Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 340
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 048
Разминавали съм се и на много по-тесни участъци, но когато колата от среща се движи със 70 по средата на пътното платно не знам какво повече можех да направя. Ако отбиех още по в дясно гумата щеше да ми влезе в канавката, а картера щеше да ми закачи.

А за огледалото знам, че днес няма от къде да купя. В Интернет намерих, но ми се искаше от физически магазин да го купя.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 16:08 от D. Dimitrova

# 196
  • Мнения: 3 676
Стъкло втора употреба ми се струва, че няма да намериш, продават огледалата цели.  Търси, дано да имаш късмет.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 5 145
И аз търсих само стъкло за огледало за моята кола и звънях на доста обяви за същата кола на части, но всички продават само цяло огледало. Накрая си поръчах от интернет за 10 лв.

# 198
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Да ви имам проблемите със счупени сттъкълца.

При мен след шлайф глава и смяна на всички гарнитури - продължава да харчи антифриз по 1 литър на 2 000 км.
И я правиха в единия от 3-те Бош сервиз Варна.

Верно че е 20 годишна барака на 580 000 км....ама.....не вярвах че Е46 1.9 може да бъде по-голяма барака от дърт опел и рено!

# 199
  • Мнения: 5 059
Скрит текст:
Вчера попаднах в следната ситуация:
Карах по тесен участък от пътя, аз се спусках, срещу мен идваше кола. Намалих скоростта и отбих плътно в дясно. Исках да спра в един по-широк участък, който беше на три метра от мен, където да се разминем.
Шофьорът от среща нито намали скоростта, нито отби поне малко в ляво. Резултатът е: неговото огледало е напълно счупено, на моето само стъклото.
Той обвини мен, защото аз се спусках, а той се изкачваше. Да, според правилника той е с предимство, но в същото време с несъобразената скорост той предизвика ПТП-то.

Как бихте постъпили в подобна ситуация? Според вас вината в мен ли е, както той твърдеше?
И знаете ли къде в Благоевград мога да си сменя стъклото на огледалото?

В подобна ситуация попаднах преди месец и направо си съсипах нервите.Ако имах пистолет в мен,сигурно щях да го застрелям тоя старец,дето ме овика.Че до него седеше и някаква кукумявка на 70,която крещеше като ято папагали.
Ситуацията:пускам се по много стръмен баир,улицата е за една кола,има кашпи и стена от другата и просто няма как да се разминат 2.По средата има отбивчица,единствено там може да стане разминаването.Пускам се аз,точно подминавам отбивчицата и отдолу завива кола,видя ме,явно реши,че не му дреме и право нагоре срещу мен.Спря точно пред носа ми и седи и ме гледа и ръкомаха.Казах си-няма да се ядосвам,ще върна(как се връща на огромен баир,ама няма значение...).Да,ама тоя нарочно се лепнал на една педя от предната ми броня.Аз се подавам през стъклото и казвам:"моля,върнете малко назад,защото като потегля ще ви ударя".Онзи крещи нещо в несвяст,изобщо не ме чува.И тогава подивях.Викам -майната му,да го удрям! и с мръсна газ назад.Не успях да го ударя,слава богу.Този минава покрай мен ,обаче спира,отваря джама и пчова да крещи-"ти правилника знаеш ли ма!".
Аз с нормален,добронамерен тон се опитвам да му обясня,че не,не е прав,но просто исках да даде малко назад за да мога да му направя път.Еми,не не чува,продължава да крещи.
Падна ми пердето ,теглих му възможно най-цветущата псувня,която ми дойде на акъл и си потеглих.Дълго след това ме яде нервата как може да има такива хора!!!
Хич не им мълча на пътя,кога ли ще изям боя....Дори да съм права,всякакви ненормалници има.

# 200
  • Мнения: 1 504
Да ви имам проблемите със счупени сттъкълца.

При мен след шлайф глава и смяна на всички гарнитури - продължава да харчи антифриз по 1 литър на 2 000 км.
И я правиха в единия от 3-те Бош сервиз Варна.

Верно че е 20 годишна барака на 580 000 км....ама.....не вярвах че Е46 1.9 може да бъде по-голяма барака от дърт опел и рено!


Моята е е39,за сега всичко е ок.

# 201
  • Мнения: 3 732
Реших днес да сменям съединителя. Монтьора отказа защото е здрав.

Странния звук и трудното влизане на втора според него са защото скоростната кутия е тръгнала. Дали е така?

Предстои ми дълъг път. Според него ще издържи. Ще рискувам!

# 202
  • Мнения: 1 427
Здравейте.

И аз ако може да задам въпрос. За първи път ще пътувам с колата в чужбина, Гърция през идните почивни дни. Освен зеления отрязък от ГО трябва ли ми нещо друго?
Да нося ли с мен и големия талон на колата?

Благодаря

# 203
  • Мнения: 3 676
Вземи си и големия талон, че гърците не ни обичат много и се заяждат за каквото могат. Ако имаш теглич, задължително го свали, че глобяват ако не си с ремарке.

# 204
  • Мнения: 1 427
Manekena, благодаря. Полезна ми беше информацията за теглича- имам, гледам има и закопчалка за сваляне ама вероятно не е свалян от години, дано няма проблем при свалянето. А случайно да знаеш колко е глобата ако не е свален?

# 205
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ако е стар талона се взема и големия и малкия....

доколкото знам новите от юни 2018 г.  имало всичко и вече се приемат от Гърция.

Зелената карта е за всички в Европа + балканските страни нечленуващи в ЕС....Турция - Босна и Херц. - Черна гора....важи зелената карта.

# 206
  • Мнения: X
Реших днес да сменям съединителя. Монтьора отказа защото е здрав.
!
Луд умора няма. Няма и как да получите категоричен отговор на така поставен въпрос.
Ако приемем, че майстора е диагностицирал правилно състоянието на съединителя, проблемите може да са
- Жило
- Втулки на листа и системата
- Изместен център на съединителя в резултат на скъсан тампон или критично износен тампон и ред други
- Ниво на масло в скоростна кутия
- Замърсен феродов диск
- Синхронизатор на проблемната скорост
И т.н. Диагностика по форума няма как да ви направят, но може да пробвате дали на място при изключен двигател се наблюдава същото затруднено превключване, при запален двигател и в движение дали се наблюдава от висока към ниска или обратно или при двете, дали се наблюдава при при съединител изключване съединител включване

# 207
  • Мнения: 5 059
Manekena, благодаря. Полезна ми беше информацията за теглича- имам, гледам има и закопчалка за сваляне ама вероятно не е свалян от години, дано няма проблем при свалянето. А случайно да знаеш колко е глобата ако не е свален?



И ние в събота сутринта заминаваме натам.Оглеждайте се по пътищата за ярко жълт опел астра,комби Grinning
Лесно се забелязва хаха Може да се засечем.

# 208
  • Мнения: 3 676
Manekena, благодаря. Полезна ми беше информацията за теглича- имам, гледам има и закопчалка за сваляне ама вероятно не е свалян от години, дано няма проблем при свалянето. А случайно да знаеш колко е глобата ако не е свален?
Мен не са ме глобявали, но са ми казвали, че глобата била от порядъка на няколкостотин евро. Задължително го свалете! Гърците са големи гадове, могат да ви вземат документите на колата, или да ви свалят номерата.

# 209
  • Мнения: 1 427
Vervam, ние ще пътуваме в Петък след работа.

Оф съвсем се притесних като четох как глобяват. Теглича ще свалим, ама днес чукнах долу фара за мъгла ли как там се казва и стъклото му се пукна. Ако не го сменим вероятно и това е повод за глоба?

Освен това сме с газов инжекцион, така купихме колата и нямаме сертификат или нещо подобно- само книжка май.

И още нещо колата е на мое име ама няма да я шофирам аз, пълномощно трябва ли ни?

Да ви кажа... малко взех май да се поотказвам от пътуването...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт