Глътна стотинка

  • 4 141
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
да лежи на една страна и утре я чакайте.
няма нищо страшно.
 Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
"На дупето цедка няма"  Simple Smile това е цитат от един доктор в Пирогов ще излезе няма къде да ходи
 

Не е вярно това! По пътя на монетата от устата до дупето има няколко стеснения - спомням си за по едно на входа и на изхода на стомаха, а има и между правите черва и дебелото.
Чета, сигурно помниш миналата година как си бях изкарала акъла, когато Мони глътна 2-те батерии. Ако монетата действително е била 1 стотинка, нямаш поводи за притеснения - най-вероятно ще си излезе до 3-4 дни, не е отровна. Обаче, ако е по-голяма, особено 5, 50 ст., е твърде вероятно да се заклещи някъде по пътя. При вас хубавото е, че не трябва да бързате (Мони трябваше да изкара батериите до 72 часа задължително, защото след това щяха да се разградят и пробият, а веществата вътре са отравни), така че педиатърката ви правилно те е посъветвала. Изчакай (имай предвид, че може и да се позабави изизането - зависи от метаболизма), давай повече картофено пюре, хляб, аз давах и "Дуфалак". Стискам палци, знам отлично какво ти е в момента! Praynig

# 17
  • Мнения: 27 524
Не бой се, нали знаеш от дира какво казвам - гевгира по дупето и чакай да забогатееш  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 271
Стискам палци да излезе по нормалния начин. Praynig
Моята преди 2 дни глътна 2 копчета от неиния "мобилен телефон"-откъснала ги със зъби.Хем са гумени,а се бях шашнала,а представам си при теб как е със стотинката.При нас още на следващия ден открих щастливото число-69. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 8 917
  В такива случаи се препоръчва да се дава картофено пюре, меката консистенция обгръща погълнатия предмет и той излиза по лесно и без опасност за нараняване на чревните канали.
 
 
 
 
И аз това знам от детегледачката на Гери - така на дъщеря си е изкарала една батерийка веднъй и разкопчана обеца - вторият път. Рядко картофено пюре Peace

# 20
  • Мнения: 18 542
Още няма жълтица в гърнето  Cry
Ако и днес не излезе ще ходим да го видят.
Тъпото е, че не съм сигурна, че наистина я е глътнал, защото той се похвали, не съм го видяла.
Мисля си, че е 1 защото размяташе 1 стотинка насам натам преди това.
Уф...голям беладжия е тоя Борис. За 2 минути ако го изпусна от поглед и е сътворил някоя пакост.

# 21
  • Мнения: 8 917
Още няма жълтица в гърнето  Cry
Ако и днес не излезе ще ходим да го видят.
Тъпото е, че не съм сигурна, че наистина я е глътнал, защото той се похвали, не съм го видяла.
Мисля си, че е 1 защото размяташе 1 стотинка насам натам преди това.
Уф...голям беладжия е тоя Борис. За 2 минути ако го изпусна от поглед и е сътворил някоя пакост.

Нищо, ти продължавай с пюрето Peace , а дано нищо не е глътнал - има и такава вероятност. На моя приятелка племенничката й едно време като беше малка таки ги излъга и те се бяха ошашкали и я водиха на рентген - нищо не намериха. Само, че пир нея беше с една шнола - по пътя явно я беше загубила и техните като я питаха къде е шнолата, тя "Ам, ам". Mr. Green

# 22
  • Мнения: 18 542
Само, че пир нея беше с една шнола - по пътя явно я беше загубила и техните като я питаха къде е шнолата, тя "Ам, ам". Mr. Green
Хо-хо  Simple Smile

Къде да го водя, ако не излезе? В Пирогов ли?

# 23
  • Мнения: 8 917
Само, че пир нея беше с една шнола - по пътя явно я беше загубила и техните като я питаха къде е шнолата, тя "Ам, ам". Mr. Green
Хо-хо  Simple Smile

Къде да го водя, ако не излезе? В Пирогов ли?
Ами, предполагам там newsm78, но все пак наблягай на пюрето - според гледачката на Гери наистина върши чудеса. Понеже разликата межуд двете й деца е година и половина, малкият е бил на 2 месеца, когато "каката" е глътнала обецата  - посред зима, с мъж в командировка просто е нямала никакъв шанс да стигне до Пирогов - затова пюре, пюре и пак пюре - спасило е положението Mr. Green

# 24
  • на Север
  • Мнения: 503
Преди седмица на моя приятелка детето глътна 20 ст. и вчера го приеха в болницата. Момченцето й е на 7 години, след като я глътнало казало на майката и тя го завела на следващия ден на лекар. Направили са рентгенова снимка, видяли са къде и са и казали да чакат да я изкара. Всеки ден ровеха в акото(детето акаше в гърне), но така и не излезе. Вчера са отишли пак на лекар и са й казали, че ще го задържат в болницата за да му направят изследвания и ако до 2 дни не я изкара в петък ще я вадят през гърлото Confused. А детето няма никакви оплаквания, нито стомах го е боляло, нито повръща, а и всеки ден си ака. Обяснили са й, че имало няколко стеснения на червата и можело да стане лошо ако заседне. Ами и аз се чудех защо не изчакат след като детето няма оплаквания, ама хирурга така е решил. Дано всичко мине успешно и до петък излезе стотинката. Разказах ти го за да знаеш как са постъпали русенските лекари при такъв случай. Успех и на Вас, дано излезе бързо паричката  bouquet

# 25
  • Мнения: 46 518
Чета, идете в Пирогов за една снимка. От една страна ще се види дали е преминала стесненията, а от друга- може да няма никаква паричка и само да си хабиш нервите Peace

# 26
  • Мнения: 1 883
Чета, идете в Пирогов за една снимка. От една страна ще се види дали е преминала стесненията, а от друга- може да няма никаква паричка и само да си хабиш нервите Peace

 Peace

# 27
  • Мнения: 18 542
Ако и утре не излезе, вечерта ще го заведем.

# 28
  • Мнения: 8 917
Ако и утре не излезе, вечерта ще го заведем.
Дано дотогава да сте се похвалили с жълтичка Cry Peace

# 29
  • Мнения: 1 942
Стискам палци утре да има имане в гърнето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт