Още нещо за ромите,което ме възмути!

  • 3 539
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
 #Cussing outмного са нагли ,безочливи да  рискуват така живота на децата  си .Възмутена съм . Shocked

# 16
  • Мнения: 6 167
Още малко от мен  Wink

напоследък и аз се изказвам крайно за ромите. наистина ми писна да гледам какво става.
тук също има роми, те са същите золумаджии, но някак си обществото ги държи под 'око'.  онзи ден във Венеция бях свидетел, как полицията подгони група негри , които продаваха някакви неща на улицата. направо настана екшън от филмите.
1000 евро е глобата, ако те хванат да си купуваш от асфалта чанта Гучи например. тоест, има двустранни мерки.

ако циганче ми се разхожда пред прозореца или ми се просва на предното стъкло да ми мие прозореца веднага ще се обадя в полицията. ако съседа си бие детето ( или жената) ще взема мерки и ще се обадя. така обществото играе реална роля.
да, ще кажете, че държавата ( общината, полицията, агенцията, дяда Ивана, българина) не си върши работата, но май е време да разберем, че само  нашата активна позиция може да промени нещата.дори и да не дава резултат ( в началото) , ще почне да дава резултати с времето.

ако сигнализираме за улични деца, за насилие, за злоупотреби и тн поне ще сме направили, това , което трябва. а на ония от институциите ще им се запалят гъзовете само от обаждания на граждани, със сигнали на кои кръстовища деца мият коли.
няма ' ама те не си вършат работата' , има ' аз какво правя'.

съжалявам, ако звуча лошо. просто съм стигнала до тоя извод след много разсъждения кой как нищо не прави, и съм свидетел как хората непрекъснато прехвърлят ( и аз включително) отговорността някъде нейде в пространстовото....

нали за това градим уж гражданско общество мам...а му ... стттта...ра
Съгласна съм донякъде с теб,защото тази информация е подадена от пътна полиция Shocked!Щом държавата и институциите го знаят и го казват това, и въпреки всичко не се прави нищо по въпроса-какво да направим ние обикновените граждани?Според мен няма закони! #Cussing out

ооо, закони има , ама няма спазваемост  Mr. Green
сега всичко почти вече е синхронизирано, като законодателство с ЕС ( или греша) , ама някъде практиката остава на заден план...
тъпа съдебна система, корупция ( да не повтаряме доклада на комисията последния)....

пак казвам - резултат може и да няма , но с времето ще почне да им гори под задника и ще работят, няма къде да ходят просто. иначе да се закриваме ( или продаваме, ама кой ще ни купи с тия милиони роми неграмотни)...

# 17
  • Мнения: 7 186
Гадове! #2gunfire После как да не съм расистка! Twisted Evil

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 288
И аз съм крайно възмутена

# 19
  • Варна
  • Мнения: 974
Пък като се замисля как се възмущавах за това ударено детнце...даже с мъжа ми се скарах #Cussing out
Идиотка-майка!!

# 20
  • Мнения: 4 068
Егати идиотщината!
Това изобщо не са хора. Направо нямам думи вече да опиша непоносимостта си към тези същества. Не ми го побира ума кък е възможно да рискуваш живота и здравето на детето си, за да спечелиш някой лев. И аз не бях расистка, но вече съм и то яка.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това наистина не са хора #2gunfire И ние ще ги интегрираме. Спирам да пиша, че следват думи не за четене и не за този форум  Sick

# 22
  • Мнения: 1 942
Момичета, бях бремена 8-ми месец когато едно цигле ни се хвърли на капака на колата от моята страна.  Sad Изкарах си акъла. Откарахме го в болницата, и то по пътя взе да се пазари. В болницата го прегледаха и се заеха с мен. Няколко дни бях ни жива ни умряла - бебето започна лудо да рита от адреналина. А аз с диагноза преклампсия трябва за къвното си да се грижа ...  За полицията ние сме виновни и това е - пак казвам слава на Бога на него даже ожулено му нямаше. Още в бърза помощ дойде приятел и ме откара, а мъжа ми после върнал хлапето там където "го ударихме" по пътя то му викало "Бате нали знеш? Всичко е за пари!". Без малко да му се наложи пак в болницата с напукана кратуна да отиде ...
Ако ме питате дали съм расистка - ДА и пак ДА!

# 23
  • Мнения: 843
ЯУУ,  какво възмущение цари тук.  А, това е толкова старооо. И това не го прави по- малко гнусно, разбира се!!
     Приятелката ми е потърпевша от такава " катастрофа"  . Но, още я сънува... не дай боже никому.      Не успяха да я изнудят  и детето е живои здраво , което за мен е по- важното-.- но, травмата в нея  е за цял живот. И тя е майка.
  За детето, не ми се мисли.  Дано да му е поднесено като игра,  да не е насила.  иначе неговата  травма и риск са несъизмерим с нашия дискомфорт.
 И аз се възмущавам... е, кво? И за ДЕЦАТА  и за хората, чийто живот се обръща наопаки, след сблъсък ,не виждам начин. Поне не в обозримото бъдеще.
      Какво ще направи една организация?  Патрули? на всички възлови места... Ми ,те други ще си намерят. Ще им намерите работа и пари..? ОО, няма да стане . Повечето сиганин не работи.
 Работещите ги познавам аз и ги уважавам.
 Просто карайте внимателно в тези места. И особено на улиците с имена на цветя и реки в Пловдив, примерно. Може да изкочи дете по -ниско от бронята на колата ви. И едва ли детето го иска.Sad

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Днес и на мен щеше да ми се случи нещо подобно. Карам по широк булевард, 8 часа вечерта и почти няма коли. От едното до другото кръстовище 3 коли общо. В далечината виждам жена на платното, бута някаква количка, но си вирви плътно вдясно и си мисля, че е клошарка. В момента в който приближих, тая реши да пресича и тогава видях, че количката е бебешка а "клошарката" се е баш циганка. Е, заобиколих я без проблем, но ако имаше повече коли наоколо..... Няма да ви кажа как я нареди мъжа ми, който още като я видя отдалече ми каза "Намали, има жена с количка на пътя!". Бяхме чули за случая преди няколко дни, четохме и статията в Позвънете и май това ни накара, да сме по бдителни.

Е как да не станеш расист? Нищо вече не би ме учудило от тая пасмина! #Cussing out

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Случвало ми се е преди доста време, тъкмо бях взела книжка, в централен пловдивски квартал, добре че си карах бавно, че още бях страхлива и забих спирачки навреме, детото беше бутнато, но дори не успя да падне, но сърцето ми изскочи. Ругаеха след мен, явно заради неуспешния опит(тогава още не бях чувала за подобни сцени от тяхна страна), но аз си потеглих и беж да ме няма.

Това наистина не са хора #2gunfire И ние ще ги интегрираме. Спирам да пиша, че следват думи не за четене и не за този форум  Sick

Спрямо тях съм расистка...това е.

# 26
  • Мнения: 5 468
Циганите трябва да се задължават да ходят на училище. Този, който не си пуска детето на училище, трябва да влиза в пандиза!
Неграмотието и тъпотата, която ги преследват, ги карат да правят такива простотии, от които да ти настръхнат космите.
Когато аз водех и взимах моето дете от ясла /на 1 г. и половина тогава/, минавах покрай циганския катун, пред който играеха деца на по 4-5-6-7 години. Цапаха в калта и се биеха с пръчки. Защо не са на детска градина тези същества или на училище? Ами те тънат в простотия още от малки, пък после чакай да сътворят "умни дела". Такива израстват, благодарение на дъртите цигани и нямат шанс да се развият в друга посока.
За всичко това има вина отново държавата, май е банално вече да се казва, но е така. Защото ги е оставила да си правят, каквото си поискат. Задължително трябва да се образоват.

Когато работех, колежката ми, която е обвързана с една организация за родители, ми разказваше, че искали да привлекат няколко майки-циганки, на които децата им били в детска градина, в тяхната организация, с надеждата, че привлекат ли тях, ще се втурнат и други циганки... да ги интегрират някакси. Обадили им се по телефоните, поканили ги на среща еди кога си... май ставаше въпрос за две-три майки, които били някакви лидерки в градината. Онези обещали, че ще дойдат, че с радост приемат поканата и т.н. В деня, когато се събрали, трите циганки - никакви ги няма. Не са се и обадили, че няма да идват. Просто за тях това е нещо нормално - да не ги притесняват с разни там дейности за децата им, дори и от градината.
Простотия до шия.

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Ню
Този, който не си пуска детето на училище, трябва да влиза в пандиза!

Аааа, не!!!!  Laughing Laughing Че да троши държавата пари подир г**а му.
На пробация Wink Да работи малко в полза роду  Laughing Laughing


А иначе по темата - като ви разправям, че циганина не е хор .... Това е стар трик за изкарване на некой леффф. Заради това, на улицата покрай махалата е пълно със скрити полицаи  Joy Joy

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Както винаги по тази тема съм на мнението на Ян Бибиян Mr. Green:

# 29
  • Мнения: 836
Тия са малоумни! Shocked #2gunfire
Това си е чисто престъпление от тяхна страна, както съм децата, така и към шофьорите! Наистина, няма ли кой да ги осъди за това?!?Това си е опит за убийство, откъдето и да го погледнеш, нищо, че си мислят, че са взели мерки за "безопасност"! #Cussing out
Наистина трябва да се вземат някакви по-драстични мерки с това п...е, че и за нас стана страшно!
Най-лошото е, че държавата нехае!  Close

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 09:17 от SilvaA

Общи условия

Активация на акаунт