Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 526
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 4 548
Сутринта отключвам (с едно като дистанционно с копчета - имобилайзер ли се казва?; не вкарвам ключа в ключалката). Изписка, присветна, дърпам вратата - не се отваря. Пробвах другата предна - и тя не се отваря. Задните се отваряха та ползвах тях за вход докато правех сутрешната гимнастика с метличката и стъргалото за стъклата.
Ако и те откажат, какво да правя?
Купи си WD-40 - има в Кауфланд и Фантастико със сигурност, може би и другаде. Напръскай ключалките и уплътненията. Моята ми правеше същите номера сутрин, но вече не се е случвало след като пръсках.
Може ли на български женски език да ми говории/пишеш, с картинка и цена?
Ето това е: https://www.praktiker.bg/bg/Greases/%D0%9C%D0%9D%D0%9E%D0%93%D0% … 90-WD-40/p/429582. Има и една тъничка сламка, която се пъха в отвора на пръскалката за пръскане в тесни пространства. Аз освен за колата го ползвам да си смазвам разни скърцащи панти вкъщи и отвинтване на клеясали болтове.

# 451
  • София
  • Мнения: 6 308

Купи си WD-40 - има в Кауфланд и Фантастико със сигурност, може би и другаде. Напръскай ключалките и уплътненията. Моята ми правеше същите номера сутрин, но вече не се е случвало след като пръсках.
Това не е за тази цел, нищо, че го водят универсално.

На моята каляска ѝ замръзва механизма за сваляне на стъклото - електрическо е. Това ако кажете как да го напръскам ...
Не замръзва механизмът. Замръзва ръба на стъклото, горе, където влиза в уплътнението. Може лекинко по ръба /поне на предните 2/ да се мацне с нещо, но много финно, за да не стане после гняс.

# 452
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Ей така изглежда


Струваше 5-6 лева май.


Това не е за тази цел, нищо, че го водят универсално.
 

Mоже и така да е. Факт е, че ми спести много нерви и време почти всяка сутрин от началото на зимата.

# 453
  • Мнения: 896
Абе и аз така, ама като пръсна на стъклото да поизчистя прахоляка и по края чистачката събира една ивица гряз. Обикновено си отварям страничното стъкло и я забърсвам, че ме дразни. Днес така си седя на един светофар и се чудя какво ли ще си помислят другите, ако изляза от колата да си забърсвам предния джам Simple Smile, че още не се беше размразил механизмът.

Хич не ми пука. В петък на предното стъкло имаш много дебел лед който не успях да изчиста тъй като закъснявах за работа. Всичко беше ОК до момента в който не се качих на околовръстното.
На светофара на музея си слязох от колата извадих си стъргалката и махнах осталия лед.
Безопасността е на първо място.

# 454
  • Мнения: X

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 23:40 от Анонимен

# 455
  • Мнения: 1 006
Мога ли целогодишно да карам със зимна течност за чистачки, т.е. да не сменям зимна с лятна ? Благодаря

# 456
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Изобщо не сменям с лятна, щото лятото почти не ползвам пръскалки. Няма киша, кал и какво да хвърля предната кола и не я хабя. Съответно изобщо не си правя труда да сменям течности.

# 457
  • Мнения: 29 386
Не мисля, че би имало проблем, единствено, че лятната е по-евтина.

# 458
  • Мнения: 9 662
Ползвам зимната целогодишно, ако свърши по някое време лятото сипвам водица Simple Smile

# 459
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз лятно време ползвам повече чистачките, заради прахоляка, който се наслоява като е на паркинга. Със зимна течност са си целогодишно.

# 460
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не знам как успявате да карате месеци наред без да доливате течност за чистачки. Аз на 4-5 седмици най-много пълня, а в по-дъждовно и кално време доливам и по-често. Карам всеки ден и много ме дразни прашно предно стъкло, може би затова харча много течност.

# 461
  • София
  • Мнения: 18 704
Абсолютно,5 литра туба отива за по~малко от месец.

# 462
  • София
  • Мнения: 4 548
Ако стъклото ми е много мръсно, предпочитам да сваля едно шише вода и да го измия хубаво, вместо да мажа с чистачките. Така не остават гадни кални ивици по краищата. Купила съм си едно перо за прозорци от Икея и с него си бърша джамовете на МПС-то, включително и след автомивка.

# 463
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Не знам как успявате да карате месеци наред без да доливате течност за чистачки. Аз на 4-5 седмици най-много пълня, а в по-дъждовно и кално време доливам и по-често. Карам всеки ден и много ме дразни прашно предно стъкло, може би затова харча много течност.

Абсолютно,5 литра туба отива за по~малко от месец.
Аз течността за чистачки не я пия Grinning
С една туба (зимна или лятна) изкарвам по един сезон. Работя на строеж, насред полето и лятото има страшно много мухички. Тях със зимната течност няма как да ги измия. Като застудее и се очакват минусови температури доливам зимна директно, така или иначе не е останала много лятна.

# 464
  • София
  • Мнения: 18 704
И ние не я пием,а си подържаме чисти стъклата.Grinning

Общи условия

Активация на акаунт