91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"- тема 3

  • 79 034
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 287
Като майка на девойка, успяла да премине по-високите изисквания за момичетата Simple Smile, предпочитам смесените класове с приблизително равен брой на представителите на двата пола.
И аз така Simple Smile

# 61
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
+ 1

# 62
  • София
  • Мнения: 392
И дъщеря ни предпочита приблизително равен брой младежи/девойки. А иначе за статистиката тя, без да е учила никога немски, имаше над 25 двойки през първия срок по езика, но почти през ден валяха контролни и респ. оценки, така че имаше и доста петици и няколко шестици. Успя да се справи за пет през първия и шест през втория срок, но си трябва сериозно учене.

# 63
  • София
  • Мнения: 607
Честито на новоприетите след поредното издевателство на МОН на 2 класиране! За тях специално, като за по-изстрадали приема, поезията е на немски..

Finde gleich die Ursache,
an dieser Schule deutsche Sprache
mit Lust und Liebe zu erlernen,
dir die Regeln schnell zu merken.
Ab September, in der Mitte
machst du deine ersten Schritte.
Neue Wörter, viele Pflichten
sind von  dir zu verrichten.
Manchmal bleibst du bis zur Nacht,
nie hast du daran  gedacht
wie die Zeit so schnell vergeht,
dass man auch sogar so spät
immer wieder lernen muss
nach diesem wichtigen Entschluss.
Das Lernen ist gar nicht vergebens,
gebrauchst du es im Lauf des Lebens.Sunglasses


Здравейте, синът ми е от приетите на второ класиране. НЕГ му е голямата мечта, радвам се, че успя да я постигне.
От класа му има 1 дете прието на първо класиране, не съм дори питала как ги редят. Казаха ми - списъците се слагат на входа и на 17.09 ще видите в коя паралелка сте.
Аз съм завършила НЕГ във Варна и това са ми най-хубавите години от цялото ми учене. И на децата пожелавам да си намерят много нови приятели, да имат добри учители и да изкарат прекрасни 5 години!
русалка - много ми хареса стихотворението!

# 64
  • Мнения: 224
Като майка на девойка, успяла да премине по-високите изисквания за момичетата Simple Smile, предпочитам смесените класове с приблизително равен брой на представителите на двата пола.
И аз така Simple Smile


Еми аз не така:yum:

Дай да прецакваме момичетата още отсега

# 65
  • Мнения: 37
И дъщеря ни предпочита приблизително равен брой младежи/девойки. А иначе за статистиката тя, без да е учила никога немски, имаше над 25 двойки през първия срок по езика, но почти през ден валяха контролни и респ. оценки, така че имаше и доста петици и няколко шестици. Успя да се справи за пет през първия и шест през втория срок, но си трябва сериозно учене.
Uprising ти ме впечатли силно - 25 двойки в 8 клас подготвено предполагам!? Значи до към 15тата няма да се впечатлявам много😍. На практика явно всеки час имат нещо като мини тест, предполагам?Върху материала от предния ден? Това е добре, за да не се отпускат, както е до 7 клас на повечето места .Няколко контролни, едно класно и край. Мерси за тази полезната информация.

# 66
  • София
  • Мнения: 392
При нас беше през ден, сумарно 54 оценки за срока, като винаги беше на материал/думи поне от предходната седмица, за да имат шанс да го научат - както се казва разкарване на целия материал без право на почивка. По 50-тина нови думи дневно, като за уикенда повечко - разбирай над 100, защото имат повече време за учене.

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 17:59 от Uprising

# 67
  • Мнения: 37
При нас беше през ден, сумарно 54 оценки за срока, като винаги беше на материал/думи поне от предходната седмица, за да имат шанс да го научат - както се казва разкарване на целия материал без право на почивка. По 50-тина нови думи дневно, като за уикенда повечко - разбирай над 100, защото имат повече време за учене.
УАУ, на младежа няма да му споделям тази информация, нека трупа опит и лични впечатления! Супер, така и трябва да се научат да учат! А по другите предмети в 8 клас? Имат мат и бълг и май философски цикъл?

# 68
  • София
  • Мнения: 392
По български й беше много лесно, по математика й беше доста трудно, но на нея не й е много по сърце. По философия й беше интересно. Имат още за отпускане музика, изобразително изкуство, физическо - така че не се шашкайте, почивайте си пълноценно и всичко ще бъде наред Simple Smile

# 69
  • Мнения: 287
Като майка на девойка, успяла да премине по-високите изисквания за момичетата Simple Smile, предпочитам смесените класове с приблизително равен брой на представителите на двата пола.
И аз така Simple Smile


Еми аз не така:yum:

Дай да прецакваме момичетата още отсега
Зависи от гледната точка, не е задължително по-високия бал да е равен на прецакване за децата, които са го постигнали Stuck Out Tongue Winking Eye

# 70
  • Мнения: 37
По български й беше много лесно, по математика й беше доста трудно, но на нея не й е много по сърце. По философия й беше интересно. Имат още за отпускане музика, изобразително изкуство, физическо - така че не се шашкайте, почивайте си пълноценно и всичко ще бъде наред Simple Smile
Благодаря ти за окуражителните  думи!

# 71
  • България
  • Мнения: 2 164
Имам дъщеря и син. И двамата влязоха в 91 НЕГ, но дъщеря ми предпочете и завърши АК . Винаги съм била ЗА квотния принцип. В седми клас девойките са доста по-упорити и амбицирани, но младежите наваксват в гимназията.
Никой няма полза от девически езикови гимназии Simple Smile.
Най-малко девойките Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 18 034
Имам 3 девойки и пак съм за квотите Simple Smile

# 73
  • Мнения: 37
Имам 3 девойки и пак съм за квотите Simple Smile


Благодаря! Simple Smile

# 74
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
И аз съм за квотите. А и не мисля, че темата за 91. НЕГ е мястото за тази сложна дискусия. Който се вълнува, може да отвори тема някъде в раздел Средно образование. Разбирам разочарованието на някои момичешки майки, но ... така е добре. Наистина момчетата след 9 клас страшно дръпват. Имахме чудесни умни, будни, активни момчета в нашия клас.

Общи условия

Активация на акаунт