е голяма житейска промяна, постижение в работата, вълнуващо пътуване, или просто това да сме били достатъчно добри към себе си и към другите и да сме се радвали на баланс. Да сме се усмихвали често..., да сме успявали да усмихнем и другите.

Няма твърде "голяма" или "малка" постигната цел, за която да не си заслужава сами да се потупаме по рамото! С тази идея ние от екипа на BG-Mamma и NEG.BG избрахме да споделим тук кои свои цели сме постигнали през отиващата си година. Надяваме се това да вдъхнови и вас да отделите по няколко минути и да помислите и за добрите неща, които сте отметнали успешно през 2023 г.

Споделете ги и вие в тази тема!

Марина Кузманова, създател на BG-Mamma и Продуктов мениджър:
 
През изминаващата година се изправих пред лични предизвикателства, но успях да постигна две значими цели.

След получена през миналата година травма, с упоритост и усърдие, преминавайки през месеци болки, рехабилитации и с помощта на прекрасен лекар, успях да стъпя на краката си и да проходя отново. Следващата ми цел е да се върна отново към танците.

Втората, много стойностна за мен, реализирана цел през тази година е вдъхването на нов живот на старата къща на баща ми, която повече от 10 години тънеше в забвение. Заедно със съпруга ми и трите ни деца със собствен труд реставрирахме къщичката, влагайки сърце и усилия, така че да съумеем да я възродим и освежим, но да запазим нейния оригинален вид и дух.

Всеки миг от този път беше източник на вдъхновение и ми доказа отново, че с решителност, подкрепа и любов всичко е възможно.



Мирослав Русев, Lead Developer:

През последната година си поставих за цел да укрепя и поддържам своето ментално здраве. За да постигна това, избрах да пътувам в Югоизточна Азия за един месец. Това пътешествие ми помогна да открия нови култури, да се свържа с природата и да се отдалеча от стреса на ежедневието. Паралелно с тази дейност активно работех и върху своето физическо здраве. За целта редовно посещавах занимания по народни танци четири пъти в седмицата. Това не само ми осигури физическа активност за справяне с натрупаните негативни последици от пандемията, но и ме зареди с енергия и радост от движението и изразяването чрез танца.

Обединявайки грижата за ума и тялото, успях да създам баланс и хармония в живота си. Продължавам напред!

Ния Стефанова, Digital Sales Expert:

Целта, която неусетно постигнах през 2023, е, че се научих да излизам по-често от зоната си на комфорт и по този начин да предизвиквам себе си.

През тази година осъзнах, че независимо дали става дума за професията, за семейството, или за личните ни хобита, трябва да даваме път на новото, да преоткриваме себе си и да изследваме непознатото. Защото познатото ни дава усещане за сигурност и контрол, но предизвикателствата са това, което ни кара да растем.

Мария Цветкова, Sales Manager:

Не знам дали е цел, или някакъв стремеж, търсено състояние, което ми липсваше, но се радвам, че отново имам онзи позабравен ентусиазъм да нямаш търпение да отвориш служебния имейл или да стигнеш до офиса, за да се видиш с колегите, да обсъдите поредния проект или просто да изпиете сутрешното си кафе заедно. Безкрайно съм щастлива, че през тази година си върнах радостта от работата.



Още от форума: Можете ли да опишете отиващата си година с една дума?

Георги Цветанов, Senior Developer:

Справих се с burnout-a от предходната ми работа след над 11-месечна почивка, в която главно отделях време на семейство, приятели и като цяло за мен.

Намерих си работа, която в края на деня да не ме кара да се чувствам натоварен психически и емоционално – станах част от екипа на NEG.BG и BG-Mamma.

Подредих си до някаква степен дневния график така, че преди и след работа да имам повече време за семейството.

Не успях да постигна повечето неща в to-do-то си, но пък идва новата 2024 г. и ще натисна там.

Юлиан Кузманов, Главен администратор:

Както много хора, и аз дълги години неглижирах профилактиката и собственото си здраве. Тази година отделих време и се погрижих за това.

Жаклин Миланова, Рекламни и продуктови кампании:

Всяка година в средата на месец декември си създавам списък с цели и желания, които искам да постигна. Някои са чисто материални придобивки, други са свързани с личния ми и социален живот, със здравето, външния вид или професията ми. Носи ми огромна доза вътрешно удовлетворение да маркирам едно по едно нещата, които успявам да реализирам. Последните две години бяха много успешни за мен – 9 от 10 изпълнени цели. Тази година бях значително по-скромна, но въпреки това към днешна дата съм щастлива и благодарна за постигнатите резултати.

Едно от най-значимите ми постижения беше да напусна зоната си на комфорт, да се преборя с конкретен страх и да променя драстично външния си вид.

Щастлива съм, че открих нови приятели и важни за живота ми хора, че посетих отново любими дестинации, че възродих стари приятелства. Радвам се, че успях да осъзная и върху какво още трябва да работя през новата 2024 година.

Пожелавам си късмет, спокойствие и търпение, за да може новият ми списък да е изцяло маркиран като “готов” след по-малко от 12 месеца.

Даниела Кисьова, Административен мениджър:

Година след година, все по-усърдно работя върху това да се променя, научавайки се да приемам случващото се около мен, да мога да казвам “не” и да отделям повече време за себе си.

Ами, получава ми се, но бавничко – “бавничко, ама славничко”, казваше баба ми.

Да, доволна съм от постигнатото и през тази година, но имам още доста и за следващата.

Адриана Ангелова, Специални проекти:

През последните години ми стана традиция да си поставям различни малки цели, които да ме вадят от рутината и да разнообразяват живота ми. След школата по актьорско майсторство през 2022, за тази година такава моя забавна цел беше да сбъдна друга своя отдавнашна мечта – да започна да пея. И вече е факт, че ходя 3 пъти в седмицата на уроци по пеене и се чувствам преизпълнена с ентусиазъм.

Петя Бондокова, PR & Content Manager:

Успях да направя за себе си тази година много по-щастлива от миналата. Грижих се добре за себе си. Създавах спомени. Мисля, че бях по-скоро добър родител и приятел. Бях обградена от прекрасни хора, които обичам и които ме вдъхновяват. Казвах често “Това е много хубаво”, “Благодаря”, “Обичам те”, “Можеш да разчиташ на мен”.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 21:01 от Рaдост

# 1
  • Мнения: 2 329
Не беше цел, но е голямо  лично постижение:
Спрях цигарите!!!
Вече десет месеца  НЕпушач Grinning

# 2
  • Мнения: 253
Вече 3 месеца живеем в наш собствен дом.
Преборих се за постоянна позиция, за която драпам от 4 г.
Оттук-нататък, всичко, което искам е да сме здрави!

# 3
  • Мнения: 8
Обзаведохме ново жилище и се преместихме, като основната работа свърших аз с бебе, което към момента на нанасянето навърши 1 годинка.

# 4
  • Glasgow
  • Мнения: 4 397
Пътувах много ❤ и в края на годината се осмелих да пътувам за по дълго сама, вече това не ме плаши. По времето на дългия и депресивен локдаун (на мястото, където живея бяхме като в затвор)си обещах, че оцелея ли физически и емоционално след тази пандемия ще пътувам много и на нови места, без да ми свидят пари, да чакам някого за компания. Надявам се догодина в Азия.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 19:22 от Jokerr

# 5
  • София
  • Мнения: 1 363
Взех книжка.
Още една крачка извън продължителна токсична връзка.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 718
Моята постигната цел тази година беше дългоочаквана бременност и раждането на моя син през месец ноември!
Чувствам се щастлива и пълноценна като майка, а щастието и емоциите от това да се радвам на моето бебе са безгранични!

# 7
  • София
  • Мнения: 909
Аз започнах от миналия август... И ще продължи! Обикалям 100 национални обекта и съм щастлива!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз си доказах, че мога да се преквалифицирам и да работя по нещо, което ми харесва. Успях и да попътувам повече тази година както си бях обещала. А най-голямата ми/ни постигната цел с мъжът ми - крачката за второ дете, което ще се появи в първите месеци на следващата година.

Тези дни мисля да седна да си разпиша целите за следващата, че много неща искам, но и план трябва.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 197
В началото на годината си поставих за цел да реша проблема с болките в коленете. Не само че открихме причината, ами в рамките на годината успях да оперирам и двете колена (през 6 месеца),  и да се възстановя успешно. За догодина си пожелавам да сваля 20 кг.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 21:16 от Sharky*

# 10
  • Мнения: 7 411
Купих си мечтаната кола, обиколих и любими дестинации.
Удовлетворението е двойно, когато си го постигнал с много труд и себеотдаване.
Всичко в живота е така.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 21:28 от happy doc

# 11
  • Мнения: 169
Преборих се с хронична болка - вече мога да стоя седнала много по-дълго време и правя любимите си неща Heart

# 12
  • Мнения: 255
Отидох на Mastermind event.

# 13
  • Мнения: 656
Забременях.От няколко години на насам от новогодишната баница ми се пада късмета "Бебе".И всяка година съм в очакване и си викам"Тази година ще е ",но уви.Най-накрая  ме сполетя това щастие.

# 14
  • Мнения: 8 806
Само една цел постигнах през отминаващата година. Още съм жива! Обаче останалото....не  е за разбор даже. В здравословен план само засечки- все нови и нови болести се трупат, трудно успявам да удържам съществуващите вече. Пълна греда беше здравния ми статус.
А, да, успях да изкарам и вложа добри пари в ремонта на семейния апартамент, благодарение на което основната работа по ремонта приключи. Успях да заделя и прилична сума за ремонта на грохналото ми тяло, за да изкара някак си следващите години, ако е рекъл Господ. Като тегля чертата - финансово добре, здравословно - от зле по-зле. Да беше обратното, ама....не.

Общи условия

Активация на акаунт