Тест за овулация - въпроси / тема 8 /

  • 67 835
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 096
В първия пост, последната картинка може да видиш движението на стойностите на всички хормони: https://m.bg-mamma.com/?topic=1082106

# 661
# 662
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета,здравейте! В случай,че е настъпило забременяване преди да се хване пика на ЛХ чрез тестове за овулация, самия ЛХ остава ли повишен или отново спада?
Преди пика на ЛХ няма как да има овулация, та няма как да се забремеенее!


Разбира се, факт! Може би не се изразих правилно.

Изпуснала съм пика на ЛХ, който е бил преди да започна да правя тестовете, имах впредвид.
Аааа, така да.
Баш пика на ЛХ, трае няколко часа, а фоликула се пука след като премине пика.
Обаче самото забременяване (имплантирането на ембриона) се случва около седмица след овулацията и чак след това,  може да започнат да се променят нивата на хормоните.
Само за инфо - по време на бременност невата на ЛХ и ФСХ спадат почти до 0.

# 663
  • Мнения: 19
здравейте мили дами. Ето и моите тестове за овулация. Моля за мнение 🙂

# 664
  • Мнения: 532
здравейте мили дами. Ето и моите тестове за овулация. Моля за мнение 🙂
За мен на 12.03 е почти положително, а на 13.03 е положително, което значи, че най-вероятно на 14 или 15 е била Ову. Успех! 😊

# 665
  • Мнения: 88
Има ли някой + според вас? 

# 666
  • Мнения: 19
За мен 15.03 е почти положителен

# 667
  • Мнения: X
и аз мисля че на 15-ти е положителен

# 668
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да на 9 ти ден или 15 е положителен теста. Овулацията настъпва до 24 часа след това.

# 669
  • Мнения: X
Аз също мисля този път да започна от 5-6 ден.Предния месец път май пропуснах понеже започнах от 12-ден да тествам(29 дни)?

# 670
  • Мнения: 633
Здравейте! Теста за овулация днес е положителен, а сутринта бях на реинсеминация и фоликулите не се бяха спукали. Щом не са спукани, не трябва ли теста за овулация да не е положителен? Овулация не настъпва ли при спукване на фоликул?

# 671
  • София
  • Мнения: 398
Фоликулът се пука/овулацията настъпва между 12-36 часа след положителния тест.

# 672
  • Мнения: 6 535
Тестовете реагират само на хормоналните нива които предхождат О. За съжаление обаче  високите хормонални нива не са гаранция че  ще настъпи самата О.

# 673
  • Мнения: 5 468
Аз също мисля този път да започна от 5-6 ден.Предния месец път май пропуснах понеже започнах от 12-ден да тествам(29 дни)?

При 29 дневен цикъл, овулацията настъпва най-рано на 13ти ден, защото лутеалната фаза е максимум около 16 дни(най-често 14 дни). Да, може да започнеш малко по-рано с тестването, в случай че имаш ранна О на 13ти ден.

# 674
  • Мнения: X
Благодаря за съвета ще започна от 13-тия ден догава 😉!

Общи условия

Активация на акаунт