От каква възраст могот да сядат бебетата?

  • 3 380
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Аз започнах да я слагам от около 5 месечна подпряна с възглавнички Peace

# 16
  • Мнения: 5 790
Не съм я подпирала или повдигала с нищо. Против съм "насилствените" методи към приучаване към нормални физически способности, като сядане, ходене, използване на гърне и отказване от биберона. Една сутрин - Вики беше на около 6 месеца и малко - я намерих седнала в леглото си. Започна сама да сяда и да се изправя, без никаква помощ.

# 17
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
след 4.5 месеца можеш да я слагаш леко подпряна или на първото ниво на количката а напълно седнала на 6 навършени ... имате право на преглед при ортопед който ще ви даде много точни указания за това и ако не сте ходили досега поговори с джипи-то си за това защото ви се полага по ЗК

# 18
  • Мнения: 911
Когато те могат!

# 19
  • Мнения: 3 929
Аз моят син нито съм го подпирала, нито съм го карала насила да сяда.
На вас ви е супер рано за това.
Около 6 месечна възраст децата сами проявят тези си желания да сядат Peace Тогава го сложи

# 20
  • София
  • Мнения: 830
около 5тия месец

# 21
  • Мнения: 2 381
Паолина се набира от 4-ия месец.
Детето ще ти подскаже кога е готово.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз моят син нито съм го подпирала, нито съм го карала насила да сяда.
На вас ви е супер рано за това.
Около 6 месечна възраст децата сами проявят тези си желания да сядат Peace Тогава го сложи

 и при нас така, само дето се пънеше да сяда от 2-рия месец - вече може спокойно да си сяда сам и си седи докато не се умори и не се катурне Wink не съм го подпирала с възглавници, на 5,5 месеца почнах да му надигам количката до полуседнало че да зяпа свят.
според педи за по няколко мин се подпира от 5-тия м. според ортопеда не трябва да му се помага, като е готово детето само си сяда - което е и моето мнение Wink
но на вас така и така ви е безумно рано Wink

Общи условия

Активация на акаунт