Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 75 109
  • 853
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 9 517
Да се включа и аз от Созопол с инфо за околните плажове - Градина - 20 лв чадър и 2 шезлонга, обаче пред шезлонгите е свободна зона - сядаш и хора и чадъри ти се настаняват в краката, дори сянката не можеш да си ползваш, страшна навалица. На Каваците няма такова нещо - пред платените чадъри може да легнеш само без чадър, т.е. Няма никой и е спокойствие, но и цената е 30 лева. Храната и на двете места е скъпа - чийзбургер ти е 15 лева и е доста дребен. Паркинги има - 5 лева на ден.

# 376
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ооо, този Диамант веднъж седнахме, че наште искаха обедно меню (бяха ни на гости за един ден) и повече не повторихме. Казах им да не сядаме там, но там беше най-евтино и наблизо...

Е... Същите впечатления имам и аз. Тараторът дори не беше мляко с вода, нямаше нищо поне белезникаво като цвят, гола вода си беше... Друго аз оттам не посмях да си купя... Тоалетните - плачевни щеше да е напредък...

# 377
  • Мнения: 88
Подкрепям всичко писано за Диаманта,ядохме обедно вчера 45 минути за пиле с ориз и накрая го донесоха студено.Там като казват пиле с ориз си е точно това сухо месо с бял ориз,дори универсална подправка нямаше.
Не останахме доволни и от бистро Куфарите,храната беше добра,но обслужването....Висят ти на главата,за да поръчаш,после чакаш 30 минути,за сметката,отношението беше обидно,нищо общо с това към едните руснаци например...
Отпада ми Созопол като дестинация за бъдеще.Красиво място,но до там.

# 378
  • Мнения: 1 357
То май мъжовете се оказаха по-податливи на чара на Стария Созопол отколкото жените. И моят е така. Ние винаги предпочитаме да плажуваме на Каваците, но заради него спим на Буджака. За да може вечер да се търкаля по калдаръмените улички на стария град.
Хармани е ужасен плаж. Набутани нагъсто чадъри, вълни, бързо става дълбоко. Единствен плюс за мен е близостта на ресторантчета с приемливи цени на обредно меню.
Днес дойдохме да видим как е Бамбу... За пореден път се убеждаваме, че имат приятно меню и ужасни чадъри. Тежки шезлонги, едвам да ги подместиш. Висящите тръстикови неща от чадърите постоянно ти се бутат в главата. Въобще не са ги измислили добре. Сезонът е слаб и може би затова и от заведението нещо не си дават зор да организират както друг път саксофон наживо, тематични дни с музиката. Изобщо не ми допада вече.

Бяхме на Бамбу в началото на юли. Принципно много го харесваме. Запазваме си първа линия по телефона и съм спокойна, не бързам (с дете съм). Има паркинг. Шезлонгите са супер удобни и широки. Защо ви е да ги местите? Колкото до саксофона - по-добре, че нямаше. Предпочитам да е по-тихо. Но тази година морето беше бурно. Плажът беше по-малък и в началото морето беше изгубило плавния си преход, не беше и толкова плитко. Иначе най-много ни харесва плажът на Грийн Лайф Смоки Бийч (Смокиня ЮГ). Широк плаж, плитко море и чиста вода. Тази година там всичко си беше постарому.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 17:15 от Manique

# 379
  • Мнения: 3 893
Бяхме на Бамбу в началото на юли. Принципно много го харесваме. Запазваме си първа линия по телефона и съм спокойна, не бързам (с дете съм). Има паркинг. Шезлонгите са супер удобни и широки. Защо ви е да ги местите? Колкото до саксофона - по-добре, че нямаше.

Ами за да се пека. Малко разстоянието между тях. Всъщност не съм много справедлива де... на повечето места е такова разстоянието. На мен поне ми е по-комфортно да не са набутани така един в друг чадърите и шезлонгите. Казвам го информативно за темата, че са наблизко разположени. А не кой как е прекарал. То човек ако е в добра настройка и на някое прашно плажче ще бъде щастлив.

За саксофона съм съгласна, че с него не е супер тихо. Въпреки, че когато ние сме били в такъв ден (преди поне бяха тематични - ден латино, ден рап, ден ретро), музиката беше някак лежерна. Обаче и това е въпрос на вкус. Въпреки, че да ти кажа право то самото място не предполага тишина. Това е леко младежки плаж. Куклички се разхождат с шапки, младежи с модерни брадички лениво показват мускулести тела....Няма лошо, но разбирате.

Няколко години сме ходили на Bamboo (Отделямхе по един ден обикновено на това плажче). За мен разликата с предишни лета е очевидна. На няколко места счупени масички, тоалетната не е достатъчно чиста. Не са променили и обновили нищо по тези чадъри и шезлонги. Нищо. Ако го карат така до 2 години максимум Bamboo ще залезе. Кой знае... може пък да е за добро.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 19:10 от Защо ме търсиш?

# 380
  • Мнения: 1 357
Бяхме на Бамбу в началото на юли. Принципно много го харесваме. Запазваме си първа линия по телефона и съм спокойна, не бързам (с дете съм). Има паркинг. Шезлонгите са супер удобни и широки. Защо ви е да ги местите? Колкото до саксофона - по-добре, че нямаше.

Ами за да се пека. Малко разстоянието между тях. Всъщност не съм много справедлива де... на повечето места е такова разстоянието. На мен поне ми е по-комфортно да не са набутани така един в друг чадърите и шезлонгите. Казвам го информативно за темата, че са наблизко разположени. А не кой как е прекарал. То човек ако е в добра настройка и на някое прашно плажче ще бъде щастлив.

За саксофона съм съгласна, че с него не е супер тихо. Въпреки, че когато ние сме били в такъв ден (преди поне бяха тематични - ден латино, ден рап, ден ретро), музиката беше някак лежерна. Обаче и това е въпрос на вкус. Въпреки, че да ти кажа право то самото място не предполага тишина. Това е леко младежки плаж. Куклички се разхождат с шапки, младежи с модерни брадички лениво показват мускулести тела....Няма лошо, но разбирате.

Няколко години сме ходили на Bamboo (Отделямхе по един ден обикновено на това плажче). За мен разликата с предишни лета е очевидна. На няколко места счупени масички, тоалетната не е достатъчно чиста. Не са променили и обновили нищо по тези чадъри и шезлонги. Нищо. Ако го карат така до 2 години максимум Bamboo ще залезе. Кой знае... може пък да е за добро.

Да, имаше разлика от предишни години. Ние си сменяме шезлонгите с мъжа и детето, за да се пека аз, а те да са на сянка. Защото винаги единият шезлонг е на слънце, а другият на сянка. Тази година неприятният човек, който прибира таксите за чадърите, беше една идея по-любезен Grinning Да, наясно съм, че е уж младежки плаж, но досега си запазвах последния чадър от зоната, обслужвана от заведението, за да съм по-далеч от шумотевицата. Минали години по времето, когато сме били там не е имало кой знае какви младежи, но тази осезаемо кифлите и нацепените батки преобладаваха.

# 381
  • Мнения: 3 893
Ние си сменяме шезлонгите с мъжа и детето, за да се пека аз, а те да са на сянка. Защото винаги единият шезлонг е на слънце, а другият на сянка.
Аааа. Ами ако и двамата сме изгорели и търсим сянката? Влизаме заедно в морето, съответно после заедно търсим слънцето, за да съхнем. Мани, не си е работа това. Преди много години си спомням, че на Какао на Слънчев бряг беше така. Навряни един в друг. Но то и там не беше плаж за почивка. Отвсякъде бушуващи хормони. На тях не им трЕбе разстояние, тъкмо напротив.
Много плюха по Каваците, но там разстоянието наистина е сериозно. Позволява релакс без да е нужно да ходиш на безлюден неохраняем плаж. Грешката им беше с това изсилване за ред първи. Защо им беше нужно?! Само разбуниха духовете и си направиха лош имидж.
Скрит текст:

# 382
  • Мнения: 1 357
Ха-ха. Ние се редуваме с малкото в морето Wink Ето снимки от Грийн Лайф:

Скрит текст:

# 383
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И ние сме на Грийн лайф през август, дано ни хареса:).

# 384
  • Мнения: 1 357
И ние сме на Грийн лайф през август, дано ни хареса:).

Ако ще отсядате в самия апарткомплекс Грийн Лайф, не очаквайте много.  Миналата година бяхме за втори път и значително бяха намалили качеството на услугите, но за сметка на това плащаш по-високи цени от Дюни и то с изхранване HB, а не AL (става дума за силния сезон). Пълно е с руснаци, които са собственици на голяма част от апартаментите и са много шумни. Настаниха ни в стая на партера, зад една жива ограда, миришеше на мухъл... След оплакване от моя страна, ни казаха, че нямали свободни стаи. След като им казах, че детето, което е с алергия няма да спи в мухлясали стаи и веднага да ми връщат парите, изведнъж успяха да намерят свободно студио. Храната е под всякаква критика. Напитките за вечеря се заплащат отделно. Не помня, но или за закуска, или за вечеря не изваждаха сокчета за децата. Дребни неща, но много дразнещи. В платения ресторант помня, че една малка сода беше 7 лв. Имаха наредени машинки, които изядоха парите на детето и нали се сещате какво стана, след като не можа да получи желаната играчка?! Поне да сложат надпис, че не работи. Интересно, че нито от ресторанта, нито от рецепцията знаеха на кого си тия машинки. Казах им, че щом са ничии, на тръгване ще ги натоваря в колата. Отделно не искаха да ни пускат да паркираме вътре в комплекса. Веднъж като се настаниш и излезеш с колата, повече не можело да влизаш. Разбира се, че отново след скандал, ни пуснаха. Най-хубавото на всичко е плажът, само че не този, които се води към Грийн Лайф и понякога има безплатни шезлонги, а този, който съм снимала и качила в по-горен пост.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 19:19 от Manique

# 385
  • Мнения: 2 025
От две години вече не посещаваме Грийн лайф точно заради такива недоразумения и занижаването на услугите за сметка на цената.

# 386
  • Мнения: 9 647
Еее, много съм разочарована от това, което казвате за Грийн Лайфа, тъкмо се бях засилила скоро да го посетим. И ние сме от тези, които въртят шезлонгите на 360 и на Каваци ни е идеално широко Grinning Жалко, че не сме намерили хубав хотел още там, надеждата ми беше в Грийн Лайф..

# 387
  • Мнения: 478
Направо съм учудена за Диамант. Няколко пъти обядахме и вечеряхме там. Храната винаги беше вкусна и прясна. Баракуда също ми хареса. Шатрите - хубава гледка към морето, храната също ОК, обаче обслужването не беше на ниво.

# 388
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравейте, прекарахме 10 дни с детето в Созопол - само двете. Като цяло съм доволна от почивката. Имахме запазена стая в Стария град, на крачки от Южната крепостна стена - с гледка към морето, близо до плажа и на минутки от закусвалните. Избрах такава опция, за да ми е лесно да ходим до плажа и да хапваме. Освен това Старият град ми е слабост.
Морето беше чисто, времето беше променливо, но не сме пропуснали ден, в който да не се топнем. Не мога да кажа колко е чадъра и шезлонга на Централния плаж, защото не сме ползвали. Като цяло не беше голяма навалица нито на свободната зона, нито на платената. За платената - първите 3 реда са с шезлонги и чадъри, назад вече само чадъри. Плажът - сравнително чист, може много по-добре, ако хората не си заравят фасчетата в пясъка....Нямаше и мазут - нали миналото лято съобщаваха за потопен кораб (май), откъдето изтичал.
За квартирата плащахме 45 лв., без интернет.
Къде хапвахме - сутрин си взимахме закуски от двете закусвални в началото на Стария град - много са хубави.  Само дето нямаше мекици Simple Smile .Ето ви цени:
парче пица - 2.50
баници - 1.60 или 1.80
домашна/ къпана баница - 2.50
рогче - 1.20
поничка - 1.80
малък дюнер - 4.00
баклава - 4.00 за 100 гр.
пиде - 5 или 6 лв (не помня точно)
геврек - 1.50
Айрян,вода и сок купувах от магазина срещу тях, защото в самите закусвални напитките са с около 50 ст. по-скъпи.
На плажа геврека е 2.50, царевицата е също около 2.50 и на плажа и по павилионите. Картофче на спирала (картофен туистър) - 2.00. Сладолед от витрина - 1.89 за 100 гр. Две парчета торта от "Фешън"  - 14 лв.
Палачинките - най-известните са "Работилница веселите палачинки" - предлагат по-нестандартни комбинации, но имайте предвид, че може да почакате доста, особено вечер. Намират се на ул. "Кирил и Методий" 33. Имат си фб. Точно до тях е заведението на Хилда Казасян.
Къде вечеряхме - харесахме си "Бирария София" - намира се до автогарата в Стария град. Имат меню с готвени ястия всеки ден, спокойно е, много е вкусно, не е скъпо и е непретенциозно. И няма чалга (не съм фен).
Заведенията по стената е ясно, че са по-скъпи, но все пак имате романтична гледка.
Един път правихме разходка до Веселата уличка и втори път не си я причинихме - ужасно е шумно, наблъскано, но явно има фенове. И на този плаж не сме ходили въобще.
За децата е пълно с батути и бънджита, има детска площадка, колички и др.
Сядахме и в бар "Lipstick" - за мен е едно от най-атрактивните заведения в Созопол - вечер има само латино музика, салса, бачата, меренге и др. и има професионални танцьори - много готина атмосфера. Коктейлите за по 14.00 лв. Другото яко място е джаз клуб "Мишел" - имат изнесена програма отпред и входа е 5лв, ако искате да гледате/слушате изпълнителя вътре, наживо.
Един път се разходихме и до Каваци, но беше претъпкано по свободната зона и не ни допадна. Но плажът определено е голям и хубав, може би с малко по-едър пясък. Имаше табели да не се поставят чадъри зад платената зона....
Купихме и пояс на място - 14 лв и го напомпиха.
За нас това беше оптималния вариант, предвид че бяхме само двете. Единственото, което ми влоши донякъде почивката беше една аспирация на ресторант, която се чуваше до 12.00. Затова няма да повторим същата квартира и съм набелязала други места. В Новия град не бих почивала. Баиресто е и няма характер.
От няколко места ми споделиха, че сезона е сравнително слаб.
Снимки:
Скрит текст:




# 389
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Да дам положителното си мнение за семеен хотел „Зелената къща”, Созопол.
Прекрасен апартамент, с идеална чистота, оборудвам с всичко необходимо за пълноценна почивка на семейството ни. От помпа за минерална вода до чадър за плажа, от пълен набор домакинска посуда добличен сейф, . Няма да изброявам всичко останало.
Почистване всеки ден. Подмяна на хавлии и чаршафи-на 3 дни. С жест към детето ни, изцяло подходящи консумативи за него+различно „детско” спално бельо. Малък, но затрогващ жест.
На брега на морето, с прекрасна градина, с обурудван детски кът, с много зеленина, с ненатрапчиви хазяи, с парко място, с навес, за автомобила.
Възхитена съм.
Вирус не пипнахме. Всяка вечер се хранехме навън.

Общи условия

Активация на акаунт